Aku omrunu doldurdu mu yoksa

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 c'monun üzerinde orjinal gm akübulunmakta olay şu; normal marş almada bir sorun yok ancak farları açtığımda gösterge panelinin ışıkları birden sönükleşiyor farı kapadığımda gösterge panelinin ışıkları normal haline dönüyor. ilk aklıma gelen akü sizce başka neden olabilir

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge paneli ve konsoldaki ışıkların şiddetini ayarlayan tekerlek var onun ayarını düşürmüşsünüz bu tekerlek Astra g de far açma anahtarının altında orayı kontrol edin

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge paneli ve konsoldaki ışıkların şiddetini ayarlayan tekerlek var onun ayarını düşürmüşsünüz bu tekerlek Astra g de far açma anahtarının altında orayı kontrol edin

onla alakası yok dostum farı kapayınca gösterge ışıkları eski haline geliyor sorun farı açınca oluyor

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattığın olay benim aracımda aynı şekilde oluyo farı açınca sönükleşiyo kapatınca normal oluyo bi dene derim bn

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal jenerator arkası regulatör diyorsunuz galiba onda arıza var

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü ile alakası yok farları açınca bugüne kadar bütün bindiğim opel lerde gösterge ışıklandırmalarında hafif kısılma oluyo bence bu gece aydınlatmanın fazla göz almasını engellemek için yapılmış bi uygulamadır bana göre

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayarında ekranın ışıklandırılması ile ilgili ufak bir ayar var. Gece, Gündüz ve otomatik olması lazım. gündüz modunda yol bilg. ekranı parlak gece modu ise sürüşü engellememek için daha az ışıkla aydınlatılıyor. Eğer otomatik konumda farlar kapalıyken gündüz, açık konumunda ise gece moduna yani ekranın ışık şiddetini azaltıyor.
Akü yada şarj dinomusuyla ilgili bir sıkıntı yaşasanız direksiyonu çevirdiğiniz zaman sürekli sorun yaşarsınız(kısaca çevirmeniz çok zorlaşır).

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
akü ile alakası yok farları açınca bugüne kadar bütün bindiğim opel lerde gösterge ışıklandırmalarında hafif kısılma oluyo bence bu gece aydınlatmanın fazla göz almasını engellemek için yapılmış bi uygulamadır bana göre

Astra G ve Vectra B araçlarımda da durum aynıydı, farları açınca iç aydınlatma azalır, normal. Astra H da Oto, konumunda kullandığımdan, oluyorsa da fark edemedim.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı benim arabada da oluyor. hatta sinyal verdiğimde bile gösterge ışıkları hafiften bir azalıp bir artıyor. gerçi benim akü 5.yıla girdi, üzerindeki yeşil ışık yanmıyordu. 2-3 saat uzun yola gittim geldim akünün ışığı yeşile dönmüş.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aküyü şarja verin birde elektrikçiye kontrol ettirin aracı