Akü sorunsalı

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2016 dizel otomatik 62 bin kmde. Üzerinde fabrika çıkışlı GM 60 amperlik akü var.

Yaklaşık 20 gün önce arabaya geri görüş kamerası takarken kapı bagaj ışığı açık kaldığından akü süzdü ve takviyeyle çalıştırdım. 20 gün boyunca sıkıntı yoktu hafta sonu genel temizlik yaparken akü yine süzdü ve araç çalışmadı yine takviyeyle çalıştırdım. bu sefer doğru sanayide elektrikçinin yolunu tuttum. Tanıdık birinin yönlendirmesi üzerine gittiğim elektrikçi aküde sorun yok araç şarj etmiyor dedi. Dedim ben boş aküyle o kadar yolu nasıl geldim o zaman. Sonra başka yerlere tuttular falan bu sefer dedi dinamo dalga geçiyor bir şarj edip bir etmiyor. Dedim ne olacak, dediler arabayı bigün bırak bakacaz. Tamam dedim çıktım eve gittim bir arkadaş opellerde dinamoda kronik problem olduğunu böyle şeyler yaptığını eğer tamir yada değişim yaptırmazsan daha masraflı olacağını söyledi ama içim içimi yiyor, bir gün sonra yani dün tekrar gittim sanayiye 4 tane elektrikçiye gittim sorunu netleştirmek için ve hepsi sorunun aküden kaynaklı olduğunu dinamoda sıkıntı olmadığını söyledi. Bende buna istinaden bugün 72 amperlik inci akü siparişini verdim. Bakalım gelince sonuç nasıl olacak.

Bu arada aküyü hepsi burada sitesinden gayet uygun fiyatlı aldım. Bayilere gidip dünya para ödemeyin boşuna. Ben 360 liraya aldım araç üstünden çıkanıda 70-80 liraya geri alıyorlar bilginiz olsun.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aküler konusunda tek bildiğim şey var, bir kere darbe yiyip boşaldığı zaman dahada adam olmuyorlar...Değiştirmekle en iyisini yapmışsınız...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu durumu ben de yaşadım. Aracı aldıktan 1 ay sonra multimedya taktırdım. 1-2 hafta sonra bir gün araç çalışmadı. Şarj edip çalıştırdık. Araç o dönemde garantili olduğu için yetkili servise götürdüm. Yetkili serviste akü 1 gün boyunca şarj edilip teslim edildi. Ama yine araç arada bir çalışmamazlık yapmaya devam etti ta ki bir gün multimedyacı usta sağolsun akümü ölçtürüp, akünün bitik olduğunu anlamamızı sağlayana kadar. Yetkili Servis- multimedyacı arasında git gel bayağı stres yaşamıştım. Multimedyacı ustayla beraber yetkili servise gittik. Yetkili servistekiler tekrar aracın bırakılmasını şarj edeceklerini söyledi. Ben de açtım ağzımı yumdum gözümü... Sonunda aküm garantiden değişti. 2 yıldır sorunsuz devam ediyorum.

Ben bu olaydan tecrübe ettiğim kadarıyla aküde sıkıntı varsa, akü tamamen boşalmadığı sürece idare ediyor. Ama bir kere tam boşalınca bir daha düzen tutmuyor.
İnşallah akü değişiminde sonra sorununuz ortadan kalkar...

• Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve Hasip

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
3 yaşındaki aracın aküsünün bu kadar kısa sürede bitmesi garip gelmedi değil ama dizel araç olduğu için ve çok fazla marş basıldığı için akünün bitmesi normal gibide geldi. İnşallah akü değişince sorun düzelir,

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yemi sistem araclar eski araclar gibi araci kapatinca dunyadan ilisigini kesmmiyo malesef bi cok sistem altta calismaya devam ediyo o sebeple akunun omru minimum 3 max 5 yil arasinda degisiyo. Zaten ilk 2 yil aku garantili arada 1 yil bozulmazsa omru okadar