alarm bozuldu yardım!:(

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.

aracımın alarmıı bozuldu.kumanda açıp kapatmıyor.direksiyonun altında beynin kablolarını çıkardım öylece kullanıyorum şimdilik.

nette satılan 45 lira civarında alrmlar satılıyor.onlardan bir tane alsam sadece o beyin denilen kutuyu değiştirsem alarm çalışır mı? yoksa illa yeni tesisat kurmak mı gerekli? oto elektirikçilerdeki larm fiyatları ne kadardır bilen var mı?

teşekkürler.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunla 2 gündür bende uğraşıyorum. Cenmax 122 alarm vardı bozuldu açıp kapatmıyordu sinyaller yanıp sönüyordu. Şimdi tamir gördü kapatıp açıyor bu defada kapanıp açılırken sinyaller yanmıyor. Velhasıl bende aynı şeyi yapmak istiyorum. Ama benim tereddütümde bu tesisat olayı. Cenmax ın açaba hangi modeli bu 122 modeline uyuyor, öğrenirsem yapacağım şey bu modeli alıp sadece beyni kullanmak olacaktır. Bu konuyu ben açmayı düşünüyordumki siz açmışınız iyide oldu. Forumda değerli ustalar var, yardım alabiliriz, özellikle Cengiz bey bu konuda çok bilgili.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkay1 katılıyorum bu forum sayesinde aracımı daha iyi tanıyorum.ilk aracım olduğundan aracıma su bile eklemeden binerken şimdi bazı durumlar hakkında bilgi sahibi oluyoruz ve bu forumun çok yakın takipçilerinden oldum.bilgisayar açılır açılmaz bu forumu açıyorum:)

acaba aynı marka model mi almak gerekiyor alarmı ki o girişler birbirine uysun ya da sistem kaldırabilsin?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta tum olay beyınde bıtıyor zaten dandık beyınlerden takınca gne bozulcak bı farkı yok yanı

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abicim 2 yıl da gider heralde sonuçta garantisi olacak.2 yıl gitse yeter:)

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan pıyasada markasına göre değişiyor ama idare eder bir şey 80-120tl arası takıyorlar...ama marka model hakkında bilgim yok. arızalısını kullanan kadar yenısını taktırmak daha iyi olmaz mı.anlamayan adamın elıne düşersen aracın içini baya açarlar özellıkle de direksıyon altı..

alp gürsoy

keycar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otomobilanahtari.com
Benimde Aynı Olay Başıma Geldi Sisteme Dokunmadan Sadece Alıcıyı Değiştirip Yeni Kumandalarını Kullanıcaksınız. Dediğiniz gibi 45 T.L verdim

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni alarm aldım.50 liraya 25 lira da işçilik verdim 75 liraya yeni bir sistemim oldu.bıkmıştım kapıları anahtarla aç kapa yağmurun altında elin dolu zorlanmaktan.gayet iyi oldu.umarım ucuz üründen dolayı başka kumandalarla açılmaz kapılar:)