Alarm kumandası !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım opel corsa 2000 , alarm kumandası biraz geç tepki veriyordu uzun süredir bu sabah alarm kumandasına bastığımda çalışmadı tamamen bozulmuş artık tuş içine göçmüş , dolayısıyla arabanın kapılarını açamadım anahtarla açıncada alarm bağırmaya başlıyor susmuyor yarın gidip baktırayım diyorum acaba aracın kendisinide götürmem gereklimi sadece alarm kumandasını götürsem olurmu birde bu işi oto elektirikçilermi halleder ve ortalama ne kadar bir masraf tutar yeni alarm kumandası.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alarm kumandası dediğiniz aracın orjinal anahtarı mı yoksa harici bir kumandamı.orjinal ise kumandayı tamir ettireceksiniz harici kumanda ise söktüreceksiniz(onun da tamir imkanı yoksa tabi)

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal anahtarı değil problem sonradan takılan alarm sisteminin kumandası çalışmıyor bastığımda açmıyor kapıları

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde arabanın alarmını nasıl iptal edebilirim

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Alarm kumanda kutucugunu veya Dugmelerini tamir ettirmek icin araci da goturmek gerekmez..

birde arabanın alarmını nasıl iptal edebilirim

Alarmi, boyle durumlarda, devre disi birakacak bir anahtar/ dugme bir yerlere monte edilmis olmasi gerekir. Genelde bu boyledir ve aracin sahibi bunun yerini bilir. Yani montaji yapan usta ona soyler bu gizli dugmenin yerini.

En azindan bizim zamanimizda bu boyle idi.
Artik yeni yetme ustalar ya bu dugmeyi yapmiyor ya da yerlerini kendilerine sakliyorlar.

Son care, ehil bir Elektrikci sistemi bir sekilde devreden cikarabilir sorun degil.

Son düzenleme:

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı 2. el aldığım için alarmın kapatılacağı yeri bilmiyorum benden öncek sahibinide aradım bende öyle bişey bilmiyorum diyor adam , onada söylememiş takan usta , en azından alarm kumandasını yaptırana kadar şu nalet alarmı kapatayım diyorum nerededir bunun düğmesi sizlerin nerede belki benimkide aynı yerdedir.