aldığımın ilk günü arıza verdi

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar 2012 model 1.3 ctdı astra sedan aracımı aldığımın ilk günü 119103 arza kodu verdi sonraki günlerdede motor sıcakken aracı kapatıp tekrar açtğımda stop etmeye başladı. servise gittim program güncellemesi yaptık dediler ancak yaptıkları rölantiyi 750 pp den 875 p ye cıkartmak olmuş. evet daha stop etmiyor ama bu durum canımı sıkıyor yakıt tüketimi rölantideyken 0.4 ten 0.5 e çıkmış böyle yapmalarının bi zararı olurmu fikri olan varmı ya da başına böyle bir sorun gelipte cözüm bulan varmı. selamlar.

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten olması gereken degerler bu şekilde aldıgınızda neden düşükmüş acaba

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
875-900 Arası rolanti deviri normaldir , yakıt tüketimide rolanti halinde iken gayet normal sıkıntı görünmüyor şuanlık.. keyfini cıkarmaya bakın bence astranın daha sıkıntılı halleride vardır :)

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cevap için tşk. ederim. bu konuyu nette çok araştırdım bu 1.3 dizelleri alanların çoğunun başında var. ve opel çözüm bulamyormuş verdikleri cevap: bu sorun üzerinde çalışıyoruz cözüm bulununca araçları geri çağıracağız. diyorlar. şuan yaptıkları rölantiyi yükseltmek. bir sorum daha olcak vites topuzunu diğer viteslerden 1. vitese geçirmek için sola dayadığımda bazen tok diye bi ses geliyor acaba bu normalmi sizlerdede oluyormu? selamlar.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites geçişlerinde hiç ses sıkıntısı yaşamamıştım ben ilk defa duyuyorum ...

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sıkıntı ecn119103 tüm yeni astra cdtilerde maalesef var. Bendede var. Bu hatanın neden olduğu sorun., Motor sıcakken kapattınız.Hemen çalıştırırsanız motor sönüyor.

Örnek olarak bakkala girdiniz geldiniz çalıştırdınız sönüyor.Bence boşuna rölanti devrini yükselttirmeyin. Ben de bu stop etme olayı bir buçuk senede 2 kere başıma geldi.Öteki türlü aracın her şeyi performans olsun yakıt olsun gayet iyi.Sözde opel yeni yazılımla düzeltecekmiş ama bekle bekle çıkamadı bu yazılım.

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın emre hocam şu linki tıklayın bana hak vereceksiniz birçok kişi bu dertten muzdarip. gercek ama opelin caresizliği ortada. sıfır arac nasıl stop eder bu normalmi sizce. http://forum.donanimhaber.com/m_45863822/mpage_4/tm.htm

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre hocam mesajın yok oldu galiba verdiğim linki okuyunca gerceği gördün. evet ortada bir sorun var ve opel yaptığı arabaya cözüm bulamıyor. biz aracı aldık ama almayı düşüenler. iyi araştırsınlar.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
emre hocam mesajın yok oldu galiba verdiğim linki okuyunca gerceği gördün. evet ortada bir sorun var ve opel yaptığı arabaya cözüm bulamıyor. biz aracı aldık ama almayı düşüenler. iyi araştırsınlar.

Saçma bir sorun, yazılımsal olduğu kesin gibi, senelerdir yollarda olan bir araç ve bu arıza 2 yıl içindeki belli seride var.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise git söyle railbasınc ventilini söksün ucundaki contaya baksın yırtılma varmı (O-ring) basınc kaçırması