aldıktan sonra ne kadar surede boya koruma yaptırmalıyım

hmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astramı alallı bir hafta oldu , rengi siyah ve istanbuldaki yagmurlar yuzunden yıkatamadım ve boya koruma yaptırmadım baya camurlu bı kıvama geldı ... arkadasım kendi insignia sını 400- 500 TL civarında boya koruma yaptırıyormus fiyat nasıl sizce iyi koruma için değermi ve korumayı ne zamana kadar yaptırmalıyım

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aldıktan sonra ne kadar surede boya koruma yaptırmalıyım

boya koruma işini kendiniz de yapabilirsiniz, kesinlikle çok fazla beceri gerektirmeyen ama fazlasıyla özen isteyen bir iş kimse de sizin aracınıza sizden fazla özen göstermeyeceği için kesinlikle kendiniz yapmayı deneyin. Forumdaki ilgili konuları okuyarak hem doğru malzeme seçimi hakkında hem de uygulamanın püf noktaları hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz, bence 400 500 gibi rakamlar biraz fazla uçuk özellikle çiziksiz, haresiz tertemiz boyası olan bir araç için.

hmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
boya koruma işini kendiniz de yapabilirsiniz, kesinlikle çok fazla beceri gerektirmeyen ama fazlasıyla özen isteyen bir iş kimse de sizin aracınıza sizden fazla özen göstermeyeceği için kesinlikle kendiniz yapmayı deneyin. Forumdaki ilgili konuları okuyarak hem doğru malzeme seçimi hakkında hem de uygulamanın püf noktaları hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz, bence 400 500 gibi rakamlar biraz fazla uçuk özellikle çiziksiz, haresiz tertemiz boyası olan bir araç için.

Enteresannn tavsiyenizi dikkate alacağım peki süre açısından ne tavsiye edersiniz kimi var hemen yaptır kimi var kışa doğru yaptır diyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

400-500 tl fiyat çok fazla bence
bu işi 200-300 tl ye yapan çok güzel yerler var bu fiyata yaptırmanızı tavsiye ederim
Şimdi yaptırmanız daha mantıklı yazın sıcak ve dış etmenlere karşı koruma vazifesini yerine getirecektir..

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence hemen yap veya yaptır, çünkü markalı ürünler uv filtresi içermekteler dolayısıyla yaza girmeye hazırlandığımız şu günlerde yaptırman çok daha mantıklı olur, ancak kışında yaptırmak gerekmekte çünkü zorlu hava koşulları, yollara atılan tuz ve diğer kimyasallar, endüstriyel tozlar, asit yağmurları vs vs... Boya koruma yaptırdıktan veya yaptıktan sonra boya korumayıda korumanız gerekmekte bunu unutmayınız, bunun yolu ise aracınızı ya ünlü araç bakım istasyonlarında yıkatacaksınız, yada kendiniz o markaların şampuanlarını alıp yıkayacaksınız, çünkü ucuz fırçasız köpüklü yıkamacılar ve benzinliklerde, fırça ve sünger kullanılmadan kirlerin çıkartılabilmesi için çok aktif maddeler kullanıllyor ve bu boya korumayı direk yok ediyor, geçen hafta aracımı biraz kirli şekilde valeye verdim,araç geldiğinde yıkanmıştı, elimi kaportaya bir sürdüm, boya korumanın yüzeyde bıraktığı o tatlı kayganlıktan eser yoktu.

ÖZET: Hemen yapın yaptırın, iyi yerlerde veya kendiniz alacağınız kaliteli bir şampunla yıkayın.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

500 TL bencede çok  general_non_non

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şayet araçta çizik yada hare-kılcal vs. yoksa yapılacak olan işlem cila sadece. Onu da yapmadan önce aracı cilasız bir şampuanla güzelce yıkayıp pre-wax cleaner ürünleri yada isopropil alkolle güzelce silmek.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim geçtiğimiz yıl ben de aracıma ilk 500km si dolmadan boya koruma uygulatmıştım ve o uygulama üstüne 6 ay sonra kendim uygulama yaptım.Çok fazla süre geçmeden yapmanız ya da yaptırmanız iyi olur.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni araca 300 tl yeterlidir.

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eyvah diyorum sakın 500 tl yaptırmayın  ne yaptınız :S

0-500 km arası olan araclara farklı fıyat ugulaması yapılıyor boya koruma işlemı sıfır aracda cızık hare vs vs olmayacıgı ıcın ıslem kolay cunkı cızık degıl arac boyayı koruyacak yapcakları ıslem ve ben 2 gun once meguiars dan tanıdıgımda degil 200 tl fiyat verdi ve arac yaklasık 4 işlem den gecıyor..

sonax ıse sıfır araca 200 vermıstı bana gecen yaz oda tanıdıgm ama sonax asla meguiars ın yanından gecemez.. since 1901 :)