Alternator dusuk sarj problemi

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her kese selam. Aracim opel astra h 1.9 CDTI dizel 2010 model. 1 ay once anternator kasnagi koptu kendi kasnagini bulamadigimdan baska kasnak monte ettiler. Ama capi az biraz kendi orijinal capindan kucuk. Dun sabah arabam maes basmadi usta gelen baska akuden takvie yaparak calistirdi arabayi. Ama yol bilgisayarindan sarj rolantide 13.8 fan teyp cam rezisdanlari calistiginda 12.8 lere kadar iniyor. Sizce bu normalmi? Degilse sebebi ne ola bilir? Yazim hayasi olduysa simdiden aff ola. Azerbaycandan selamlar. Yardimci olursaniz sevinirim

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tane yardim edecek arkadas yokmu? Neden benim actigim konulara bir tane insan cevap vermez. Azerbaycanliyiz digemi?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tane yardim edecek arkadas yokmu? Neden benim actigim konulara bir tane insan cevap vermez. Azerbaycanliyiz digemi?

kardeş bizim milletin insanı yapma böyle sitem. sende bizdensin. forum bu ara pek aktif değil. bizde ayrım yok yani ;)
şarj konusuna gelince şarj ölçümünü klima , far ve arka cam ısıtıcısını aynı anda aç ve rolantide değilde 2000 devirde ölçüm yap. bu ekipmanlar açıkken 2000 devirde şarj kaç volt onu ölç. eğerki 13.7 ve üzeri değilse dinamoya bakım yaptır...