Amartsör

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt takimlar komple yenilenio..
af66d3b8a785b743c56f7c25a8afb783.jpg

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam parça fiyatları ve işcilik ne kadar hallettin. fiyatlarını da belirtirsen en azından bize de yakın zamanda ne kadar masraf acacak bilelim.
birde ses gıcırtı özellikle kasislerden geçerken konforu nasıl oldu ?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam parça fiyatları ve işcilik ne kadar hallettin. fiyatlarını da belirtirsen en azından bize de yakın zamanda ne kadar masraf acacak bilelim.
birde ses gıcırtı özellikle kasislerden geçerken konforu nasıl oldu ?
Ozellikle sicaklarda viraj demiri lastikleri her türlü yolda ses yapiyordu!!
Amartsör ler bozuk degildi sadece direnci biraz azalmisti keyfe keder oldu biraz .
Salincaklarda hafif bosluk çıktı
Z rotun biri sarmiş.
On amartsör 185tl/Ad Gm
Arka amartsör 145tl/Ad Gm
On z rotlar 17tl/Ad Delphi
On ve arka viraj lastigi 7tl/Ad Gm
Salincak 160tl / Ad Delphi

Iscilik akrabamin dukkani bende calistim vermedim..
Takribi 200 tl civari alirlar ama
Araci daha test etmedim açıkçası islerim var direk ofise gectim

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ozellikle sicaklarda viraj demiri lastikleri her türlü yolda ses yapiyordu!!
Amartsör ler bozuk degildi sadece direnci biraz azalmisti keyfe keder oldu biraz .
Salincaklarda hafif bosluk çıktı
Z rotun biri sarmiş.
On amartsör 185tl/Ad Gm
Arka amartsör 145tl/Ad Gm
On z rotlar 17tl/Ad Delphi
On ve arka viraj lastigi 7tl/Ad Gm
Salincak 160tl / Ad Delphi

Iscilik akrabamin dukkani bende calistim vermedim..
Takribi 200 tl civari alirlar ama
Araci daha test etmedim açıkçası islerim var direk ofise gectim

eyvallah hocam,
Testlerinin sonucunda değiştirmeye değecek kadar iyileşme var mı merakla bekliyorum.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah hocam,
Testlerinin sonucunda değiştirmeye değecek kadar iyileşme var mı merakla bekliyorum.
Daha once plastik malzemeler trim sesi ve izalasyonla la ilgili bir calisma yapmistim..
Alt takimlarida yenileyincee..
Su an 2017 Mercedes ten farki yok [emoji6] aracta stabilize dahil ciitt ses yokk..
Yaptigim her uygulamanin faydasi var ki zaten bu araci konfor aracim olarak kullaniyorum!!
Simdi fren sistemi ile alakali iyilestirmeler var aklimda..[emoji18]

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takım olarak gm taktırdım ben de amortisörleri arkalar tamamen patlaktı.ilk izlenim olarak arkada römork varmış gibi hissetmiştim ben :)aracı asfalta resmen yapıştırıyor ve kayganmış gibi bir his var araçta olumlu anlamda.araç sarsıntısı yok oluyor ve opelin kendine has yol hakimiyeti.bence vectra c ye gm dışında kullanmamalı.elinize sağlık abi doğru karar.fren ve ses izolasyonu hakkında resimli paylaşımın olursa iyi olur aslında merak ettim

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takım olarak gm taktırdım ben de amortisörleri arkalar tamamen patlaktı.ilk izlenim olarak arkada römork varmış gibi hissetmiştim ben :)aracı asfalta resmen yapıştırıyor ve kayganmış gibi bir his var araçta olumlu anlamda.araç sarsıntısı yok oluyor ve opelin kendine has yol hakimiyeti.bence vectra c ye gm dışında kullanmamalı.elinize sağlık abi doğru karar.fren ve ses izolasyonu hakkında resimli paylaşımın olursa iyi olur aslında merak ettim

Sony Z5 ile gönderildi
Teşekkürler tolga;Emikot vb uygulama yapmadim sadece plastik trim sesleri yok etme amaçlı
Sagi solu sokukup oynanmamis vectra da trim sesi sadece plastik aksamlardan gelir kaporta olarak sadece bagaj dan gelir.. Bagajdaki ayrintiya dikkat..Palastik aksamlar ise kapilar, ön cam hava kanali ,torpido bende baska bir yerden gelmiodu..
#Kapilar da hoparlör takarken guzel bir izalasyon yaptim ama o an isin akisi ile fotograf almadim emin ol..
#ön hava kanalina ince sivi silikon uygulayip donduktan sonra taktim
#Torpido da yapiskan ince fitil ben o gun icin beyaz kullandim hos duruo ama siyah da olabilir. ..
9bfa28a4034e4367b169acf758be05ba.jpg
6a3f796a36cfabba3b3ebb8bdc059be9.jpg
a305ad7e2a1c5349cb14b8de13a1f651.jpg
4900d5c9e288ddf2f3f3c888bb052343.jpg

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanliz senin amartsör ler neden patlak ki km dusuk sende galiba..bu amartsör ler cok uzun ömürlü geldi bana ; ama su da olabilir benden once sadece uzun yol yapmis benim arac.. aracta cikan amartsör ler ilk amartsör leri ve patlak yada bozuk degildi ama biraz direnci azalmış tabiki degisimin cokk cokk faydasi oldu o tartisilmaz.
FREN lerde on disk degisim zamani yaklasmis balata yarim bitince degisecek..Arka diskte sorun yok ..
Disk degisirken frencimin dedigi bi kalini ni takacam torna freeze de hava delikleri acacam, blastik borularinin hepsini celik boru ile degistirecem..Yag Bosh Dot4 le degisecek..
Ama on balata bi 10/15 bin gider..O zaman a ömrümuz yeter arabada bizde durursa kesinlikle yapacagimiz bu :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi daha öncede bahsetmiştim eski sahibi aracı zorlamış dağ taş gezen bir abiydi.motora da yüklenmiş biraz supap konusunu hatırlarsan.aracı aldığımda her tarafında odun talaşı vardı :) marangoz işiyle uğraşan biriydi.aracı almaya gittiğimde beraber arabada çukurlara çok sert dalmıştı falan.camlarda ful kireç lekesi vs.boyasız kazasız bir araç ama sadece sert kullanılmış.elegance olunca tabi vazgeçemedim.

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C kasada tork anahtar ile bir çok sesi kesebilirsin torpido vidalarını sıkmak lazım iç trimde bir çok noktaya bakılmalı gevşeme yapıyor zamanla.ön hava kanalına bakacam tabi.kapılarda bazen cam tam yukardayken gelen bir ses olur kronik o var.başka da yok gibi bişey kurcalanmamışsa araç

Sony Z5 ile gönderildi