Ambiyans aydınlatmalarım.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ambiyans aydınlatmalarım.

Tolga KARACA link' Alıntı:
tecrübelerini bir üst sınıfa taşımak isersen ben hazırım  8)

Nokta koyulmuş araca virgül getirmeye gerek yok  ;)  Ama çok fena boya koruma yaparım, NURİ LEFLEF ile parlatılmış rugan ayakkabı gibi parlar araç  011zaa

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Gule gule kullan recai.
Serit led mi kullandin -mantar led mi..?
Bende ayak aydinlatmasina yapmayi planliyorum bi ara en uygun yer vites altindan elektrik almak sanirim. Gunduzde yaniyormu ordan elektrik alirsak hic denemedimde.  

Bülent abi elektrik beslemesini vites altından alırsan kapıları her açtığında yanar fakat gündüz farlar Auto mod'da iken bir süre sonra söner. Parklar açıldığında gündüz yanar. Gece farlar hangi konumda olursa olsun yanar.

Bu pek önemli değil,  asıl uygulamam şu ve sana da tavsiye ederim:

Tavan lambalarından hat alarak 3 ışıklı şerit led ile normal ayak aydınlatması yaptım. O aydınlatmanın hemen yanına vites altı ledlerden aldığım hat ile ayrı 3 ışıklı ayrı bir aydınlatma yaptım. Kapıları açınca tavan lambası ile birlikte 3 + 3 olmak üzere 6 led yanıyor ve güçlü bir ışık oluyor kapatınca ise tavan lambasına bağlı 3 led sönüyor ve sadece vites altı hattından gelen 3 led yanıyor. Dışarıdan bakıldığında kapıları açınca çoğalan, kapatınca azalan tek bir ışık gibi algılanıyor.

Bu arada NAVI olayına değinen arkadaşlar için yanıtlayayım: Piyasadaki mevcut NAVI'lerin çözünürlüklerini ve bilhassa işlem hızlarını pek beğenmiyorum. NAvı önemli değil, hızlı olsun sadece renkli ekran olsun diyorum ve   H kasada olduğu gibi yüksek çözünürlüklü, hızlı CID ekran düşünüyorum. J kasa için var ama henüz yaygınlaşmadı ve niteliğine göre fiyatı yüksek.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bülent abi elektrik beslemesini vites altından alırsan kapıları her açtığında yanar fakat gündüz farlar Auto mod'da iken bir süre sonra söner. Parklar açıldığında gündüz yanar. Gece farlar hangi konumda olursa olsun yanar.

Bu pek önemli değil,  asıl uygulamam şu ve sana da tavsiye ederim:

Tavan lambalarından hat alarak 3 ışıklı şerit led ile normal ayak aydınlatması yaptım. O aydınlatmanın hemen yanına vites altı ledlerden aldığım hat ile ayrı 3 ışıklı ayrı bir aydınlatma yaptım. Kapıları açınca tavan lambası ile birlikte 3 + 3 olmak üzere 6 led yanıyor ve güçlü bir ışık oluyor kapatınca ise tavan lambasına bağlı 3 led sönüyor ve sadece vites altı hattından gelen 3 led yanıyor. Dışarıdan bakıldığında kapıları açınca çoğalan, kapatınca azalan tek bir ışık gibi algılanıyor.

Bu arada NAVI olayına değinen arkadaşlar için yanıtlayayım: Piyasadaki mevcut NAVI'lerin çözünürlüklerini ve bilhassa işlem hızlarını pek beğenmiyorum. NAvı önemli değil, hızlı olsun sadece renkli ekran olsun diyorum ve   H kasada olduğu gibi yüksek çözünürlüklü, hızlı CID ekran düşünüyorum. J kasa için var ama henüz yaygınlaşmadı ve niteliğine göre fiyatı yüksek.
Sagol recai.
Ben dedigim gibi vites altindan elektrik alarak 6 led yaptim gayet guzel oldu zaten araci pek kullanmiyorum. 
şuan gozume cok asiri fazla gelmedi aydinlatmasi bi ara 3 lede siyah bant cekip oylede denicem.
Olmazsa 3 ledi keserim.
3 tane kalir. Senin sistem daha iyiymis ama biraz ugrastirici bana göre.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eline sağlık Recai güzel olmuş.  045thumbsup

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Recai niye İstanbul'da değilsin kardeşim, niye?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Sagol recai.
Ben dedigim gibi vites altindan elektrik alarak 6 led yaptim gayet guzel oldu zaten araci pek kullanmiyorum.  
şuan gozume cok asiri fazla gelmedi aydinlatmasi bi ara 3 lede siyah bant cekip oylede denicem.
Olmazsa 3 ledi keserim.
3 tane kalir. Senin sistem daha iyiymis ama biraz ugrastirici bana göre.

Abi kesinlikle uğraştırıcı değil çünkü tavan lambasına giden kablo yolcu tarafında ayak kısmından geçiyor. Oradaki büyük kapağı sökünce kablo belli, yabancı birine sormuştum ve direkt söylediği kablo çıktı. Hattı tavan lambasından aldım ama kabloyu tavandan getirmedim yani. :)

DERSİMLİ link' Alıntı:
Eline sağlık Recai güzel olmuş.  045thumbsup

Teşekkür ederim abi sağol :)

GNSpower link' Alıntı:
Recai niye İstanbul'da değilsin kardeşim, niye?

Abi seni orada mangal başında görünce ben de kendime hep aynı soruyu soruyorum: Niye? damn it, niye? whyy?  011zaa

firstemperor link' Alıntı:

ևok teşekkürler efenim. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biliyorum recai. Hatta benim ayna alti elektriginide ordan aldi servis.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Nokta koyulmuş araca virgül getirmeye gerek yok  ;)  Ama çok fena boya koruma yaparım, NURİ LEFLEF ile parlatılmış rugan ayakkabı gibi parlar araç  011zaa

"Noktaya virgül koymamak", muhtemelen ilerki yıllarda sıklıkla kullanacağım bomba bir laf yahu (:)

ve şimdi geliyorum NURİ LEFLEF' e;  "AHAHAHAHAHSSHSHSSH" gece gece güldürdün benim de eskiden çok takıldığım bir isimdir mekanı cennet olsun :)