Amerıkan Park(Jdm Sinyal) Yapma

GiantMouse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelıkle Herkese Mrh.Cogu Kısı Bu ısın nasıl oldugunu ve yapıldıgnı bılmıyor bu konuyu acıklık getırmek ıstıyorm

Normal Opel Tesısatlarında bılindigi gibi tek duydur.Öncelıkle oto elktrkciden Bu Tesısata Uygun Duy ve (genellıkle 2 veya 3 kablo olur)
ve buna uygun Cıft Duy ampul Alıyorz.

Aldıgmız Duyu Sınyalın Icıne Guzelcı Monte Edıyorz.Daha sonra Eger 2 kablo ıse Kablolardan Birini Parklarn Kablosuna paralel baglıyorz digerini Sınyallern kablosuna Paralel Baglıyorz.Sımdı Sınyallerımız parkları Acınca sureklı yanıyor.Eger Bunların yanıp Sonmelerını Istıyorsak Sınyal verınce 3.cü bir kablo yapıyorz birinin ucunu acıp ampulun demır kısmına sarıyorz diger ucunu ıse sınyaldekı sase kablosundan alıyorz ve Sinyallerımız Sinyal verınce yanıp sonuyor

Eger Duyde 3 tane kablo var ıse aynı ıslemlerı yapıyorz sona kalan kablo sase kablosudur.Direk Kabloyu aynı yaptıgmız gıbı sadece Sınyallerdekı sase kablosuna paralel baglıyorz.

Hayırlı Ugurlu olsn.Yapamam veya Sakat iş diyen arkadaslarımız varsa Bır elektrıcıye Gırıp Tarıf etsınler aynı ıslemlerı uygulacak artık o sıze kalmıs yararım oludysa ne mutlu Bana
Tesekkür Ederim..

Size 1-2 Resımde Koyayım Nasıl yandıgı hakknda;

9jf911.jpg

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
emegınıze saglık ustunuze alınmayın ımkanınız varsa amerıkan sınyall modlunu kullanın
bence tesısatı bozmaya gerek yok modul var sınyalı ampulunu bozmadan camurluk sınyalını capraz yanıp sönmesını engelleyen amerıkan modulu sayesınde oluyor taktım orjınal den farkı yok cıftlı ampule gerek kalmıyor super tavsıye ederım

GiantMouse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler öncelıkle Bnm bırazda elektrık konusunda el pratıgı ve baba meslegı oldugu ıcın fazla zorlanmadım bu yolu tercıh ettım

Sedat-20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emegınıze saglık ustunuze alınmayın ımkanınız varsa amerıkan sınyall modlunu kullanın
bence tesısatı bozmaya gerek yok modul var sınyalı ampulunu bozmadan camurluk sınyalını capraz yanıp sönmesını engelleyen amerıkan modulu sayesınde oluyor taktım orjınal den farkı yok cıftlı ampule gerek kalmıyor super tavsıye ederım

Video veya resim koyabilir misiniz?
Ben çift duy sarı ampülü boyayarak yapıyorum boyası atıyor.25 TL'ye çift duy sözde orjinal turuncu ampül aldım.Aynı şekılde boyası attı.Çamurluk sinyalinin çapraz yanıp sönmesi de tam kamyoncu işi oldugundan çamurluk sinyallerini sadece parka bagladım.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Video veya resim koyabilir misiniz?
Ben çift duy sarı ampülü boyayarak yapıyorum boyası atıyor.25 TL'ye çift duy sözde orjinal turuncu ampül aldım.Aynı şekılde boyası attı.Çamurluk sinyalinin çapraz yanıp sönmesi de tam kamyoncu işi oldugundan çamurluk sinyallerini sadece parka bagladım.
benı anlıyan bı arkadasım cıktı kardesım cuma veya cumartesı eklıycem vıdeo bana özel msj at hatırlatırsın genede ;)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tesekkurler öncelıkle Bnm bırazda elektrık konusunda el pratıgı ve baba meslegı oldugu ıcın fazla zorlanmadım bu yolu tercıh ettım
anladım bende cıft duy yapacaktım elımden gelıyor ama orjınala donuste sıkıntı oluyor ampul boyası atıyor zamanla kırmızı cıft duy ampul koysan apachı ısı oluyor elıne emegıne saglık genede gule gule kullan kardesım;):)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre eline sağlık güzel olmuş.
benim çamurluk sinyallerini parklara ne zaman bağlıyoruz :)

Sedat-20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım bende cıft duy yapacaktım elımden gelıyor ama orjınala donuste sıkıntı oluyor ampul boyası atıyor zamanla kırmızı cıft duy ampul koysan apachı ısı oluyor elıne emegıne saglık genede gule gule kullan kardesım;):)
bahsettiginiz modül şu videodaki gibi mi?Bu arkadaştan mı aldınız ve ne kadar süredir kullanıyorsunuz modülleri
bu arkadaş konyadaydı sanırım.Geçen sene beyinlerini bulamadıgım için çöpe atmak üzere oldugum 307'in ledli stoplarına beyinler yapmıştı.birkaç sitede gerçekten çok orjinal çalışmaları var.

http://www.youtube.com/watch?v=-8AmyYJ61Wo