Amfi - bass ayarı

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Ya bu amfinin üzerinde bir sürü şey var.En güzel bassı nasıl alabilirim ? bass boost fln var kısayım mı açayım mı bilemedim.Daha anlamadığım bir çok şey :) bi el atın lütfen :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:) dinlemeden ayar yapılmaz.
amfine sadece sub mı bağlı?

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten hoparlörler bağlı olmadığı için sadece basstan ses alıyorum.Ama sanki daha fazla ses alabilirmişim gibime geliyo nasıl yapıcam acaba!?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gain ayarını aç
zaten low pass açıktır
bas boost aç
sonuç çok değişmeyebilir hatta bozulabilir ses.
alacağın tonu ve ses şiddetini amfiyle birlikte kullandığın sub da etkiler.
internet üzerinden bas ve tiz sesler için kullanabileceğin test kayıtları olur.onlardan kullanarak da ayar yapabilirsin.
yada sürekli dinlediğin tarzda birkaç parçaya göre de ayar yapabilirsin.

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Ya bu amfinin üzerinde bir sürü şey var.En güzel bassı nasıl alabilirim ? bass boost fln var kısayım mı açayım mı bilemedim.Daha anlamadığım bir çok şey :) bi el atın lütfen :)

slm arkadaşım; En iyi ses ayarlama şekli boş bir yere gideceksin cihaza bir cd takacaksın anfiden tüm ayarları sıfıra yani kapatacaksın daha sonra cd caların sesinison ses yapacaksın eee ses çıkıyormu çıkmıyor şimdi ne yapacaksın anfinin üzerinden en kaliteli sesi buluncaya kadar gain ayarlarını yavaş yavaş acacaksın ses nerede bozmaya başladı ayarı orada bırakacaksın.
Bu işlemi neden bu şekilde yapıyoruz 1. Amfinin sağlığı için 2. hoparlörlerin ve twitırların sağlığı için eğre anfiden gaın ayarlarını sona kadar açarsak teyiptende yüklenirsen kesinlikle hoparlörün ne marka olursa olsun tizleri yakarsın.

Bende 1994 Model Sedan Opel Astra 1.4 var orjinal arkalığını söktüm aynı şekilde medefe den arkalık yaptırdım 4 tane ( 2 çift ) Pioneer TS 6985, arka koltukta 1 tane Pioneer GM 2200 anfi 130+130 RMS olarak 65 +65 wat önlerde de orjinal aracın kendi hoparlör ve dikiz aynasının ayar yerlerinde orjinal tizleri var teyp olarakta pioneer in en ucuz anfi çıkışlı CD çaları var müzige doyum olmuyor

PioneeRR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ampli ayar yardım

öncelikle selamun aleyküm . elimde edison ed-802a amfi var bassımda
Pioneer 1400 W
dolgun bir ses için ne ayarlar olmalı:rolleyes:

seko3461

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. arkadaşlar forumda yeniyim 2008 Astra essentia sedan aldım Mayıs ayında ama teyp CD30 ve bağımsızlığını ilan etmiş. cd 5-6 defa tak çıkar yapıyorum çalıyor çalmıyor? Çıkma orjinal Mp3 ya da başka ne yapabiliriz ?