Amortisör Değişimi

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar;

Aracımın amortisörlerini değiştireceğim, aracım 1997 model Opel Vectra GLS 2.0, Opel Servislerini aramıştım onlar fiyat konusunda baya uçtular 200 TL'den başladılar işte gerisini siz düşünün artık.

Sonra burada, Osmaniye de, sanayideki yedek parçacılara sordum onlarda 100 TL ve orijinal dediler, tabi ben çok şaşırdım, bir de internetten baktım internette de şöyle bir şey buldum: "http://www.***********/Opel-Vectra-B-Arka-Amortisor-GM,PR-907.html" GM markalı bir amortisör.

Opel Servisindeki amortisörler takma parası ile baya pahalıya gelecek, sanayideki yedek parçacıdaki amortisörlerle ilgilide kafamda bazı sorular var: ne kadar dayanır, ne kadar iyidir ve ucuza kaçalım derken sonra daha çok masraf çıkartmayalım, sitedeki amortisörde gerçekten GM markalı bir ürün mü eğer öyleyse niye bu kadar ucuz, Opel Servisindeki fiyattan sonra, yani anlayacağınız baya kararsız kalmış durumdayım bunun için sizlere bir sorayım, fikirlerinizi alayım dedim. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlla orjinala takılmayın,Monroe ecoflex birinci sınıf kalitededir

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkürler. Sanayideki amortisörlerin markası neydi şu an tam hatırlamıyorum eğer "Monroe ecoflex" bu markalardan birsi ise alırım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin süspansiyonuna en uygun monroe reflex :D kütük mübarek :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Monroe reflex ile arabanızda dinleyeceğiniz müzik "...gelü gelüve gız sekelek.." Acayip sert spor amortisördür. Orijinal GM amortisörler daha yumuşak, standart $monroe taktırırsanız bile esneme payının daha az ve darbe emiş payının daha düşük olduğunu gözlemlersiniz, ayrıca araba leylek gibi duruyor 3-4cm daha yüksekte durur.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Monroe reflex" markalı bu amortisör bizim arabaya daha iyi gider gibime geliyor bende arabanın altının yüksek olmasını istiyorum aslında çünkü araba ile gittiğim yer ham yol ve arabanın altının yüksek olması daha iyi benim için ama tabi yerden yüksek olduğu zamanda savrulma payı daha yüksek harhalde

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörler sert olduğundan darbeyi de süper emmiyor, yollar o derece bozuk ise can çekiştirir bu amortisörler seke seke gidersiniz.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dj marka al 10 numara

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
delphi de iyidir.sattığım vectra nın amortisörleri delphi markaydı oldukça yumuşak olduğu izlenimi uyandırmıştı.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KYB ya da Bilstein tavsiye edeceğim.Yalnız her iki ürününde çakması çok piyasada.Yetkili satıcıdan almak lazım.