Amortisörler değişti..

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Amortisörler değişti..

Bizim araçların tek handikapı  süspansiyonları konforlu değil, kaymak asfalta göre dizayn edilmiş bir araca biz; yamalı, engebeli ve çukurlu yollarda binmeye çalışıyoruz sonuç... konforsuzluk!

Bir de hep içimde uktedir şu direksiyon da biraz daha küçük olsa ve altan kesik olsa mükemmel olurdu kimse araçtan inmek istemezdi :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sportun direksiyonu olsa eminim inmek istemezsiniz :) Ama maalesef her test köşesindede belirtilmişti otobanda güzel asfaltta olağan üstü rahatlık ama engebede sert süspansiyon büyük handikap yurdumun çin setti gibi kasisleri delik deşik yollarına kurban olurum :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Sportun direksiyonu olsa eminim inmek istemezsiniz :) Ama maalesef her test köşesindede belirtilmişti otobanda güzel asfaltta olağan üstü rahatlık ama engebede sert süspansiyon büyük handikap yurdumun çin setti gibi kasisleri delik deşik yollarına kurban olurum :D

Zaten sen olmasanda o çukur ve kasisler bir şekilde fırsatını bulup seni kurban ediyor. (:)

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sürücü kursuna gittiğim zamanlar direksiyon hocam kahveler dökülmesin oğlum derdi nasıl hocam anlamadım deyince biz arkada kahve içiyoruz dökmeyecek şekilde arabayı kullan bu yüzden bende hep engebeli kasisli yollardan geçerken hocamın dediği laf aklıma gelir.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Hepınıze merhaba;yaklaşık 1 ay önce kaliper sorunu ile ilgili bir başlık açmıştım ama son zamanda olan veri kaybı nedeniyle konu silindi.
Ben de gecen ay kaliper sorununu yaşadım özellikle ön takımlardan bozuk yollarda şangır şangır sesler geliyordu.
Servise gösterdim;ustayla sürüşe çıktı durumu anladı ve gerekli işlemlerin yapılacagını söyledi.Ne gibi işlemler yapılacak diye sordugumda;forumda da sözü gecen GM'nin geliştirdiği özel sıvının sürülecegını,burçların tekrar elden geçeceğını soyledi.Öğleden sonra gelip alabilirsiniz dediler,tamam dedim..
Öğleden sonra gittiğimde;sorunun hala devam ettıgını;ön amortisörlerin garantiden değişeceğini söylediler.İyi dedim değiştirin madem napıyım..Ustaya bunu sorduğumda,astraların bir çoğunda bu ön takım sorununun olduğunu,bu yüzden Gm'nin yeni ve daha sessiz amortisörler geliştirdiğini ve senın de aracına bu amortisörlerden takıldıgını söyledi(tüm değişim işlemlerini bizzat seyrettim;eski ve yeni amortisörler arasında görünüm olarak da farklar var)
Aracı alıp sürmeye başladığımda seslerin tamamen kesildiğini özellikle de ön süspansiyonların çok daha yumuşak oldugunu hissettim;ancak arkadan gelen lokurtular hala devam etmekte..
Bir çok başlıklarda aracın sorunlu olduğu söyleniyor.Benim de mesela şimdi ön konsoldan titreme,kemerin olduğu yerden cızırtılar geliyor.Ama bunlar benım ıcın önemsiz konular.Sonuçta kul yapısı;cözülebilir olduktan sonra çok ta sorun değil..Araçtan keyif alıyor muyum;evet fazlasıyla..Bu segment ve fiyatta iç ve dış görünümü ve yol tutuşu daha iyi olan bir araç ben tanımıyorum..
amortisörleri bende mi değiştirtsem acaba benimde ön takımdan cukurlarda engebeli yollarda lokurtu geliyor acaba değiştirsem sorun cözülür mü aracınız suan nasıl hala sessiz mi ön takımlar ya da tekrarlama gibi bir durum söz konusu mu

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
amortisörleri bende mi değiştirtsem acaba benimde ön takımdan cukurlarda engebeli yollarda lokurtu geliyor acaba değiştirsem sorun cözülür mü aracınız suan nasıl hala sessiz mi ön takımlar ya da tekrarlama gibi bir durum söz konusu mu
Gec gördum sorunu kusura bakma..
Yaklaşık 1 sene oldu ön amortısorlerı degıstıreli ve o gunden berı hıc ses gelmıyor..Bu yenı takılan amortısorler,Opelin Astra J ıcın ozellıkle gelıstırdıgı bır amortısormus daha yumusak ve sessızmıs servıste öle dedıler ne derece dogru bılmıyorum ama hıssettıgım kadarıyla haklılar gıbı,aracın garantısı dolmadıysa degısım talep edebılırsın.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Gec gördum sorunu kusura bakma..
Yaklaşık 1 sene oldu ön amortısorlerı degıstıreli ve o gunden berı hıc ses gelmıyor..Bu yenı takılan amortısorler,Opelin Astra J ıcın ozellıkle gelıstırdıgı bır amortısormus daha yumusak ve sessızmıs servıste öle dedıler ne derece dogru bılmıyorum ama hıssettıgım kadarıyla haklılar gıbı,aracın garantısı dolmadıysa degısım talep edebılırsın.
aracımın garantisi doldu eger dediğniz gibi yumuşak ve sessiz ise değiştirebilirim bu durumu hafta sonu servisle görüseyim bakalım ne cevap vercekler

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön tarafta lokurtular geliyordu özellikle sağ tarafta. Amartisör üst takozu diyerek yola çoktık, sağ amartisörün bozuk olduğu meydana çıktı ve CONSON marka amartisör takıldı ses kalmadı.