Anahtar sorunu

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. 2004 vectra c kasa aracım var. Bir hafta önce arabayı uzaktan kumanda anahtarı ile uzaktan kapılarını açtım. Arabamı çalıştırdım. 300-400 m gittikten sonra arabamın kapılarını uzaktan kumanda ile kilitlemeye çalıştım ama kiltlenmedi. İçeriden kapıda bulunan konsoldan arabayı kilitledim. açtım. arabadan indim tekrar kilitlemek için bastım yine kiltlenmedi. BU sefer arayı çalıştırıp istop ettim. Arabayı uzaktan anahtar ile kilitlemek için düğmesine bastım kilitlendi. Herhalde dedim canı bi şeye sıkıldı naz yapıyor üstünde durmadım. :mad:
İlerleyen günlerde 20-30 km lik yolculuklarda bulundum ve her seferinde aynı hatayı aldım. yolculuktan sonra arabayı istop ediyorum uzaktan kumanda ile arabayı kilitlemek istediğimde araba kilitlenmiyor hatta hiç bir düğme çalışmıyor. Sonra arabanın içine binip arabayı çalıştırıp istop edince anahtar çalışmaya başlıyor.
Acaba dedim beni yolda bırakır mı diye düşündüm Şimdiye kadar hiç kontrol etmediğim kapıyı anahtarla açmayı denedim. Aman Allah ım anahtar kapı ya giriyor dönüyor ama anahtar kapıyı açmıyor. Hadi uzaktan kumanda arızalandı. bu sefer kapıyı nasıl açacağım. arkadaşlar bu iki sorunun sebebi nedir. başınıza böyle bir sorun geldi mi

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ilginç bi mesele olduğu için kimse akıl erdiremedi sanırım. birde bayram telaşası var.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bizim vectra B lerde bir durum var. Aynı olay başımageldi. Anahtarlakapıları açtım birmüddet gittikten sonra indimkapıları kapatıyorum kumanda çalışıyor ama kapılarkapanmıyor. Dedimheralde pili filan bitti, değiştirdim geldimyine aynı. Aklıma yine burada okuduğum bişey geldi. Anahtarı kontağa taktım yarımkontak yaptıktan sonra kapama düğmesine bastım tak kapandı. Tanıtmak gerekiyor bazen yani. Sende bi dene belki ondandır

canberk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kumanda pilini değiştirmeyi denermisiniz. Büyük ihtimal onla alakalı.

Kilitlemediği zaman arabayı çalıştırmana gerek yok. Kontağı aç kapa . Gene kilitlemeye başlar. Anahtarla kontağı aç kapa yapınca nasıl çalışıyor açıklama yapamıyorum büyük ihtimal senkronizayson yada farklı bi durum oluyor ama pili değiştirdiğimde sorun düzelmişti.

kapıyı açma konusuna gelirsek aynı şeyleri yaşadığımdan biliyorum :) anahtar kilitte kolay dönmüyor hatta hiç dönmüyor denebilir. tam bi açısı var yakaladınızmı tamamdır açtınız kapıyı. tahminim sizdeki aynı durum. anahtarın tamamını kilide sokmadan deneyin nasıl anlatsam bi kac mm dışarda kalsın o şekilde kolaylıkla açılıyor . tabi öncelikle pil olayını denemenizi öneririm.

Hayırlı günler :)

İLKER1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadasim sorunu soyle bidene anahtari kontaga tak ve ayni anda acma tusuna birlikte kontak anahtarini cevir ve kapi kilitlerindsn ses gelecek o esnada kont ak anahtari kodlanmis olacaktir bu sekilde de

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözüldü herhalde arkadaşın sesi çıkmadığına göre :)
Kodlama yapcaksın o kadar .nasıl olduğunu arkadaş anlatmış zaten.

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) İlginiz için teşekkür ederim

Arkadaşlar uzun zamandır yoktum özür dilerim ilginiz için teşekkür ederim. sanırım sorunun sebebini buldum. Arabayı babama vermiştim. Babam kontağı biraz fazla zorlamış. kontağın içini açtığımız yeri hafifçe esnetmiş. Kontağı her çevirişimde o esneyen yer açılıyor ve içeride piller temassızlık yapıyor. Kontak çalışmıyor. anahtarı takıp çıkardığımda anahtarı tanıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Anahtarı çıkarırken biraz nazik davranmak gerekiyor. :maden: Yıllar boyu minibüs kamyonet kullandıktan sonra aniden otomobile geçince böyle şeyler oluyor. :) Dışardan anahtar ile kapıyı açma olayını denemedim az sonra dener size cevap yazarım.

y_demirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dışardan kapılar kilitliyken anahtar kapıları açmıyor. Anahtar rahat bir şekilde kilite giriyor dönüyor. ama kapılar ne açılıyor ne kilitleniyor. uzaktan anahtarın açma düğmesine bastığımda kapılar açılıp kapanıyor.

Kaptanjack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar. Aranıza yeni katıldım ve her anlamda birbirimize destek olup paylaşımlar yapmak isterim.

En basitinden herkesin sıkıntı yaşadığı bir konuya değinmek istiyorum. aracıma yedek anahtar çıkarmak istiyordum çünkü eski arabamda anahtarı kaybedince çok sıkıntı yaşamıştım. Çok yer gezdim, çok araştırdım ama ben İstanbul Maltepe' de belediyenin yan sk bir oto anahtarcıya gittim. Sağ olsunlar işlerinde oldukca profesyoneller. Ferhat usta çok ilgilendi dakikalar içerisinde anahtarımı yapıp teslim ettiler. Bu adresten isteyen arkadaşlar ulaşabilirler http://www.otomobilanahtar.com/

naçizane... kolay gelsin