Ani Fren Sorunu

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah yokus asagi 45 km hizla ani bi fren yaptim, fakat cok kotu  ve siddetli bir sesle (Grrrrrccccc) fren pedali hizli bir sekilde ileri geri titremeye basladi haliyle direksiyon da. Bu durum ikinci kez basima geliyor. Normal mi sizce?

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ani Fren Sorunu

Cebelli59 link' Alıntı:
Bu sabah yokus asagi 45 km hizla ani bi fren yaptim, fakat cok kotu  ve siddetli bir sesle (Grrrrrccccc) fren pedali hizli bir sekilde ileri geri titremeye basladi haliyle direksiyon da. Bu durum ikinci kez basima geliyor. Normal mi sizce?

ABS devreye girmiş, telaşlanacak birşey yok.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
ABS devreye girmiş, telaşlanacak birşey yok.
045thumbsup bravoo

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

2000 senesinde aldığımız Astra G ile ilk ani frenimde dangır dungur seslerle o titremeyi hissedince dedim ki tamam birşeyleri bıraktık orada, gitti araba, bozuldu, kırıldı, dağıldı. 1 ay birşey de söylememiştim kimseye daha 19 yaşındayım, sonra kuzenimin arabasında bir ani frenle aynı sesler gelince gözlerim pörtlemiş halde kuzene bakmıştım, adam gayet sakin, gayet relax. O neydi dedim, ABS dedi, içimden ulan mühendisler icadınızın icraat şekline kafam girsin, ödüm patladı be demiştim. Ha çokta rahatlamıştım o ayrı. (:)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
2000 senesinde aldığımız Astra G ile ilk ani frenimde dangır dungur seslerle o titremeyi hissedince dedim ki tamam birşeyleri bıraktık orada, gitti araba, bozuldu, kırıldı, dağıldı. 1 ay birşey de söylememiştim kimseye daha 19 yaşındayım, sonra kuzenimin arabasında bir ani frenle aynı sesler gelince gözlerim pörtlemiş halde kuzene bakmıştım, adam gayet sakin, gayet relax. O neydi dedim, ABS dedi, içimden ulan mühendisler icadınızın icraat şekline kafam girsin, ödüm patladı be demiştim. Ha çokta rahatlamıştım o ayrı. (:)
kahka536

Hepimizin ilk ABS deneyiminde benzer anıları var sanırım :)

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tesekkurler, valla cok korkmustum buyuk bi Ohhhh cektim :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

96 Yılıydı peder o dönem kedi göz E 200 Mercedes almıştı bi gün kaptım anahtarı düştüm yola, bir sıkıntı oldu yapıştırdım frene yani tabi mercedes olduğu için daha üsturuplu bir gıcırdama yapmıştı  victoryy abs biliyorum ama ne iş yapar tam bilmiyorum o zaman, dedim aha araba bozuldu neredeyse frene hiç basmadan  getirdim koydum kapının önüne dedim tamam peder beni afganistana sürer artık  005hihih 1 haftalık araç daha baktım 2,3 gün babamdan ses çıkmadı bir rahatlamıştım sormayın.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı aldığımdan beri abs'nin tadına ilk defa baktım malum Türkiyede kasis yok çin setti var her yerde geç gördüm frene bir asıldım bir baktım garip şeyler oluyor tak tak tak yaptı hafif kızaklasada durdu :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ABS aracin frenlerine saniyede bilmem kaç tane kesintili fren yolluyor.bu nedenle titreme yapıyor.sürekli fren yapmamasındaki amaç direksiyon hakimiyetini kaybetmemeniz ve direksiyonu istediğiniz şekilde çevirmenizi sağlamaktır.yani şahin gibi fren yapıp dündüz kaymak yerine fren yaparken araca yön verebiliyorsunuz.bu nedenle o titremeler oluyor.