ankara hoşdere trafik kazasi (amcam koma da) 25.GÜN. EDİT 11

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar. dun gece saat 2 gibi (5 mayıs 2013) amcamin kullanmakta oldugu ticari taksi ile hususi bir arac kafa kafaya kaza yapti. dun geceden beri hastanedeyiz. amcamin durumu agir. vucutta ana damarlardan biri kopmus (aurt damar olmasi lazim ismi telafuz yanlis olabilir) oglen saatlerinde stent takildi radyoloji biriminde. sol bacakta 5 sol taraf kalcada 2 kirik var. ayrica kaburgalar kirik ve belde de kirik var.geceden beri burdayiz kan vs lazim olur diye. 3 unite kan verildi 8 unite yedek stokta bulunduruyor hastane. bir saat once ortapedi ameliyatina girdi sabaha kadar surecegi soylendi. ana damarin durumuna gore ameliyat yarida kesilebilir. ameliyata kardiyoloji cerrahlarida girdi.

kazadan kisaca bahsedeyim. amcamin kullanmis oldugu ticari taksi duraktan yolcusunu aliyor gece 2 gibi hosdere caddesinden asagi dogru ayranci istikametine gidiyor. karsidanda husisi bir arac yukari dogru, atakule istikametine gidiyor. husisi arac şeridinden cikip karsi seride geciyor amcamin kullanmis oldugu ticari taksi ile kafa kafaya carpisiyorlar. ( hususi araç şöförü %200 promil alkollü) iki aracta sol taraftan darbe aliyor. amcamin aractaki yolcu da hastaneye kaldiriliyor. durumu iyi ifadesinde diger arac uzerimize geldi diyor. hususi aractaki iki kisiden birinin durumu agir. amcami aractan zor cikarmislar itfaiye ekipleri buyuk bicaklar ile araci kesip cikarmislar. asagida bir facebook linki verecegim arac amcamin aracinin fotolari mevcut. bu arada taksinin markasi hyundai era. surucu havayastigi acilir bu sebeple amcamin kafasinda bir darbe yok ancak vucut paramparca.

Edit 1: emniyet kemeri takılı olsa belki bu kadar yara olmazdı bu kadar da kırığı olmazdı. bu bana büyük ders oldu, lütfen takalım emniyet kemerlerimizi. amcamın tek şansı kafasında darbe olmaması, o da hava yastıgının açılmasından kaynaklı. açılmamış olsaydı çok daha kötü sonuçlar oldu. en son gece kıdemli asistan dr, belli bir süre daha uyutacaklarını hayati riskin devam etiğini söyledi.

Edit:2 değerli arkadaşlar, çoğu arkadaş mesaj atmış, yapabileceğimiz birşey var mı diye. inanın dualarınız yeter. kan bankasında 8 ünite kanımız mevcut. acil bir durum olursa başlık altında belirteceğim.

Edit:3 sevgili arkadaşlar, destekleriniz dualarınız için sonsuz teşekkür ederim. şimdi eve geldim duş alıp tekrar hastaneye döneceğim. bugün (07.05.2013) saat 11 de prof.dr gelip açıklama yapacak. umarım iyi haberler verir.

Edit:4 an itibariyle kritik durum devam etmekte (07.05.2013 22.30) bugunun tek sevindiren yani el ve ayagini hafif bir sekilde hareket ettirmis. tabi hastaneye geldiginden beri uyutuyorlar
Çok fazla destek mesaji aldim. sosyal medyanin gucu gercekten tartisilmaz derdimize derman oldunuz. sagolun can'lar.

Edit:5 diğer sürücü %200 promil alkollü çıktı. 25 27 yaşlarında bir genç. taburcu olmuş. savcı tutuklama vermiş, hergün karakola gidip imza atıyor.
amcam hala yogun bakımda.

Edit:6: amcamın durumu bugun de değişmedi. bilginize arkadaşlar. hala yogun bakımda hala açmadı gözlerini.(10.05.2013)
Edit:7 arkadaşlar bugün gün boyu hastanedeydik. durm aynı makineye bağlı olarak yaşamını sürdürmekte. ancak bugün tüm vucudunu morluklar sarmıştı. doktorlar normal olduğunu söyledi, ama inanın yürek dayanmaz bir insanı öyle görmeye. vucuttaki kırıklara hiçbirşey yapılamadı daha. öncelikle hayata bağlamaya calışıyor doktorlar. gün geçtikce ızdırabımız artıyor. karşı taraf iyileşti ve evinde yatıyor bile. (11.05.2013)

Edit: 8. bugün hastanedeydik yine. durumunda gerileme yok. aynı diyebiliriz.

Edit. 9. dün yi,ne hastanedeydik sabahtan akşama. dünün sevindiren haberi gözünü biraz açtı, yanına gittim elimi tuttu. kaç gündür en sevindirici haber bu arkadaşlar.

edit.10. arkadaşlar çok şükür ki amcam yoğun bakımdan çıktı. en büyük problem olan nefes alamama durumu vardı. gögüs kafesi kırık olduğu için solunum makınasına bağlı yasıyordu. dün makınadan çıkardılar ve vucut olumlu tepki verdi. şimdiki süreç ortapedik alanda. malum vucutta çok sayıda kırık var. ilk aşama hayata döndürmekti sonraki süreç kırıkların tedavisi. inşallah sakat kalma durumu olmaz. fazlasıyla kırık var. sol bacakta tam 5 adet kırık mevcut. şu an ortapedi doktorlarının planı 5-6 ameliyat geçirecek.

edit.11: Merhaba arkadaşlar. o kötü olay olalı tam 25 gün oldu. 25 guündür hergün hastane kapısındayız. bu forumdan ve diğer dorumlardan destek mesajı atan, kan vs lazım olur diye kan grubunu ve telefon numarasını özel mesaj yoluyla bana yollayan, türkiyenin yer yerinden aldığım mesajlar inanın o kadar mutlu ettiki iyiki varsınız. özellikle hukuk alanında birçok avukat arkadaş birşey lazım olursa elimizden geleni yaparız demişler. onlarda sağolsunlar. amcamın durumundan bahsetmek istiyorum. yaklaşık ilk 12 gün boyunca hayati tehlikeyi atlatamamış olması sebebiyle yoğun bakımda solum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi vermişti. ilk bir hafta doktorlar çok fazla ümidlerinin kalmadığını ifade etmişlerdi. 12. günde gözlerini açtı amcamız ve son 10 gündür bir dizi ortepedik ameliyatlar geçirdi. kalça ve diz bölgesindeki kırıklar parçalı kırık ve kaynamazı zormuş. bunun için doktorlar çok yoğun çaba gösterdiler. kalçanın ordaki bir kemiğe protez takılacağını öğrendik. bugün itibariyle tekrardan yoğun bakıma alacaklarını söyledi doktorlar. karaciğerde su birikmiş. onla ilgili yoğun bakıma aldılar. haberleri tekrardan yazacağım buradan. saygılarımla.

amcamın kaza yaptığı ticari taksinin fotografları aşağıda.
[img=800x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/12/SC20.jpg[/img]
[img=800x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/12/QGH4.jpg[/img]
[img=800x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/12/GBtVK.jpg[/img]
[img=800x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/12/TyBYI.jpg[/img]
[img=800x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/12/5f372.jpg[/img]

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ankara hoşdere trafik kazasi (amcam koma da) 7.GÜN.

Çok büyük geçmiş olsun
Allah'tan amcanıza acil şifalar diliyorum

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acil şifalar dilerim..
Umarım amcanız, hayata tutunur ve buradaki sevinçli mesajınızı da görürüz.
Çok geçmiş olsun.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Allah acil şifalar versin. Emniyet kemeri ile ilgili uyarınızı inşallah tüm forum üyeleri dikkate alır. Ben bakkala dahi gitsem takıyorum. O ses duyulduğunda direk bu kıssalar aklıma geliyor.

Ayrıca bu alkollü iken araç kullananlara daha da büyük yaptırımlar getirilmeli bence. Suçsuz insanlar neden zarar görüyor böyleleri yüzünden anlamıyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun inşallah sağlığına kavuşur amcanız. Allah onu sizlere ve tüm sevdiklerine bağışlar inşallah.

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah sevdiklerine bağışlasın amcanızı acil şifalar dilerim:(

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Berfe kardeşim tekrar geçmiş olsun, kaza haberini ilk DH de (esmerce) okumuş çok üzülmüştüm, demek 7 gün oldu bile  :(

Allah acil şifalar versin.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun Allah biran önce sevdiklerine kavustursun

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun allah şifa versin