Ankara Turan Güneş Bulvarı

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye bu aralar Turan Güneş Bulvarında yol yenileme çalışması yapıyor, asfaltı yaklaşık 40-50 santim kazmışlar fakat yolun nerede bittiği ile ilgili herhangi bir kuka, tabela koymamışlar. Üstelik asfaltı paralel, nizami ve düz kazımak yerine eğri kazımışlar. Bu sebepten, dün gece bu bulvarda düz giderken birden araç bu kazılan çukura düştü ve askıda kaldı. Allahtan karter koruma vardı. Belediye çalışanlarından yardım istedim, 8-10 adam aracı omuzlayıp boşta duran tekerlerin altına basamak gibi taşlar dizerek aracı aşağı indirdik. Bugün düşen bilmem kaçıncı araç bu diyerek belediye başkanına da bir güzel giydirdiler böyle iş mi olur diyerek. Bu sabahta aracı havaya kaldırıp altına baktım. Sadece salıncaklarda ve karter korumada sürtmeden dayalı hafif çizikler var, herhangi bir ezik, göçük, kırık yok. Bu bulvardan gidip gelenlerin daha dikkat etmesi adına bir uyarıda bulunmak istedim.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Muzaffer, ucuz kurtulmuşsun. Görünen şu ki artık bu ülkede tesadüfen yaşıyoruz :(.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Muzaffer, ucuz kurtulmuşsun. Görünen şu ki artık bu ülkede tesadüfen yaşıyoruz :(.

Abi akşam 9 sularında bulvarda düz ilerlerken bir dangır dungur sesi eşliğinde araba sağa doğru yattı. Olayın şokuyla birkaç saniye arabada oturdum ne oluyor diyerek. Ardından el frenini çekip araçtan indim. Baktığımda 4 teker de havadaydı :D

O sırada çalışan belediye işçileri parke taşları ile tekerlerin altını falan desteklediler, merdivenden indirir gibi indirdik arabayı.

Allah düşmanımın başına vermesin fakat yardımsever insanlar olduğunu görmek de sevindiriciydi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şaşırdık mı?

Tabi ki de hayır :) Başkan Melih'in daha önemli işleri var bu aralar ;)

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmiş olsun. Allah korumuş hızın biraz yüksek olsa daha kötü şeylerde olabilirdi. Malesef ki yapan arkadaş bunları hiç düşünmemiş bir lavha bile koymaktan aciz insanlar işte.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
27 günde bitirdik diye hava atıyorlar ya birde..

Sen bir de İzmir'deki çalışmaları görsen. En ufak bir yeri açıp kapatmak günler hatta haftalar sürüyor, onarım ara sokaklarda yapıldıysa yandın demektir, defalarca uyarı yapılmazsa onarım yapılmıyor. Asfalt yamalarının kalitesi desen süper, yamayı 5 yaşındaki çocuk yapsa inan daha düzgün yapar. :sopa:

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye çalışanlarından yardım istedim, 8-10 adam aracı omuzlayıp boşta duran tekerlerin altına basamak gibi taşlar dizerek aracı aşağı indirdik. Bugün düşen bilmem kaçıncı araç bu diyerek belediye başkanına da bir güzel giydirdiler böyle iş mi olur diyerek.

Muzaffer bey yanlış anlamadıysam belediye çalışanları dediğiniz asfalt işini yapan işçiler. Başkana niye giydiriyorlar anlamadım (başkanı savunmak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). Başkan mı gelip uyarı tabelası koyacak. Kendileri niye koymamış. Asfaltı yapan onlar değilse bile belediye çalışanı değiller mi? Yine de kendileri uyarı tabelası koyabilir. Koyamıyorlarsa da ilgili yerlere haber verebilirler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Belediye çalışanlarından yardım istedim, 8-10 adam aracı omuzlayıp boşta duran tekerlerin altına basamak gibi taşlar dizerek aracı aşağı indirdik. Bugün düşen bilmem kaçıncı araç bu diyerek belediye başkanına da bir güzel giydirdiler böyle iş mi olur diyerek.

Muzaffer bey yanlış anlamadıysam belediye çalışanları dediğiniz asfalt işini yapan işçiler. Başkana niye giydiriyorlar anlamadım (başkanı savunmak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). Başkan mı gelip uyarı tabelası koyacak. Kendileri niye koymamış. Asfaltı yapan onlar değilse bile belediye çalışanı değiller mi? Yine de kendileri uyarı tabelası koyabilir. Koyamıyorlarsa da ilgili yerlere haber verebilirler.

Muammer bey bir yerde yanlışınız var. Oraya uyarı tabelalarını elbette belediye başkanı gelip koymayacak. Belediyelerde/kurumlarda bu işlerden sorumlu çeşit çeşit müdürlükler ve burada görev yapan bir çok mesleki personel var. Bu personelin görevleri bellidir. Yeri gelecek gidip oraları bizzat denetleyecek, yeri gelecek gidip orada mesai yapacaklar. Oraya gitmiyorlarsa, çalışmaları denetlemiyorlarsa bunun sebebi başlarındaki amirlerdir. O nedenle ortaya çıkacak her türlü olumsuzluktan da işleten yani o birimin başındaki en yetkili kişi sorumludur. Makamlara oturmanın, yüklü maaşlar almanın, hava atmanın bedeli de budur. Allah vermesin böyle bir sorumsuzluk nedeniyle mal/can kaybına uğrarsak davayı o işi yapan çalışan/işçiye mi yoksa direk o işten sorumlu, yapılanları denetlemeyen, gereken önlemleri almayan kuruma mı açarız?

Son düzenleme:

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Fakat insanda da biraz iş ahlakı olur. İşi düzgün yaptırmak için illaki dürtmek mi, uyarmak mı, ceza vermek mi lazım. Biz de bedenen çalışan insanlarız. Yaptığımız işi ilk önce kendimizin beğenmesi lazım değil mi?