Anlık dalgınlığım ve üzücü sonuç

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Epeydir takip edemiyordum burayı, yaşadığım talihsiz olay vesile oldu ne yazık ki yeniden takip etmeme. Aracımın bu aralar başına gelmeyen kalmadı. Önce birisi arkadan vurdu, neyse ki bir şey yoktu, sonra bir otoparkın kapısında bulunan açılır kapanır parça arka sileceğin üstüne kapanarak sileceğin küçük bir kısmını kırdı ve en sonunda da aşağıda fotoğraflarını paylaştığım olay başıma geldi. Hepsi 3 gün içerisinde oldu.

İşimle ilgili harika olaylar yaşarken arabamla ilgili sıkıntılar bitmek bilmiyor, ne hissedeceğimi bile şaşırdım. Alttaki linklerde paylaştığım üzere, dar bir otoparkta manevra esnasında anlık dalgınlığım ve hatta salaklığım sonucunda böyle bir hasara sebebiyet verdim. Elimi oraya dokunduğum an canımdan can gitti desem yeridir, 7-8 yıldır araba kullanırım, böylesini yaşamamıştım hiç. Arabamı böyle görmeye de kıyamıyorum. Bu sebeple bugün kaskomu arayarak bunu yaptırıp yaptıramayacağımı öğrendim. Onlar da serviste beyanımı doldurmamı müteakip bunun yapılabileceğini ilettiler, cumartesi götürmeyi düşünüyorum.

Sizlere de tavsiye edebileceğiniz bir husus olup olmadığını sormak istiyorum. Böyle bir olay karşısında ne yapardınız, serviste nasıl bir sonuçla karşılaşırım, servis bu işte ne kadar iyi iş çıkarır, neler yapar, nelere dikkat etmek gerekir gibi. (Götüreceğim servis Opel Gerçek - İstanbul)

Herkese kazasız belasız günler dilerim.

[img=800x478]http://g1204.hizliresim.com/w/4/439qn.jpg[/img]
[img=800x478]http://g1204.hizliresim.com/w/4/439rm.jpg[/img]
[img=800x478]http://g1204.hizliresim.com/w/4/439sc.jpg[/img]
[img=800x478]http://g1204.hizliresim.com/w/4/439t9.jpg[/img]

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık dalgınlığım ve üzücü sonuç

ևok geçmiş olsun.  :(

Gerçekten aracınızın başından bir sürü talihsizlik geçmiş.  :(

Opel gerçek bizlerinde bildiği, işini iyi yapan ve tavsiye edebileceğimiz bir servis ama benim tercihim bu tarz hasarlarda Auto King olurdu.

Auto King gerçekten bu işlerin uzmanı, yaptıkları onarımın hakkını veriyorlar ve onarımında 2 yıl garantisi veriliyor. Her hangi bir sorunda ücretsiz olarak yeniliyorlar.

Hem servis hem Auto King yenisi gibi yapacaktır. Tercih sizin.  :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun nerdeyse aynisi benim basima gelmisti sadece boya kalkmasi yoktu ama cizikler ve gocuk vardi gercek servis e sormustum bende 400 tl civari demislerdi sonra autoking e goturdum mini onarim a soktular 2 hak aldilar gocugu duzeltip boya yaptilar ama kapiyi sadece pasta gectiler cizik hafif duruyor yaptirmayacktim ama lasikle kapi arasinda kalan bolge cok gocuk olmustu kapi disarda kaliyordu bu nedenle yaptirdim

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun biraz sıkıntılı bir kısımda olmuş hasar
hem kapı hem çamurluğa zarar vermiş, sanırım biraz da jantta çizik var
gerçek servisi odak gibi İstanbul'da en güvenilir ve işini iyi yapan servislerden
alternatif olarak autoking de olabilir Mert'in dediği gibi
Sizin bu aşamada yapıcağınız, servise başvurup kaskodan hasar kaydı oluşturmak
ya da otoking'e gidip hasar tespiti yaptırabilirsiniz
ne kadara mal olur vs gibi detaylar.
eskisi gibi olur, üzülmeyin cana gelmesin
aracı aldıktan sonra da sağını solunu iyice kontrol edersiniz

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepinize çok teşekkür ederim. Autoking'in bununla başa çıkamayacağını düşündüğümden aklıma doğrudan -ileriki dönemde tüm maliyetine katlanmak pahasına - kasko geldi. Zira Autoking'de daha önce aracın tamponuna sürtüp kaçan bir ahlaksız yüzünden 2 hakkımı kullanmıştım. Geriye 2 hakkım daha kalmış vaziyette yani ve bu alan için yeterli olur mu emin değilim; ancak sizlerin tavsiyesine uyarak önce Autoking'e götüreceğim aracımı.

Cana gelmemesi elbette sevindirici Hakan Bey; ama yaptığım hata yüzünden kendimi epey hırpaladım dün ve bugün, cana da gelmiş oldu bu haliyle :) Acısı ilk anki gibi olmuyor tabii, azalarak devam ediyor da aklıma her geldiğinde yaptığım aptalca manevrayı düşünüp kendime kızıyorum.

Neyse, buna da şükür diyelim ve 3 günde 3 olay sonrası nazarın da artık çıkmış olduğunu varsayalım.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. :(
Opel gerçek servis ile irtibata geçecekseniz eğer Bülent Abiden yardım alın forumdan, kendisi serviste çalışan arkadaşlar ile irtibat halinde olabildiği için musait olursa sizin içinde yardımcı olacaktır.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mehmet sagol
kardesim gecmis olsun bu kadar dert etmeyin sonucta her kaza bi anlik hata sonucu oluyor cana gelmedikten sonra hersey telafi edilir.
Benimde fikrim mert in dedigi gibi once
1.tercihim maslak autoking
2.olarak servis olurdu
Janttada hasar var cunki jant tamirini autoking ten iyi yapan yer yok.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. Nazar demek lazım. Güzel şeylerin peşinden böyle talihsizliklere...

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağ olun cümleten. Allah hepimizi beterinden korusun. Buranın enerjisi de hakikaten bir başka. İçim daralıyordu dünden beri, sayenizde şu an daha rahatlamış hissediyorum kendimi, eksik olmayın.

Bu arada servise ufak tefek sorunlar (tıkırtılar desek daha doğru) nedeniyle gide gele ilişkilerde epey bir mesafe kat ettim sanırım; ama bir ihtiyaç durumunda Bülent Bey'den yardım isteyebilirim sanıyorum? :)

Bu araç cuma günü Maslak Autoking'e gider o halde ve dilerim mini(!) onarım kapsamında da hallolur :)

Kazasız, belasız güzel günler herkese.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araca alışma döneminde ve sonrasında dar bir yerde dönmek zorunda kaldığım için sağ arka teker iki defa kaldırıma çıktı.

Birincisinde sadece jantın küçük bir yeri çizildi, ikincisinde marşipel iki yerinden 20 cm boyunca çizildi ve hafifçe göçtü.Autoking te 2 düzeltme ve 2 boya olmak üzere 4 hak ile düzelltiler.Ben de 3 hak var deyince, ona da olur dediler.

Ben artık kaldırıma yakın yerlerden dönerken beynimde ister istemez aracın arkasını kolla der gibi şimşekler çakıyor, daha geniş alıyorum.

Zamanla öğreniyoruz işte.Cana gelmesin, Allah büyüklerinden korusun.