Anlık tüketim,araç boşta iken;

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H aracım var.Hareket halindeyken vitesi boşa alınca,sanki araca gaz veriliyormuş gibi 100 km'de 5-6 lt(Anlık tüketim) gösteriyor.Yol bilgisayarı hangi birime bağlı olarak(tekerlek,şanzıman,enjeksiyon) çalışıyor?Gerçekten, vites boştayken bu kadar yakıt harcıyor mudur?

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites boştayken Yol bilgisayarının 1,2 lt civarı göstermesi gerekir..

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites bostayken dendiği gibi 1.2 civarlarında gösterir..
ama boşa alacagınıza yüksek vitese takarsanız
aracınız bosta yaktıgından daha az yakacaktır ki
onun için yokus inerken falan bosta değilde
olabildiğince buyuk viteste ininiz..
baknz:yakıt kesme...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hareket halindeyken vitesi boşa alırsanız o anki hızınıza bağlı olarak 3-4-5 lt yakıt tükemi gösterir. gayet normal bir durumdur.

ayrıca öncelikle foruma kendinizi tanıtınız. yoksa açtığınız konular kilitlenir.

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites boştayken normal rölanti devrinde çalıştığı için 0.7-0.8 L benzin harcar. Aslında alışılagelmiş vitesi boşa atayımda az yaksın muhabbeti doğru değildir.
Viteste iken motor kranktan yeterli gücü alıyorsa benzini keser. Yol bilgisayarı olan arabalarda da bu zaten alenen gözükür. Ekranda anlık tüketim 0.0 gösterir.
Yokuş aşağı arabanın tekerlekleri dönüyor ve krank çalışıyor, yani motoru döndürmek için benzine ve ateşlemeye ihtiyacınız yok, arabanın yağlaması zaten motor çalıştığı için devam ediyor yani sizin ek bir şeye ihtiyacınız yok motorun çalışması için. Tamamen krank motoru döndürüyor tekerleklerden aldığı güçle... Dolayısıyla enjektörler de bu durumda benzini kesiyor...

Eğer yinede düzgün yolda vitesi boşa aldığınızda halen dediğiniz gibi tüketim 5,6 ise o zaman aracınızda bir problem var demektir. Çünkü motoru ısınmış bir Astra H de rolanti deviri (900 devirde iken) 0,7-0.8 arasında gelir gider.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0.7-0.8 lt yi anca arac dururken görebilirsiniz araç boşta iken.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracında bir problem yok.. aracı durduğu yerde çalıştırırsan yol bilgisayarı aracın saatte yakacağı yakıtı gösterir ama hareket halindeyken 100 kmde yakacağı yakıtı gösterir.. bu yüzden aracın saatte 0.7 lt yakıt yakıyorsa.. 10 km hızla giderken boşa atarsan 7 lt gösterir çünkü 10 km'e hızla 100 km yi 10 saatte alırsın bu yüzden 7 litre yakıt yakarsın :D
işçi problemi gibi bir açıklama oldu...:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vites boştayken Yol bilgisayarının 1,2 lt civarı göstermesi gerekir..
Ama araç duruyor olmalı. Hareket halinde iken fazla göstermesi normal. Yol bilgisayarım, araç hareket halinde, gaz kesmelerde araç viteste iken 80 km hıza kadar düşük değerleri, 80 km den sonra 0 değerini gösteriyor.
+ Araçlarımız yakıt kesme sistemine sahip araçlardır. Bu nedenle yokuş aşağı inişlerde vitesi boşa alırsanız araç daha fazla tüketecektir. Ekonomik tüketim için yokuş aşağı inişlerde vitesi boşa atmayın, sadece gazı kesin yeter. Bu durum kullanım klavuzunda da belirtilmiştir.

Son düzenleme:

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşverin arkadaşlar.petrol varil fiyatı 38 dolların altına düştü gidiyoda daha aşağı.benzine lpg ye gene zam geldi.zam a geldimi anında indirimde tık yok.o yüzden ülkede zaten ucuz yakıt yok böle hesap kitap yapıp araçtan soğumayın.bırakn kaç lira kaçlitre.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende diyorum nie yokuş aşağı 0lt gösteriyor:D

Son düzenleme: