Anrifirizi değiştirdiğimden beri ilk marşda çalışmaz oldu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başlıkta dediğim gibi antifirizin bi etkisi mi var yoksa olcak olan şeyin zamanı mı geldi ne:Dsadece antifiriz değişiminden sonra aracı servisten çıkaram dedim ilk marşta yemedi,dedim olur arada normal şey:) sonra ordan arkadaşla bir kaç yere gitmem gerekti,o aralar 4-5 yere uğradım orlardada yaptı ama dedik makine bi 24 saat geçsin yeni su takviyesinden sonra:cool:bıraktık kapının önüne.Bugün gezelim diye çıktık gittiğimiz her yerde çalıştıram derken ilk başta yemez oldu hatta ikincisinde hafif pompalar oldum.15 kere marş bastıysam 11 inde yemedi:(
Babama bahsettim durum yakın zamanda bi servise gideriz mutlakada ne gibi olaylar sıralayabiliiz...

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hic alakasi yok,olacak ya zamanina denk gelmisitir eger bir hortum gevsek degilse (vakum hava vs.).. :D

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende öyle düşünmüştüm :D:D

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sıcaklık müşüri. antifiriz yoğunluğuna göre sensörün algıladığı soğutma suyu sıcaklığı değişebilir.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün birilerini bırakmam gerekti ve 2 kere çalıştırdım aracı 4 saat ara ile,bu esnada hiç bı sıkıntı olmadı,standart performansta çalışma oluştu galiba,içime kurt düştüğünden belkide düzgün çalıştı ama benim kafam takıldı işte:)
Bu bahsettiğiniz sensör olayı neyin nesidir.biraz açıklarmısınız.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğutma suyu sıcaklığı sensörü( Temperatur sensor)motorun sıcaklık ölçer.
NTC direnecli temperatur sensoru direnci motor sicakligina baglidir.isi degistikce direnc degisir,soguk motor (-20 derecede örnegin 14kohm olan direnc degeri motor +80 derecede(örneğin 300 Ω) düser
.Burada, NTC, 5 volt yardımi ile Arac beyini tarafindan beslenir, bu akimda isiya göre temperatur sensorunda bir gerilim düşümü olur. bu verilere göre motor yakit hava karisimini ayarlar

Neyse gelelim ariza belirtilerine:
Arac zor calismasi,tekleme ,rolanti düzensizligi, bagzen rolanti yüksekligi,yakit sarfiyati artisi,bagzende agriza isigi yanar Lambda sensoru arizasi, yakit problemi olarak ortaya cikar...
734478586_1.jpg

semia adlı üyece forma ek

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gayet açıklayıcı bir sunum yapışsınız teşekkürler:tesk: