antalyada turizm bitmiş!

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 10 gündür antalyada tatildeyim ayıptır söylemesi. 1997 'de antalyadan ayrılmış olan biriyim ve antalyanın eski halini çok iyi bilirim malum lise dönemleri vsvsv. 1-2 sene önceden hissettirdi biraz ama bu gelişimde gözlerime inanamadım. Şehrin içi şantiye olmuş resmen hertarafta inşaaat! Ağustos ayındayız çarşı bomboş, beach park bomboş, kale içi bomboş, eğlence yerleri bomboş özellikle akşamları. Eskiden bizler yatlimanında kayalıklarda oturur muhabbet ederdik, çalanlara gitar vsvs çalardı, içen içerdi vsvsvs ama eğlence herdaim orda olurdu. 10 gündür yat limanında tık yok! Eski gittiğimiz mekanlar kapanmış, Açık olanlar sinek avlıyor. İlk başlarda belki haftaiçi olduğundandır dedim ama haftasonuda aynı. Pazarları herzamanki gibi konyaaltı doluyor ama 8 den sonra yine aynı, boş!
Velhasıl kelam bu geliişmde antalya beni çok üzdü, Eskiden turizmin cenneti diye bildiğimiz yer artık batık bir gemi gibi ıssız olmuş tek başına duıruyor. Sebebi ekonomik sorunlardır diyesim geliyor ama, şehirde bir trafik var maşşallah 2000 modelden eski araç görebilene aşk olsun yollarda!
Şükrediyorum valla biz antalyayı antalyayken yaşayabilmişiz diye...

Antalyaya tatile çıkacak olanlara önemle duyurulur :)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
artık antalyada tatilller otel içinde oluyor, geçen sene belekte bi otele gitmiştim, bir hafta boyunca bir kere bile dışarı çıkmadık.. herşey dahil sistem piyasayı bu duruma getirdi...

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turizm ci olarak gözlemlediğim ve katıldığım konferanslarda bahsedilen herşey dahil sistemin ve heryerin imara açılması bu tür sonuçlar doğurdan bahsediliyor.yakın zaman da da zaten bu sistem çökücek bilginiz olsun.otellerde herşey dahil sisteminin kurucularıyla tanışma fırsatı buldum isimlerini hatırlayamıyorum ama anlattıklarına göre durum gerçekten çok vahim.fiyatları ucuzlatıp üstüne birde herşey dahil yaptığınızda kendi içimzde savaşlar çıkıyor turizm adına.herkes bilirki otel fiyatlarında yabancı turistle yerli turiste uygulunan fiyat farklılık gösterir.durum böle oluncada insanlarda ne yapsın otel dışına çıkmıyorlar.Belki herkes göremiyor ama Antalyanın durumu vahim!!!

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
antalyaya bi daha bende adımımı dahi atmam...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle ruslar 4 yıldızlı otele 30 dolara geliyorlar 5 yıldızlı otellere ise 40-45 dolar ve hiç otelden çıkmadan tatilini bitiriyorlar aynı otellere kendi vatandaşlarımız gittiğinde fiyat %40 civarında artıyor yani hem piyasa ölüyor hemde kendi vatandaşlarımızı bu nimetlerde yararlanamıyor :((

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık antalyada tatilller otel içinde oluyor, geçen sene belekte bi otele gitmiştim, bir hafta boyunca bir kere bile dışarı çıkmadık.. herşey dahil sistem piyasayı bu duruma getirdi...
kesinlikle katılıyorum otel içinden dışaroya çıkmasın turist die işletmeciler elinden geleni yapıyor bu da küçük esnafı hergün daha boğuyor :(

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antalyanın, alanyanın eski halleri kaldı mı ki?ben şahsen alanyalı olarak şunu söyleyebilirim zamanında turistlere çok faiş fiyattan mal sattılar adamlar soğudu ve kaliteli turistlerin yerini kalitesiz turistler aldı...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl önce gitmiştim, öğretmenevinde kaldım,
turistik bi yer olmasına karşın konyaaltındaki mekanlarda fiyatlar vs. çok uygundu
herşey dahil sistem fenaymış...
avrupada bi akşam yemeği parası bile etmiyor burdaki otel fiyatları bildiğim kadarıyla
zira ingilterede çok bulundum oda kahvaltı otellerde gecelik 80£ ödüyoduk. akşam yemeği de doğru düzgün yersek 15-20£ tutardı en az...
herşey dahil oteller o dönem 25-30 £ civarı bişeye denk gelirdi

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu herşey dahil olayı bu işin başlıca sorumlusu! Ama benim asıl merak ettiğim antalyanın yerli gençleri de yok ortalıklarda:confused: