Apartmanımıza baz istasyonu kurmak istiyorlar

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum devir iletişim devri.Bir gsm operatörü apartmanımıza baz istasyonu kurmak istiyor.Telefon konuşmamızda o civardaki baz istasyonlarının yıllık kira bedelinin 8000 dolar olduğunu söyledi.Bu konuda bilgisi olan ve daha önce kiraya veren varmı?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyasyon yayıyor bu nedenle sağlık açısından tavsiye etmem. Yıllık 8000 dolarlık kira bedeli geri dönülemez hastalıklar olarak karşınıza çıkabilir bu nedenle sağlık açısından tavsiye etmiyorum.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8000 usd değil 28000 usd verseler ne oturduğum apartmana isterim ne de o baz istasyonun ayanında ev kiralar veya alırım.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
sakın kurtudma mustafa bızım evın alt sokagında eve taktılar mıllet duyarlı cıktı bastı bınayı koparttı attı muhtar ımza topladı sıkayet ettı baktı olmadı halk mahalle toplandı bınayı bastı sokup attı ba ıstasyonunu radyasyon o bıcım yayıyor 10000 dolar versın sakın bulaşmayın

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istesekde istemesekde dört bir yanımız baz istasyonu dolu.Radyasyon yaydıgı konusu mutlak ama zararları konusunda çeşitli görüşler mevcut.Ciddi bir araştırma yapılıp ona göre karar verilmeli.
Benim bir tanıdıgımın dükkanının terasına koydular, yıllık 15 bin usd gibi kira bedeli var, ilaveten baz istasyonunun kendi elektrik faturlarını ödüyorlar, yılda bir kaç kez bakım ve onarım için geliyorlar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence biraz abartılmış, bu baz istasyonları ne kadar sıklıkla kurulursa o kadar az zararlı. yani daha az radyasyon yayıyorlar. Sonuçta 3 bina ileride olması ile sizin binanızın üzerinde olmasının bir farkı yok bana göre. Eğer evinizde cep telefonuuz çekiyorsa ve konuşabiliyosanız aynı derecede risk alıyosunuz demektir. Sonuçta nükleer reaktör değil bu, baz istasyonu. Ölçümleri doğru yapıldığı sürece belli bir aralıkta doğru değerler verdiği sürece zararlı olacağını sanmıyorum. Eğer kurduracaksanız daha fazla bedel isteyin bence. Binanın masrafları karşılanmış olur.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Zararlı olmaya zararlı elbette. Bunda herhangi bir şüphe yok. Kira bedelinin o kadar yüksek olması bile bunu anlamak için yeterli.

Ne var ki, ben binamın üstünde istemiyorum ama yan bina istiyor ve taktırıyor. Benim zararım yine aynı zarar. Aynı oranda radyasyondan etkileneceğiz.

Bir de, sonuçta cebimizden bilmemkaç liralık telefonları çıkartıp Alamanya ile rahat rahat konuşabiliyorsak bu da bunlar sayesinde...

Son olarak iki saat boyunca kulağının en kılcal damarlarına kadar telefonu sokup car car konuşan bir milletiz. Bu ondan daha az zararlı değil!

İlginç bir ikilem!

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar baz istasynları her yerde var hatta parklar ve yolların içerisinde ki direklerde bile bundan dolayı biz kurdurmasak yan bina kurduracak ve aynı etkiyi biz yine göreceğiz.Birde mum dibine ışıkvermez misali apartmana zararı olmuyormuş.9 metre çapında yönlendirildiği yere doğru bir etkisi oluyormuş.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdilk sadece teklif var ama apartmandakiler ne der bilmem.Dubleksdekiler karşıçıkar sanırım.400 TL lik evi olan birisi sanırım yıllık 8000 dolara hayır derler