araba en az nasıl yakar

uzakkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 3 gun once sıfır opel astra sedan h kasa aldım 1.3 dizel bir kaç sorum olucak yol bilgisayarında depo fullken 564 km gosterıyor sehir ıcı 900 km falan gıdersın dedıler sehır dısı 1200 kusur dediler buu anlıyamıdm araba rodajda ondan mı fazla yakıyo cozemedım .ıkıncı sorumda 6 vites bi araba 90 km hızla gidersem 6 ve ya 5 cı viteslemı sureım ada kacıncı en az araba kac devirde yakar (bana solenılen 2.5-3) devir tesekurler :) suan araba (180 km de)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır km H kasa dizel? Hangi bayiden buldunuz, ellerindeki stokta mı varmış bu kadar zaman sonra, şaşırdım.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vala ben de şaşırdım hala biryerlerde H kasa satıyor olmalarına.

Gelelim soruya, bende de aynı araçtan var. Şehir içi 750 kilometre gidince ibre son çeyreğe geliyor, çeyreğin altına indirmeden mazot alıyorum yeniden. Şehir dışı 900 kilometre gibi son çeyreğe iniyor.
Tüketim kullanımla ve kullanılan yolla değişen birşey. Ben ev-iş arasınıa genellikle düz yol tercih ediyorum, 1800-2000 devirin aralığında kalıyorum, 2200 devir gibi vites bütüyüyorum.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H kasa ellerindeki stokla alakalı olarak hala bulunabiliyor..Tabi son kasalarında yılın bu çeyreğinde gelmeye devam ettiğinden stokları bitirmeye çalışıyorlar..
Hatta yakın geçmişte gazetelerde kampanyalı reklamları görmüş olabilirisiniz.
Benim dikkatimi çekende dizel seçeneğinin ellerinde kalmış olması güle güle kullanın..
Kullanımınıza göre zaten bir iki depo sonra fikriniz oluşacaktır öyle bi sırrı yok bu işin bir kaç depo kâr ettirecek :)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın benım aracım astra editions 2001 model benzınlı arac lpg ile 72 tlye fulluyorum ve sehır ıcı 350 sehır dısı 410 km gıdıyorum burdan hesaplarsanız benım gıbı kullanın anlatıyorum öncelıklee aracı yokuslar harıcc ıllede 3 bınde vıtes atmayın ne kadar yuksek vıtes o kadar az yakıt ama bu demek degılkı sehır ıcınde 5.vıteslee gezın hayır aracınızın torkuna gore oncelıkla aracınızı ıyı tanımanız gerekıyor nerde ne kadar agırlıklaa nasıl hızlanır gıbı ben mesela sadece yokus cıkarken 3 yada .3.5 devırde vıtes atarım onun dısında hızlı gıtsem dahı yavas yavas hızlanırım anı kalkıslar fln yapmayın genelde yokus asagı ınmeden önce devırı 2bın devırın ustune cıkartın sonra ayagınızı gazdan cekın yol bılgısayarı durumu sıfırlıyor yakıt cekmıyor uzun yolda ıse sureklı gaza basmayın 3 ve 4cu vıteste hızlanın yanı o vıteslerde aracınızı bıraz zorlarsınızkı bır sonrakı vıteste az yakıt cekıp sureklı aynı hızı koruyabılmek ıcın 5vıtese taktıgınızdada sureklı gaza yuklenmeyın 5dk basın 5dk basmayın gıbıı arac cekmıyorsa gaza koklemek yerıne vıtes dusurun bu dedıgım sekılde kullanın aradakı farkı gorursunuz :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, 1800-2250 arası suruş devriniz olsun, düz yolda değilseniz 90 km için 5. vites daha iyi olur. Verimlilik için devirle sürmeniz her zaman en iyisidir.

uzakkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için çok teşekkür ederim ellerinde 2 tane vardı o araçtan birini ben aldım birini de ertesi gün almışlar zaten :) düşeş geldi diye bilirim :) sımdı baktığım zaman sehir için ortalama 8.0 yarın bı uzun yol denemesi yapıcam o zaman ortalama tekrar yazıcam özeti 2 ile 2.5 arası devirde tutuyorum :D (hız sabitleyici olduğundan ona göre ıste deviri hangı viteste 90 km ayarlyım onun ıcın yazdım :)

Son düzenleme:

emrecan_yasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2 ay önce sıfır opel corsa N joy aldım. Araç ilk 2000-3000 ye kadar fazla yakıcak. Ondan sonra yakıtınız düşcek bundan emin olun :) Ben aracımı yeni aldığımda şehir içi 5.5 litre yakıyordu şimdi aracım 5050 km de şehir içi 4.2 litre yakıyor çok memnunum. 45 litrelik bir depo ile şehir içi 1000 km yol yapıyorum. Çok memnunum. Sizdede ilk 3000 km böyle devam eder sonra aracınıza hem alışırsınız hem de yakışınız düşer. Vites konusuna gelince aracı zorlamayın zaten aracın motoru açık olarak geliyor. 2200 devirin üzerinde vites arttırmayın fazla yakıyor çünkü :) iyi sürüşler dilerim, kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah :)

uzakkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun ık defa uzun yola cıktım sehir içi ortalma 8.5 lerı goruyor araba sehır dısı daha az yakıyor dıkkat etmeye calısyorum yorumlar ıcın tekrar saolun

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2 ay önce sıfır opel corsa N joy aldım. Araç ilk 2000-3000 ye kadar fazla yakıcak. Ondan sonra yakıtınız düşcek bundan emin olun :) Ben aracımı yeni aldığımda şehir içi 5.5 litre yakıyordu şimdi aracım 5050 km de şehir içi 4.2 litre yakıyor çok memnunum. 45 litrelik bir depo ile şehir içi 1000 km yol yapıyorum. Çok memnunum. Sizdede ilk 3000 km böyle devam eder sonra aracınıza hem alışırsınız hem de yakışınız düşer. Vites konusuna gelince aracı zorlamayın zaten aracın motoru açık olarak geliyor. 2200 devirin üzerinde vites arttırmayın fazla yakıyor çünkü :) iyi sürüşler dilerim, kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah :)

Merhaba, aracınız 95 hp olanlardan mı? Bende 2010 75 hp modeli var 850 km şehir içi olunca herkese hava atıyodum :) 1000 km bayağı iyi ya.