Arabalarımızın cins huyları. (:

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet ahali araçlarınızda dikkatinizi çeken cins ve tövbe tövbe dedirten şeyleri burada konuşabiliriz. (:)

Mesela benim arabamın en cins huyu tabii ki beni katakulliye getirip habire benzin deposunu boşaltması, Mandrake maşallah bir bakıyorsun ibre ortalarda bir yerde, dikiz aynasına bakıp bir daha ibreye bakıyorsun ki o da ne ibre yerlerde sürünüyor, benzin lambası yanmış, ekran kilit. (:)

Lakin bugün dikkatimi çeken ilginç birşey oldu. Malum havalar ısınıyor artık camlar açık yolculuklar başladı ufak ufak. Arabayı camları açıkken park ettim ve kontağı kapattım. Sonra aha camlar açık dedim, anahtarı çıkartmadan cam kapamalara bastım camlar kapanmaya başladı. Camların kapanması bitmeden de kapıyı açtım. Dışarı çıkma isteği var tabii insanda, ana o da ne camlar durdu. Anahtar kontakta daha, dedim salak araba işte kafası yetmedi camı tamamen kapatmaya. Yine bastım cam kapamaya aboo, bu seferde tık yok. Dedim seni tasarlayan mühendis ismini, telefonunu bir yere yazaydı da bir alo diyeydim "Du bist hıyar?" diye soraydım. (:)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arabalarımızın cins huyları. :)

GNSpower link' Alıntı:
Evet ahali araçlarınızda dikkatinizi çeken cins ve tövbe tövbe dedirten şeyleri burada konuşabiliriz. (:)

Mesela benim arabamın en cins huyu tabii ki beni katakulliye getirip habire benzin deposunu boşaltması, Mandrake maşallah bir bakıyorsun ibre ortalarda bir yerde, dikiz aynasına bakıp bir daha ibreye bakıyorsun ki o da ne ibre yerlerde sürünüyor, benzin lambası yanmış, ekran kilit. (:)

Lakin bugün dikkatimi çeken ilginç birşey oldu. Malum havalar ısınıyor artık camlar açık yolculuklar başladı ufak ufak. Arabayı camları açıkken park ettim ve kontağı kapattım. Sonra aha camlar açık dedim, anahtarı çıkartmadan cam kapamalara bastım camlar kapanmaya başladı. Camların kapanması bitmeden de kapıyı açtım. Dışarı çıkma isteği var tabii insanda, ana o da ne camlar durdu. Anahtar kontakta daha, dedim salak araba işte kafası yetmedi camı tamamen kapatmaya. Yine bastım cam kapamaya aboo, bu seferde tık yok. Dedim seni tasarlayan mühendis ismini, telefonunu bir yere yazaydı da bir alo diyeydim "Du bist hıyar?" diye soraydım. (:)

Doğan Bey, OPEL mühendisleri için yeni bir test case oluşturmuşsunuz vallahi :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Doğan Bey, OPEL mühendisleri için yeni bir test case oluşturmuşsunuz vallahi :)

Sormayın valla bu gidişler yakında Opel mühendisleri de benim için test case olacaklar, bir Opel mühendisi kafası çarpı n şiddetinde levye bölü arabadaki cins özellikler parantez içinde sopa artı kroşe. (:)

xMaganda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim arabalarda bu olayı görünce bende çok şaşırmıştım. bütün arabalarda cam kapamaya basınca kapıyı açsan anahtarı çıkarsan bile kapanıyo ne güzel. bizde kapanana kadar beklicez. :D ya da indikten sonra anahtara 5 sn basılı tutcaz. :D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde garipsediğim olay Cruise control olayı, önce cruise control e getirip + ve - yapıp aktif etmek gerekiyor sanki bilgisayar oyununda hile yapıyomuşsun gibi kombinasyon :) başka türlü yapılıyormu bilmiyorum ama aracı alırken bu şekilde tarif etmişlerdi :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Benimde garipsediğim olay Cruise control olayı, önce cruise control e getirip + ve - yapıp aktif etmek gerekiyor sanki bilgisayar oyununda hile yapıyomuşsun gibi kombinasyon :) başka türlü yapılıyormu bilmiyorum ama aracı alırken bu şekilde tarif etmişlerdi :)

Cruise düğmesine bastıktan sonra aşağı itip set yapmak lazım geliyor evet. Düğmeye basmış olabilirsin ama acaba Cruise'a kilitlemek mi istedin? Hemde bu süratte. Boşa basmış olmaz mısın? Hı? Emin misin? Son kararın mı? gibi sorular soruyor araba demek ki bize. Tipik Windows. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

xMaganda link' Alıntı:
bizim arabalarda bu olayı görünce bende çok şaşırmıştım. bütün arabalarda cam kapamaya basınca kapıyı açsan anahtarı çıkarsan bile kapanıyo ne güzel. bizde kapanana kadar beklicez. :D ya da indikten sonra anahtara 5 sn basılı tutcaz. :D

Cins işte. (:)

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzaktan kumanda ile farların ve stopların yanında geri lambasının da yanmasına uyuz oluyorum arkadas  walll walll

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerı vıtestekı mandala sınır oluyorum sankı reno12 kullanırmıs gıbı hıssedıorum kendımı :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben aracımda hafif gaza basınca gitsemmi gitmesemmi şeklindeki kendini ağırdan satmasını ve sonrasında biraz daha gaza basınca içine deli dana kaçmış gibi böğürüp coşması ve kafasını oraya buraya atmasına bendeki sığırtmaç duyğularını uyandırıp bruust hosssttt şeklinde niğdağlar atmama sebep olmasına sinir oluyorum :)