Arabamın son sürati düşük???

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşalr dün erzurumdan eskişehire geldim arabamla iyi basarak geldim ama arabanın son sürati genelde 180 civarıydı bazı yerlerde 190 oldu yokuşaşağı biyerde 220 ye ulaşabildim arabanın normali böylemi yoksa arabamda bi sorunmu var çekişi çok iyi ama son süratte düşük sanki yorumlarınız için şimdiden sağolun

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motr hacmine arabanın yaşına bakımına ağırlığa vs bağlı olarak değişir son hız

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi de ne gerek var o zaman kadrana 260 yazmaya yazmasınlar 200 yazsınlar

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben en son 1.6 astra njoy la 195 gördüm ama araçta 4 kişiydik bagajda yüklüydü şimdi arkadaşlar merak ettim acaba araç boş olsa farkedermiydi

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arabam 1,6 ecotec motor 100 hp tüm bakımları yapılmış carbon clean yeni yaptırdım atikliği şu an çok güzel 2000 model ama dediğim gibi yolda 180-190 sonsürat bazıyerlerde 160 -170 yaptı enson bi baya eğimli yolda 220 yaptım bu normal mi değilmi onu merak ettim lastiklerim yeni sayılır havaları eşitti...

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız yol durumu, rüzgar, aracın yükü, benzin kalitesi motor bakımı vs. her şey hızı etkiler.

zaten yokuş aşağı yapılan hız araç ve motoru için bir ölçü olamaz..

kontrolsüz güç güç değildir.

Araçların hız göstergeleri aracın yaptığı hız dikkate alınmakla beraber sizin bahsettiğiniz gibi yokuş aşağı arkasına rüzgarı almış bir araç normalinden daha fazla hız yapacaktır. bunlarda göz önünde bulundurulur.

Son düzenleme:

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal şartlarda sizin aracın max hızı 190 km daha fazlasını yokuş aşağı yapabilirsiniz daha fazlası beklenemez

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2004 model Astra Njoy 1.6 var ilk zamanlarda 225 km yi görüyorduk lakim artık düz yolda 200 filan görüyo açıkta konuşmak lazım çok uzun zaman oldu otobana çıkıp basmayalı

bunun dışında debriyaj balatasının durumu aracın üzerindeki lastikler vs. birsürü şey aracın son süretini etkiliyor