Araç Bakımı ile ilgili soru.

emhasuya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç Bakımı ile ilgili soru.

Her türlü mf bezden almıştım zamanında, inan en iyisi bimden 1.5 TL ye alacağındır. Sakın başka biryere para verme. Bende de var böcek ve ağır kir temizleyici, bunlar yanlız korumayı söker atar, ben şu ana kadar hiç kullanmadım, uzun yola gidince lazım olur bunlar, yani sene 1 veya 2 defa, bu zaman da aracı hemen yıkarsan çıkar böcek kalıntıları, hiç gerek yok bence. http://www.deveyuku.com/oto-aksesuar-c/oto-bakim-urunleri-c/temizlik-c/modacar-bocek-zift-ve-zor-leke-sokucu-sunger-092002.html Ben bundan almıştım, biraz sert bir sünger, şampuanla çıkarmadığı böcek lekesi yok. Zift bulaşırsa zaten kurumadan hemen çıkarman lazım, kurursa bu alacağın malzeme hiç mi hiç işe yaramaz, en fazla mazot sürersin, bunlara para vereceğne bence daha yararlı şeyler alırsın.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet emhasuya arkadaşa katılıyorum. Altı üstü bir bez parçasına 30 lira verilmez. Ben japon pazarından mf bez aldım  mis gibi siliyor çizik vs hiç bir olumsuz yanı yok.  böcek ve zift içinse  banzincilerden alacağın  yarım litre gaz yağı  arabanı pırıl pırıl yapar. başka bir ürüne gerek bile duymazssın. dün oto kuaförde çalışan bir eleman geldi hastaneye onunla konuştum, onlarda aynı yöntemi uyguluyormuş ve onlarda bugüne kadar hiç şikayet almamışlar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dikkat etmiyorsunuz ama gece elinize bir el feneri alın tutun araca
her yer hare ve kılcal çiziktir işte ucuz bezlerin sonucu bu benden söylemesi
gerçek mikrofiber havlu kendini belli ediyor sonuçta birkez alıcaksınız
benim şahsi görüşüm değer hatta ben deri güderi alacağım 25 tl ye
çünkü aracımı zaten kendi yıkama imkanım var
10 tl dışarıda veriliyor zaten yıkamacıya hafta da ya da 2 haftada
20 tl ye kaliteli bir mikrofiber havlu çok değil

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
dikkat etmiyorsunuz ama gece elinize bir el feneri alın tutun araca
her yer hare ve kılcal çiziktir işte ucuz bezlerin sonucu bu benden söylemesi
gerçek mikrofiber havlu kendini belli ediyor sonuçta birkez alıcaksınız
benim şahsi görüşüm değer hatta ben deri güderi alacağım 25 tl ye
çünkü aracımı zaten kendi yıkama imkanım var
10 tl dışarıda veriliyor zaten yıkamacıya hafta da ya da 2 haftada
20 tl ye kaliteli bir mikrofiber havlu çok değil

Sn. Hakan bey gaz yağı konusunda bir görüşünüz varmı ?  yani gaz yağının bir sıkıntısı varmı bildiğiniz ? çünkü ben kullandım şimdiye kadar boyaya hiçbir zararını görmedim bide parıl parıl parlıyor

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Akın aracı aldığımdan beri 2 kere gaz yağıyla sildim,ne böcek ne zift ne reçine alayını temizliyor...Üstelik parıl parıl parlıyor.Ben şimdilik memnunum 2 ayda bir uygulatmayı düşünüyorum.Çevremdeki birçok kışıde yıllardır araçlarını gaz yağıyla temizlediğini ve herhangibir sıkıntı oluşmadığını belirtiyolar 045thumbsup

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
Akın aracı aldığımdan beri 2 kere gaz yağıyla sildim,ne böcek ne zift ne reçine alayını temizliyor...֜stelik parıl parıl parlıyor.Ben şimdilik memnunum 2 ayda bir uygulatmayı düşünüyorum.ևevremdeki birçok kışıde yıllardır araçlarını gaz yağıyla temizlediğini ve herhangibir sıkıntı oluşmadığını belirtiyolar 045thumbsup
Bende senin gibi düşünüyourm Evren. Gerek kendi tecrübelerim gerekse bu konuda uygulama yapan kişilerin söyledikleri dikkate alındığında bir sıkıntı olmayacak gibi gözüküyor.
Ama belki Hakan hocamın farklı bir fikri ve tecrübesi olabilir diye sordum.  
Malum bilgi bir deniz biz ise bir damlayız :)

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Aramızda tüv çalışanı olsa fena olmazdı hani  :)

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gaz yağı meselesini bilmiyorum, tecrübeym yok. Ancak kurulama bezi konusunda gözden kaçırdığınız bir konu var. 1.5 liraya satılan MF bezler genelde 30x30 cm boyutlarında oluyor, o bezlerle araba kurulamak 1000 yıl sürer! :) Bahsi geçen özel kurulama bezleri bildiğimiz havlu boyutunda ve çok değişik/özel bir malzeme ve desenle yapılıyor. Tüm arabayı 2-3 sıkma ile kurutabiliyorsunuz. (Bu arada HB'dan http://www.hepsiburada.com/Liste/carpex-profesyonel-kurulama-bezi-49x90-cm-85m006/ProductDetails.aspx?productId=otm85m006&categoryId=26001 ürününü almıştım, bildiğimiz ince pamuklu bez. Tam anlamıyla düş kırıklığı ve muz kabuğu çıktı!). Demem o ki fiyatı gerçekten uçuk görünüyor ama farkını kullanan bilir :)

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konu çok işime yaradı yalnız yinede sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim benim almayı planladığım ürünler:

Meguiars Scratch X İnce Çizik ve Leke Çıkarıcı
Meguiars Water Magnet Microfiber Kurulama Bezi
Meguiars El Cila Pedi W0004

Yalnız ben arabayı komple yapmak istemiyorum üzerinde boya koruma var zaten araç yeni ama ufak tefek çizikler için bu ürünleri kullanmamı tavsiye edermisiniz?