Araç Buzdolabi Nasil Kullanilir ??

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen bir arkadaşım hiç kullanmadığı araç buzdolabını bana hediye etti, ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Sadece çakmak soketi var ve başka düğmesi, termostadı fln hiç bir şey yok...Şimdi merak ettiğim çakmak soketine taksam sürekli akım çeker mi, ya da sabah akü boşalmaz mı ?? Ya da sadece yolda takıp çalıştıracaksam o zaman ne anlamı kalır, zaten soğuyana kadar birkaç saat geçmesi gerekiyor...Acaba sürekli sokette takılı mı kalmalı????

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli sokette takılı kalsa bile sokete sen kontağı açmadan elektirik gelmezdoğal olarakta ne akün biter nede dolap çalışır dolabın nasıl çalıştığını bilmiyorum:d çakmalığın böle çalışyor

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarı ile çakmak soketinde sürekli elektrik oluyor, yanlış mı biliyorum??

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla benimde bildiğim çakmakda devamlı elektrik olmuyor

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım o dolaplar no frost mısalı degıl sadece sıcak ve soguk tutumaya calısıyor dırek elektrık verırısen aku sabaha bıter
o yuzden araca bınınce cakmak kısmından hızlı sekılde sogutuyor yanı aynı tutuyor aslında kola soguksa soguk kalıyor yada tersı

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yol icin iyi o dolaplar kisa mesafede bi ise yaramaz, gecen yaz izne gelirken almistim. ise yariyor ama dolabin sogumasi icin zaman lazim, bendeki dolabin yaninda birde 220 volt adaptörü vardi, yola cikmadan 4-5 saat önce taktim fise , sonra 220 voltluk adaptörü cikarip 12 voltluk adaptörü taktim . 8000 km ye yakin kullandim , ögle buzluk gibi dondurmuyor ama faydali bi alet.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıcerısınde sadece fan var ve ortam sıcaklıgını koruyor sogutmuyor benımde var ve mars acıkken calısıyor kapalı ıken calısmıyor uzun yol ıcın ıdeal

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolaplarin bi kac cesiti var,bazilari evde kullandigimiz buzdolablari gibi sogutuyor,bazilari ortamin -20 altina kadar sogutuyor,sendeki nasil bilmiyorum ama en iyisi cakmaklik soketinden baska normal bi fis bulup yola cikmadan sogutman yada evdeki dolapta sogutup öyle yola cikman bide icinin islak olmamasina dikkat et yoksa sogutmuyor,ama arkadaslarin dedigi gibi uzun yol icin ideal kisa yolda fazla ise yaramiyor,kontak kapaliykende calismiyor istersen kontrol edeblirsin yani icindeki fanin calisip calismadigini görebilirsin

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç da kullanmak için üretilen sogutucuların mantıgı sogutmaktan çok soguk ürünü soguk olarak muhafaza etmek şeklindedir.Yani soguk içeceği satın alıp sogutucuya koyacaksın, öyle kalacak .o sogutucuları verimli kullanmak için içi su dolabilen plastikten küçük kaplar var, onları önceden evin buzdolabında donduruyorsun, buz haline gelince arabanda çakmaktan beslemeli sogutucunun içine koyuyorsun hem çalışmasına yardım ediyor hemde çok daha fazla verim alıyorsun,hiç biri yoksa, bir poşetin içine evdeki dondurucudan alacagın küp buzlardan doldur, arabadaki sogutucunun zeminine koy.çok daha verimli kullandığını göreceksin.