Araç calısınca gelen kayış sesi

ndr1903

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2011 Opel Astra 1.4 turbo aracımda calıstırınca ve stop edince çıkan bir ses var ne olduğunu bulamadım tarifide zor video olarak eklicem daha önce karsılasan oldumu acaba ? Fakat çalıştırıp bir süre kullandıktan sonra video çekmek için denediğimde yapmadı ilginç bir sorun

ndr1903

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Video çektim

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostum ben açıkcası o sesi duyamadım, ama ciddi bir problem olduğunu sanmıyorum. Önemli olan her seferinde mi yapıyor ? yoksa 1-2 defaya mahsus mu ? Çünkü genelde kmsi olan araçlarda yapar, benim Citreon Nemo var onda da bu kayış sesi var teknik olarak. Kaputun içinde bir parça var onu koruması için üzerine bişey takılmış onun vidası gevsediği için yapıyor, sendeki durumda buna benzer bişeydir. Önemli olan arabada herhangi bir sorun çıkardımı, sorun yoksa bakımlarını düzenli yapıyorsan bin gitsin bişey olmaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu ses kalorifer kazanından klapeleri ayarlayan sağa sola alta üst kısma diye yağsız kalmış

• Beğen
Tepkiler: omeroz

ndr1903

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Her acılısta yapıyor dikkatli dinlerseniz fark edersiniz kayıs sesi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracı ilk çalıştırırken direksiyon altını iyice dinle kulağını yaslayıp ses orada geliyor pedal üstü

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu ses kalorifer kazanından klapeleri ayarlayan sağa sola alta üst kısma diye yağsız kalmış
Bana da kalorifer klape sesi gibi geldi. Ses ön konsoldan geliyor duyduğum kadarıyla ve araç her çalıştığında bu klapeleri oynatır. Dikkatli dinlenirse sesi duyulur. Kağan ustanın dediği gibi yağsız kalmış olabilir. Bu da gıcırdamaya sebebiyet veriyordur.

ndr1903

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cvp verdiğiniz için teşekkürler ben göstericem en azından biraz bilgi sahibi olmak istedim

kamgumi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben de kalorifer klapelerinden geldiğini düşünüyorum. Havayı yönlendiren tuşlara bas bakalım aynı ses çıkacak mı ?

• Beğen
Tepkiler: omeroz