Araç çalışınca klimanın otomatik olarak devreye girmesi

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araci cok aktif kullanmiyorum bazen 3 4 gun yattigi oluyor. Boye uzun yattigi zamanlarda calsistiriken mars suresi uzuyor biraz ve mars zayifliyor. Yeni aku olunca boyle yapmamasi lazim gibi dusunmustum. Amansoylediklerinizden anladigim normal bir durum gibi.
Çalıştırmadan önce bir kaç defa kontağı açıp kapatın yani ısıtma bujileri odayı biraz isitsin sonra çalıştırmayı deneyin ki büyük ihtimalle tek marşta caliscaktir lakin çalışmadı ise aracın aç model olduğunu bilmiyorum dış sivakligi gösteren derecesi varsa araç içinde ona bakın doğru gösteriyor mu ve klima konusuna gelirsek ön camda ise kademe o zaman direk çalışır klima düğmeyi 0 a alın öyle deneyin diğer türlü klima basınç sensörü arıza yapmış olabilir

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Detaylı bilgilendirme için teşekkürler Hüseyin ustam, bu arada elin nasıl oldu iyileştimi ?
İyim abim dikişler alındı bir aya kadar tam kullanmaya başlıyacam elimi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

obiwankenobi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalıştırmadan önce bir kaç defa kontağı açıp kapatın yani ısıtma bujileri odayı biraz isitsin sonra çalıştırmayı deneyin ki büyük ihtimalle tek marşta caliscaktir lakin çalışmadı ise aracın aç model olduğunu bilmiyorum dış sivakligi gösteren derecesi varsa araç içinde ona bakın doğru gösteriyor mu ve klima konusuna gelirsek ön camda ise kademe o zaman direk çalışır klima düğmeyi 0 a alın öyle deneyin diğer türlü klima basınç sensörü arıza yapmış olabilir
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Bu arada gecmis olsun :)

yunuss06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce 2001 model bmw 525 aracımda klima açık iken marşa bastığım zaman basınç sebebiyle klima gazı boşaltıyordu ve beyaz sis basıyordu klima dolum unitesinden dışarı ordan alışkanlık haline getirdim dolayısı ile aracı çalıştırdıktan sonra klimanın çalışması daha sağlıklı

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce 2001 model bmw 525 aracımda klima açık iken marşa bastığım zaman basınç sebebiyle klima gazı boşaltıyordu ve beyaz sis basıyordu klima dolum unitesinden dışarı ordan alışkanlık haline getirdim dolayısı ile aracı çalıştırdıktan sonra klimanın çalışması daha sağlıklı
Yani günümüzde araç kullanıcıları ya farları açık stop ediyor yada oto da kullanıyor bu durumda marş anında aküyü zorlaması anlamına geliyor ki oto da ise far kontağı açtın yandı marş yaparken söndü ve tekrar yandı bu iyi birşey değil ama millet bu sekilde kulaniuor artık

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Isıtma bujileri kontağı açtığınız da çalışmaya başlar yani ısınmaya başlar piston odasını ısıtır yaklaşık 5 saniye isttiktan sonra kapanır ve motor çalışırken devre dışıdır yani calismazlar
Motoru çalıştırın ve bujilerden birinin kablosunu çıkarın ve deneyin sonucları bende merak ediyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Astra h kasada otomatik far geceleri aktiv oluyor klimayı acsaniz bazı markalar hemen açılmıyor motor çalışmadan ne klima fani devreye giriyor nede farlar otomatik de olsa bile çalışıyor hiç bir şekilde motor çalışmadan çalışmıyor

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motoru çalıştırın ve bujilerden birinin kablosunu çıkarın ve deneyin sonucları bende merak ediyorum
Sanırım siz benzinli aracla karıştırıyor sunuz dizel araçlarda ki buj farklı çalışır sizin dediğiniz benzinli araçlarda olur abicim

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h kasada otomatik far geceleri aktiv oluyor klimayı acsaniz bazı markalar hemen açılmıyor motor çalışmadan ne klima fani devreye giriyor nede farlar otomatik de olsa bile çalışıyor hiç bir şekilde motor çalışmadan çalışmıyor
Konatagi açtınız far yandı marş yaparken söndü ve çalıştıktan sonra tekrar yandı abicim iyi takip edin