ARAÇ ISITMA-SOGUTMA SİSTEMİ HAKKINDA YARDIM.

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Aracın ısıtma sitemini ayaklara ve cama verdiğim zaman camlarda buğulanma oluyor. Dış hava sirkülasyonu açık konumdayken bu normal mi.
Daha önce meriva da aynı şeyi yaşıyordum. Klima özelliğini açınca camlarda buğu kalkıyor.
Bu sıkıntıyı aşmanın tek yolu klimayı açmak mı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARAÇ ISITMA-SOGUTMA SİSTEMİ HAKKINDA YARDIM.

Butun araclarda ayni sistem ama havaya gore buğu olayi degisir.
Caresi klima.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
Arkadaşlar,
Aracın ısıtma sitemini ayaklara ve cama verdiğim zaman camlarda buğulanma oluyor. Dış hava sirkülasyonu açık konumdayken bu normal mi.
Daha önce meriva da aynı şeyi yaşıyordum. Klima özelliğini açınca camlarda buğu kalkıyor.
Bu sıkıntıyı aşmanın tek yolu klimayı açmak mı?

Dış hava sirkülasyonu açık derken kırmıźı ışık yanmiyorken diyorsanız olmaması lazım.eger yaniyorsa buğu olur.
aslında birde şu var havayı 2 yere dagıttığınız için üfleme miktarını arttırmanız gerek çünkü bölerek üflüyor doğal olarak
Yoksa benim sıkıntı yaşamam gerekirdi Erzurum'da yaşadığım için. Bütün kış 1 gün bile klima acmadım.

Ya da hızlı çözmek için ön rezistans dugmesine basmanız gerek çözdükten sonra dediğim gibi devam edebilirsiniz

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
Dış hava sirkülasyonu açık derken kırmıźı ışık yanmiyorken diyorsanız olmaması lazım.eger yaniyorsa buğu olur.
aslında birde şu var havayı 2 yere dagıttığınız için üfleme miktarını arttırmanız gerek çünkü bölerek üflüyor doğal olarak
Yoksa benim sıkıntı yaşamam gerekirdi Erzurum'da yaşadığım için. Bütün kış 1 gün bile klima acmadım.

Ya da hızlı çözmek için ön rezistans dugmesine basmanız gerek çözdükten sonra dediğim gibi devam edebilirsiniz
hakan senın yaşadığın yerle volkıtolkının yaşadığı yer arasında dağlar kadar faark var senın orda tabıkı buğ olmaz kardeşim senınn orda rutubetın r sı bıle yok ızmırı de sana anlatmama gere yok her halde oturduğun yerde bıle donuna kadar ter ıcıde kalıyorsun

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
hakan senın yaşadığın yerle volkıtolkının yaşadığı yer arasında dağlar kadar faark var senın orda tabıkı buğ olmaz kardeşim senınn orda rutubetın r sı bıle yok ızmırı de sana anlatmama gere yok her halde oturduğun yerde bıle donuna kadar ter ıcıde kalıyorsun

Nem açısından tabiki öyle ama araca 4 - 5 kişi binince icerde hava döndürmeyi açarsam buğu oluyor.
Birde babamda ikizi var benim aracın sömestr tatilinde Nazilli'deydim yine de bu tarz bi sıkıntı yaşamadım

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fan seviyesini arttırınca da buğulanmayı önleyemiyorum. tek çare klima yı açmak anlaşılan.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
fan seviyesini arttırınca da buğulanmayı önleyemiyorum. tek çare klima yı açmak anlaşılan.
klimaya bikez açtımıydı artık o cam klimanın gazına alışıyor, her seferinde klimayı açmak gerek. çözüm, alkollu bezle içerden camı silmek, birdaha ön cam bugu gidermeyi çalıştırdığınızda klima düğmesine basmayın.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fanı her iki yöne ayarladığınızda olumlu sonuç alamazsınız bende de aynı durum mevcut. Bunun için yanlızca cama yönlendirmelisiniz.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Polen filtreniz eskiyse nemli veya bakteri oluşmuşsa camın buharı zor çözülüyor.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buğu yapmasının bır dığer nedenıde on camın kırlı olmasıdır yanı alt kısımları  sız fanı açsanız bıle kırlı olduğundan orayı kurutamayacaktır