Araç kaplama

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar boyadaki sıkıntılar için arabayı kaplatmak istiyorum. Bunun için aşağıda link olarak vereceğim ürünlerden alsak, cam filmi çeken bir yerde kaplatabilir miyiz?
Evetse bu ürünlerden ne kadar almak lazım? Çok pahalı görünmüyor.
100-200'de işçilik olsa mis gibi olur. Yardımlarınızı bekliyorum
http://www.hepsiburada.com/autofolyo-gri-karbon-folyo-200-x-127-cm-ragle-hediye-p-OTMTR61

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar boyadaki sıkıntılar için arabayı kaplatmak istiyorum. Bunun için aşağıda link olarak vereceğim ürünlerden alsak, cam filmi çeken bir yerde kaplatabilir miyiz?
Evetse bu ürünlerden ne kadar almak lazım? Çok pahalı görünmüyor.
100-200'de işçilik olsa mis gibi olur. Yardımlarınızı bekliyorum
http://www.hepsiburada.com/autofolyo-gri-karbon-folyo-200-x-127-cm-ragle-hediye-p-OTMTR61

100-200 işçiliğe yaparım diyenden uzak durun hocam işçiliğe 500 600 alan adamlar bile maket bıçağı izi bırakarak yapıyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdaki cam filmini sökmek için 100 TL işçilik istiyorlar siz komple araç kaplatmakdan bahsediyorsunuz düşünün bakalım sizce kaç para isterler en az 1000 TL işçilik isterler folyo da en az o kadar tutar

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1000 TL falan ne yaptınız siz? bu ürünler kendinden yapışkanlı , kendim bile yapabilirim diye düşünüyorum. Saç kurutma makinesiyle ısıtıp ısıtıp kaplıyo millet.
Folyoda 5 tane bile alsan 100 lira tutar. 200*127 cm'si 20 lira.
Nasıl bi hesap yaptınız anlayamadım.

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar garantili cam filmini adamlar 200 liraya uyguluyorlar. Malzemesi içinde.
Ben malzemesini kendim alacağım, eli yatkın bir usta 1.5- 2 saatte kaplar tüm arabayı. 200 olmazda 300 olur. Kim kime veriyor 2 saatte 300 lira.
Ben mi yanlış düşünüyorum, atladığım bir nokta mı var bilmiyorum.
Emin olamadığım nokta komple kaplama nasıl olur, uygulayanlar genelde 1-2 parça kaplamışlar. Buyrun 200 liraya cam filmi kaplatın ihtiyacınız varsa..
http://forum.donanimhaber.com/m_103585775/tm.htm
Reklam falan demeyin tanımam etmem, fiyat konusunda fikir vermesi için koyuyorum

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1000 TL falan ne yaptınız siz? bu ürünler kendinden yapışkanlı , kendim bile yapabilirim diye düşünüyorum. Saç kurutma makinesiyle ısıtıp ısıtıp kaplıyo millet.
Folyoda 5 tane bile alsan 100 lira tutar. 200*127 cm'si 20 lira.
Nasıl bi hesap yaptınız anlayamadım.
komple araç kaplamaya siz 300 TL mi diyorsunuz yani bence imkansız tamam ben de abartmıs olabilirim biraz piyasada en ucuz araç kaplama 1200 TL den başlıyor kaliteli bir folyo kaplama 2500-3000 TL civarı tabii buradaki en önemli konu da işçilik

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komple araç kaplamaya siz 300 TL mi diyorsunuz yani bence imkansız tamam ben de abartmıs olabilirim biraz piyasada en ucuz araç kaplama 1200 TL den başlıyor kaliteli bir folyo kaplama 2500-3000 TL civarı tabii buradaki en önemli konu da işçilik
Hocam 300 liradır diye kesin konuşmuyorum, tahminimi söylüyorum sadece.
Sizin verdiğiniz fiyatlar malzemesi içinde fiyatlar olabilir ancak. Çok kaliteli, garantili ürünler ile profesyonel yerlerde yaptırırsanız doğrudur 1000 lira az bile.
Acaba linkini yolladığım ürünler ile bu iş olabilir mi diye beyin cimnastiği yapıyorum ben. Zira dediğim gibi bu ürün mesela 2,5 metrekare ürün 20 lira.
5 tane bile alsan 100 lira yapar.
Eğer olabilir birşeyse saç kurutma makinesi ve kredi kartı ile kendimiz bile yapabiliriz (yapabilir miyiz? )

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 300 liradır diye kesin konuşmuyorum, tahminimi söylüyorum sadece.
Sizin verdiğiniz fiyatlar malzemesi içinde fiyatlar olabilir ancak. Çok kaliteli, garantili ürünler ile profesyonel yerlerde yaptırırsanız doğrudur 1000 lira az bile.
Acaba linkini yolladığım ürünler ile bu iş olabilir mi diye beyin cimnastiği yapıyorum ben. Zira dediğim gibi bu ürün mesela 2,5 metrekare ürün 20 lira.
5 tane bile alsan 100 lira yapar.
Eğer olabilir birşeyse saç kurutma makinesi ve kredi kartı ile kendimiz bile yapabiliriz (yapabilir miyiz? )
şayet karbon folyo alacaksanız 3m falan alın bari kalitesiz no name çin malı karbon folyolardan hayır gelmez

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Kaporta için ister folyo kaplama olsun ister fırın boyada zeminin düzgün, derin çizikler giderilmiş, gerekli ise macunlanıp zımpara olması lazım. Yani altta kalan yüzey pürüzsüz ve kusursuz olmalı ki sonraki işlem güzel dursun.Eğer kaportada ezik, çizik, çökük, pas vb.. durumlar varsa zaten folyo işi hemen olmaz. Önce bunlar hallolmalı. folyo da hemen, kolayca çekilecek birşey değil. En az 2 kişi gerekli, arada hava kalmamalı, köşeler, kenarlar içe kıvrılmalı ki kalkma yapmasın. Ayrıca saç fönüyle ısıtma olmaz, onların güçlü ve daimi aynı sıcaklığı veren makineleri var. Daha evvel bir aracın kaputuna çekilirken bizzat gördüm.

Bence gerekli ise bu kadar kaporta düzeltmesinden sonra geriye bence folyo yerine fırın boya işi kalır. Ne yaz sıcağı ne su ne nemle uğraşmazsınız.

Karar Sizin.

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Kaporta için ister folyo kaplama olsun ister fırın boyada zeminin düzgün, derin çizikler giderilmiş, gerekli ise macunlanıp zımpara olması lazım. Yani altta kalan yüzey pürüzsüz ve kusursuz olmalı ki sonraki işlem güzel dursun.Eğer kaportada ezik, çizik, çökük, pas vb.. durumlar varsa zaten folyo işi hemen olmaz. Önce bunlar hallolmalı. folyo da hemen, kolayca çekilecek birşey değil. En az 2 kişi gerekli, arada hava kalmamalı, köşeler, kenarlar içe kıvrılmalı ki kalkma yapmasın. Ayrıca saç fönüyle ısıtma olmaz, onların güçlü ve daimi aynı sıcaklığı veren makineleri var. Daha evvel bir aracın kaputuna çekilirken bizzat gördüm.

Bence gerekli ise bu kadar kaporta düzeltmesinden sonra geriye bence folyo yerine fırın boya işi kalır. Ne yaz sıcağı ne su ne nemle uğraşmazsınız.

Karar Sizin.

Hocam teşekkür ederim. Aslında bende boya yaptırma taraftarıydım ancak bugün 3000 TL fiyat alınca alternatif şeylere bakmaya başladım.