Araç kaplama

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 300 liradır diye kesin konuşmuyorum, tahminimi söylüyorum sadece.
Sizin verdiğiniz fiyatlar malzemesi içinde fiyatlar olabilir ancak. Çok kaliteli, garantili ürünler ile profesyonel yerlerde yaptırırsanız doğrudur 1000 lira az bile.
Acaba linkini yolladığım ürünler ile bu iş olabilir mi diye beyin cimnastiği yapıyorum ben. Zira dediğim gibi bu ürün mesela 2,5 metrekare ürün 20 lira.
5 tane bile alsan 100 lira yapar.
Eğer olabilir birşeyse saç kurutma makinesi ve kredi kartı ile kendimiz bile yapabiliriz (yapabilir miyiz? )

Fön makinesinin sıcaklığı az gelir hocam, ısı tabancası kullanıyorlar genellikle. Kredi kartı ve fön makinesi ile olmaz mı? İllaki olur fakat montaj ekipmanı da işçilik kadar önemlidir.

Ucuz malzeme ile kaliteli iş yapılmaz mı? Yapılır, fakat sökmek istediğinizde muhtemelen boyayı da sökersiniz.

Malzeme kaliteli, fakat işçilik kötü ise gene bir sonuç beklemeyin.

Kaliteli malzeme ve işçiliği iyi olan sağlam referanslı yerlere gidin ve söktürmek istediğinizde nasıl olacağını sorun ve söktürmek istediğinizde de gene aynı yerde söktürün. Sanayi köşelerindeki dükkanlar bugün var yarın yok. Bilindik yerlerden şaşmamak lazım.

Aracınızı ve boyanın durumunu bilmiyorum ama sadece folyo kaplama için en az 1500 lirayı gözden çıkarın. Bunun evveliyatında çizik göçük varsa onlarla epey bir masraflı oluyor.

Kaplamayı neden istediğiniz de önemli. Kusur gizlemek için yapıyorsanız o hali ile satamazsınız, ben olsam kaplama araç almam. Kaçırmak istemediğim bir araba ise boyasından kaportasından emin olmam için söktürmem gerekir. Eminim çoğu insan da benim gibi düşünür.

Keyfe keder yaptırıyorsanız, keyfin bedeli olmadığı için parayı da gözünüzün görmemesi gerekir :)

Çoğu insan kaplamayı keyfine yaptırıyor. Boyatmak ayı bir dert çünkü.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz fiyatlara araba değil anca defter, kitap kaplarsınız :rolleyes:

Araç kaplama, cam filmi kaplamadan bile daha ehemmiyet, el işi ve uğraş ister.

Amatör bir kullanıcının yapabileceği şey en iyi ihtimal ayna kapaklarını kaplamak olur.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bu folyo ile aracı kaplayın, kargo araçlarından farklı olmaz. onlarda bu şekilde kaplıyor neticede :D her 4-5 ayda bir kaplamayı tekrar yaptırmak isterseniz neden olmasın.... sonuçta dayanıksız malzeme, taş çarpsa folyo yırtılır. Bunun yerine plasti dip gibi araç kaplamayı araştırın. en azından daha güzel görünür. tabi en önemlisi tek başına boya yada kaplama aracın kusurlarını örtmez. sadece boyadan sonraki ton farkı vs oluşursa onları gizleyebilirsiniz... kaldı ki kaplama olan araç ne kadar orjinal de olsa pert aracı satmaktan daha zordur....

Benim tavsiyem şu olur; plastidip'in bi üst leveli var. ismini tam bilmiyorum Bolu'da bir eleman yapıyor profesyonel olarak (OMR Garage). instagram ve facebooktan faln paylaşıyor. o şekilde yaptırmanız. hem daha kaliteli olur hem daha güzel durur. Daha sonra da uğraşmazsınız..

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam kaç paraya malolur onu bilmem ama malzemenin kalitesi konusunda 1m2 hepsiburadadan aldım. kapı direkleri soyulmuş ve boyası kalkmıştı onları kapladım. çok güzel oldu fakat yapıştırma olduğundan dolayı en ufak kir toz yada boya atmalarında hava kabarcıkları kalıyor yada iz oluşuyor. bu yüzden araba boyası pürüzsüz olması lazım. o yüzden öncesinde çok iyi işlem yapmak lazım. birde malzeme yapıştırdın çok güzel oldu diyorsun. üzerine biraz baskı ile sürtme yaparsan kesinlikle plastik yapışkan olduğundan dolayı deforme oluyor. arabanın komple kaplandığını düşününce çok çabuk deforme olacaktır. hem eziyetli hem masraflı hemde uzun yıllar kullanma garantisi de yok. bedavaya kaplayayım diyen olsa bile ben kendi aracıma yaptırmayı pek düşünmem...

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malzeme dahil 2000-3000 arasında düşün derim. Senin yapılabileceğin bir iş değil, bu adamlar F-16 uçakları bile kaplıyor.