Araç kaporta tampon vs. Silikon çıkarma , silikon lekesi çıkarma öneri

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlığı bilerek uzun tuttum aratanlar bulabilsin diye 4ay uğraştım çünkü ben bu inlette arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin verirsede buyrun silikondan kurtulmanın yöntemi .
1-) silikon kalıntıları ince falçata ile çok hassas bir şekilde boyaya zarar vermeden alınır.
2-) pasta kalan silikon kalıntısının üstüne yedirilerek üstüpü ve dondurma çubuğu yardımı ile boyaya zarar vermeden inceltilir.
3-) koçtaş ta bulabileceğiniz HG MARKA SLİKON SÖKÜCÜ yü kutunun içinden çıkan fırça yardımı ile bolca ve yedirerek silikon kalıntısının üzerine sürün15 dk bekleyin. Daha sonra yine kutu içerisinde bulunan plastik sıpatula ile dikkatli bir şekilde kazıyın ve kazıdığınız yeri ıslak mendil ile temizleyip kuru bez ile silin.
(Not: uygulamayı yaparken daka sonradan boyanmış parça üzerine sürdüğünüzde solma ve boya atması oluşabilir çünkü ben ürünü tampon ekinde kullandım boyası attı bir kaç yerin, dikkatli olun deneyin bir parça daha sonra kullanın)
4-) uygulama yaptığınız alanları tekrar pasta ve üstüpü ile temizleyin.

Uzun arayılar ve uğraşlar sonucu başardım sonunda ama tam 4 saatimi aldı. Asla ve asla işin ehli olmayan bir usta ile iş yapmayın bu bana çok büyük ders oldu , ayrıca efe polyesterin bady kit seti ölçüleri corsa d araçlara uygun değil asla ve asla bulaşmayın herkese kolay gelsin şimdiden.

:(

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık paylaşım için teşekkürler.;)

batuhan71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçda kırılan bazı tampon ekleri veya küçük parçaları 502 veya japon yapıtırıcıları kullanarak yapıstırırız bazen kaportaya veya istenmeyen yre dökülünce kadınların kullanmıs oldugu asiton ile çıkamaktadır

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selülozik tiner