Araç Önerisi.(VW Golf-Corsa C)

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model benzin manuel vites bir araç alacağım fakat belirttiğim araçlar arasında gidip geliyorum.Farklı segment araçlar bazılarınız diyebilir polo diye ama golf de kararlıyım.Bu 2 araç arasında dediğim gibi gidip geliyorum.Corsa'da golf'deki kadar donanım yok yani göstergeleri vs. gibi ufak ayrıntılar ayrı bir hava katıyor ve ışıklandırması vs. o bakımdan kararsızım.2 araca da bindim zaten kendimde corsa var dayımda da 1.9 golf var ilk ona bindim ve zaten o anda sevmiştim.Netice olarak kararsızım.Yardımlarınıza ve görüşlerinize ihtiyacım var...:D

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle rast gelsin..Corsa da donanım yok derken?Bana sorarsanız golfte donanım yok..

Bana golf daha dolu geliyor.Yani belki corsa golf e gore kucuk oldugundan binince bana tır gibi gelmesi normal diye dusunuyorum zaten segment farkida var.Fakat bi ara Bmw 3 serisinide dusundum sonra ondan da vazgectim.Benimde oyum corsa dan yana olur elbet ama o golf u her gorusumde "Bir daha mi dusunsem acaba?" Diyorum icimden kendi kendime.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2001 corsadansa golfu tercih ederim. bence daha hoş, daha geniş ve rahat bir araba.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana golf daha dolu geliyor.Yani belki corsa golf e gore kucuk oldugundan binince bana tır gibi gelmesi normal diye dusunuyorum zaten segment farkida var.Fakat bi ara Bmw 3 serisinide dusundum sonra ondan da vazgectim.Benimde oyum corsa dan yana olur elbet ama o golf u her gorusumde "Bir daha mi dusunsem acaba?" Diyorum icimden kendi kendime.

Açık konuşmak gerekirse özellikle Türkiye pazarında Vw ler nedense haketmedikleri meblalara satılıyor..Higline ı geçtim comfortline 2000 ya da daha altı model ve 200bini devirmiş kmlerde passatlar golfler rahat 20-25 binleri buluyor..Bu bence tamamen saçmalık..Araçlar kötü demiyorum ama her ne hikmetse pazarı çok sıcak araçlar..Ben de şu anki aracımı almadan önce kılı kırk yarmıştım..Donanım olsun, ekonomi olsun,ismi olsun vs gibi kriterlerde her kulvarda varlık gösterebilecek bir araç tercih etmem gerektiğine kanaat getirmiştim.. Durum böyle olunca peugeot 406, vectra c, passat higline, gibi 1kaç araca daha indirgedim..Peugeot 406 çok cazip geliyordu..2.0 dizel 136 hp lik ve donanımlı(deri koltuk,koltuk ısıtma,karartmalı ayna,yağmur sensörü,dijital klima,far yıkama vs) özellikleriyle iyi tercih duruyordu..Üstelik az önce belirttiğim gibi bir passatın sahip olmadığı donanıma ama o kadar yüksek skalalarda seyir etmeyen piyasaya sahip idi..Fakat modifiye ve bir vectra c nin sunduğu donanıma ulaşamadığından elemek zorunda kaldım..(OPC Line, AFL far,Ön-arka park sensörü,projektörlü xenonlar vs) Bir kaç tane passata baktım zaten az önce söyledim, hiç birşey yok donanım bazında ama 27-30 hatta 35 bine 2001 modelleri söz konusu...Bu da beni haliyle aşıyordu..Zaten 1.8 T ve 1.6 ya da 1.8 motorları LPG siz kullanılamazdı..Söz gelimi vw in 5 ten fazla motor opsiyonuna rağmen, milletin gidip gitmez ''kağnı arabası'' yakıştırması yapılan 1.6 motorlu vectraları passata tercih etmeleri de yine sosyolojik bir çıkarımdır..
Ben de zaten daha önce sahip olduğumuz B kasalardan aşinalığımı ve dürüst konuşmam gerekirse de sempatimi toplayan vectraya yöneldim..Çok da memnunum..Şu anda yeni yeni elit donanım ya da sınıftaki araçların sunduğu donanım ve konfora kavuştum..Passata servet ödemek yerine aracımın sağına soluna modlamalar değişimler yaparak aracı kişiselleştirdim..

Şimdi senin de söylediğin gibi sınıf farkından dolayı corsa ve golf elbette sende farkındalık eşiğini hareketlendirecektir..Ama bir de 2000 model cdx ya da 2.5 sport a binip sonra da 2000 model bir poloya ya da golfe binmeni tavsiye ederim..Golf almandaki amacın ne onu odağa alman gerekecek..Yani ne var ki bu golfte seleflerinden daha iyi yapıyor onu?Örn donanım mı vaad ediyor?Benzin tüketmek yerine benzin mi üretiyor?Ömür boyu filtre değişimi,yağ değişimine ihtiyacı mı yok yoksa?Ancak son tahlilde kendi zevkin ve düşüncelerinle tercihlerini belirle derim..Biz sadece sana seçenek sunuyoruz..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben ikisine de para vermem gider başka bir araca bakarım... ikisi de parça bakımından pahalı araçlar... değmez... birde çok çakma parçası olan işten uzak duracaksın... başka arayışlar içinde olun derim. Takılı kalmayın iki markaya.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi haklı, golf4 veya corsa alacağınıza eğer hala o araçlar 22 23 bin liraya satılıyorsa üzerine 2-3bin daha koyup Passat 2.0 136hp Benzinli almanızı şiddetle tavsiye ederim, Comfortline olanını rahatlıkla alabilirsiniz, kendim alsam o tür bişey alırdım o derece gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum.

Örnek olarak bu 2 ilanı vereyim, aracı göstermek adına örnekliyorum, kilometre bilgisi, boya kaza durumuna aldırış etmeyiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...miz-arac-fiyati-dustu-kacirma-114956044/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...tline-2004-2.0-lpg-li-orjinal-132783683/detay

Son düzenleme:

tedirgin_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela astra ile golf'ü karşılaştırabilirsin...
Sonuçta corsa ve golf aynı segmentte değiller...
Corsaylada poloyu :)
H A İKİNCİ ELLERİNİ KARŞILAŞTIRIYORSAN BİLEMEM : d

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi haklı, golf4 veya corsa alacağınıza eğer hala o araçlar 22 23 bin liraya satılıyorsa üzerine 2-3bin daha koyup Passat 2.0 136hp Benzinli almanızı şiddetle tavsiye ederim, Comfortline olanını rahatlıkla alabilirsiniz, kendim alsam o tür bişey alırdım o derece gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum.

Örnek olarak bu 2 ilanı vereyim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...miz-arac-fiyati-dustu-kacirma-114956044/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...tline-2004-2.0-lpg-li-orjinal-132783683/detay

ilk passat ön sağdan darbeli,2. passat 218 bin kmde..Dikkat

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk passat ön sağdan darbeli,2. passat 218 bin kmde..Dikkat

editleyelim gönderiyi, kilometre ve darbe bilgilerine aldırış etmeyelim, sadece aracı örnek teşkil etsin diye gösteriyorum diyelim :rakir: