Araç Satışı

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2004 astra comfort aracımı satmaya karar vermiştim. ilana 23500 yazdım, galeriler 22000 veriyorlar. bugün bizim burdan bir ilçeden aradılar. sanki 23000'e alacak gibi fakat 10.000 veriyim 13.000 i kurban bayramından sonra veriyim diyor. bayramdan sonra parası gelecekmiş boşuna kredi çekmeyim diyor. Kayıtınıda parayı verince verirsin diyor.

sizce ne yapayım. Parayı alıp almamak ayrı bi sorun, Allah korusun ölümlü bi kaza falan yapsa oda ayrı bir sıkıntı. Bir türlü karar veremedim. Durup dururken kendi arabamızla başımızı belaya sokarmıyız. Aracımı model yükseltmek için keyfe keder satıyorum. aciliyetim yok yani. sizce neyapayım.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben öyle işe girmem o zaman derim bayramdan sonra gel paranın tamamını ver arabayı al... neler okuyoruz duyuyoruz abi para kolay kazanılmıyor malda kolay satılmaz.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hic gerek yok abi aman aman

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim neler neler, olmaz öyle şey. Adam gibi parasını versin alsın. 100 mt sonra aracı çarpıp hurdaya çıkarsa nolcak? al senin araba beni ilgilendirmez dese? Veya sahte evrakla aracı başkasına satsa? uğraş dur.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. yarın arayacaktı kabül etmeyecem. Ancak çok tanınmış güvenilir birinin çekini getirirse arabanın kaydını almak şartıyla verebilirim diyeceğim.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağlam bir protoköl yaparsınız ve satış tarihinide belirtirsiniz orada.Bu şekilde yapanlar var ama protokol geçerliliğini yinede bir hukukçuya sormak lazım.
Para kısmına gelince , devrini almasa da araba ortada olmadıktan sonra neyi alacaksın ki.Yani kısacası güven vermiyor ise ya da risk almak istemiyorsan kibarca prensip nedeniyle reddedin.
Sonuçta aracınız belliki talibi olan bir araç.1 lira ucuz ama sağlam müşteriye verin.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu devirde çek falan uğraşmam abi... ben aracımı satarken öyle insanlarla karşılaştım ki ya dedim 1000 lira altına olsun sorunsuz olsun takasa vermeyi kabul ettim. yani para peşin kırmızı meşin derler ya aynen o hesap bu işler

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi 100 TL bile kalsa ve bayramda vereyim dese kabul etme...

Talep ettiğin kadar parayı nakit olarak cebine koy, anahtarı ver. Bu kadar.

daha da ötesi - gerisi - sağı - solu - çeki - seneti YOK. Hiç baş ağrıtmaya gerek yok.

Galericilere filan da hiç bakma. Onlar, aracı bedava versen bir de üste para ister.

ÇOTO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence alma yarın birgün Allah korusun arabaya bişi olur senin elinde direkt ver kurtul 22 ye