Araç satmak bu kadar zor mudur?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinallik konusunda bende ayni gorusteyim. Oynanmis-kurcalanmis-limitleri zorlanmis-ergen tarafindan kullanilmis bir his uyandiriyor modifiyeli araclar, uzerinde teneke jant olsa bile arayan daha fazla olur. İlanda 5000 Masraf yapildi demissiniz. Masraf kelimesi basli basina itici duruyor onun yerine 5000 tl artisi vardir diyebilirsiniz. Tavsiyem su olur arabadaki jant lastigi sokup orjinalini takin(duruyorsa) lastikciler sizdeki takimi alir yeni lastik takarlar uste parada alirsiniz. İlanda da koniden filan bahsetmeyin hic, bilen sevinir koniyi gorunce bilmeyen zaten anlamaz ne oldugunu. Yani kisaca aracin spor goruntusunu yok edip (tampon jant vs) orjinal goruntusune dondururseniz daha hizli cikartirsiniz elden
Tavsiyelerinize uyup az once plasti dip kaplamaları söktüm. Jant lastik konusunda geri dönüşüm yok. Çünkü orjinal jantlarda bolca derin cizik vardi, ben de kışlık lastik takıp kenara kaldirmistim. Tayin Antalya'ya çıkınca bir arkadasa verdim. Ayrica bunlari verip orjinallerle takas yapilabilir belki ama o zaman da araç satilmazsa jantlara üzülürüm. Cok aradim bunları çünkü :)

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20151114_133737-1.jpg

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön izgaraninda orjinale dönmesi gerek sanki...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne km, ne modifiye. Piyasa ölü arkadaşlar. Piyasa bitik.

10 gün kadar önce ben de aracım için ilan açtım. 2012 Astra J 1.3 CDTI.

Km: 30.000 de. Modifiye yok denilecek kadar az. Boya yok. Değişen sadece ön tampon.

Sadece ölücüler iletişime geçiyor, başka bir kıpırdama yok.

Nasip...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araç kampanyaları çok avantajlı bu aralar.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, sıfır araç kampanyalarının da çok büyük etkisi var. Sıfır faizli kampanyalar vb. var.

Şubat-Mart gibi kampanyalar biter 2. el biraz daha hızlanır. Ama bu sefer de aracını satıp sıfır araç alacaklar için zor bir durum oluşur.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlamazsanız biraz eleştiride bulunmak istiyorum, ama sizin aracınızı daha rahat satmanız için bunları söylediğimden dolayı yanlış anlamanızı asla istemem.

Araba sahibi olmadan önce de arabalar hakkında bir çok bilgim olmasına rağmen aksesuar, paket, opsiyon gibi terimler bana çok uzaktı. Uzaktı derken, bir inceleme yazısı okumadığım sürece hangi pakette ne olduğunu bilmezdim.

Şimdi ise trafikte seyir halinde giderken gördüğüm araçların paketlerini ve olası donanımları bakarak anlayabiliyorum. O yüzden ilk defa araç alacak olanları da düşünün derim.

İlk eleştirim: ilandaki " Cam Tavanlı" ibaresi. Onun yerine paketinin adını yazın. Paket hakkında bilgisi olan insan zaten o pakette cam tavan olduğunu bilir ve sonradan mı yapıldı sorularını sormaz, sorarsa araştırmasını söylersiniz. Hatta o pakette olan ekstraları ilana yazabilirsiniz. Bilgisi olmayan da bu paket ne ki böyle diye araştırdığında öğrenir ve pek çoğunda olmadığı için ilgisini mutlaka çeker.

İkinci eleştirim: Tam olarak OPC olmadığı için üzerindeki OPC jantlar yerine orjinalleri takmanız, orjinal görüntüyü korur (Jantların geri dönüşü olmadığını yazdığınızı şimdi okudum, eğer faturası falan varsa kalsın)

Üçüncü eleştirim: Pandizot, panjur, yay gibi aksesuarları orjinalleriyle değiştirmeniz. Araca talip değilim ama bu tarz şeyleri araçla birlikte almaktansa kendim almayı tercih ederim, satarken de benim problemim olur :)

Not: Tamponda far yıkama sistemi mi var, ben mi yanlış görüyorum? Akslarda yük sensörleri var mı? Yoksa tesisatı hazır mı? Fazla dallandırmadan sorayım AFL' ye yada orjinal Xenon' a uyumlu gibi geldi bana. Eğer uyumlu ise bunlar da belirtilebilir.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aracınızı olabildiğince orijinale döndürmeye çalışın, tek çaresi bu. Lütfen yanlış anlamayın ama ilandaki aracı görünce akşam bizim evin ilerisinde lastik yakanlar aklıma geliyor direkt :) siz aracınızı istediğiniz kadar düzgün kullanmış olun, resimdeki araca bakan çoğu kişi benim gibi düşünecektir.