araç seçmede tavsiye

Opel corsa mı pejo 207 mi yoksa clio mu?

• Peugeot 207 2010 1,4 dizel

Oy: 7 14.9%
  • Renault Clio HB 2010 1,5 dizel

Oy: 8 17.0%
  • Opel Corsa 2008 1,3 dizel

Oy: 32 68.1%

• Kullanılan toplam oy
    47

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2007 1.2 clıo hb var benzinli olmasına ragmen yakıtı dizel gibi karışık ortalamam 6.5lt pejo arabasına hiç binmedim hiçte ilgimi çekmiyor güvenlik olarak hiçbiri sıkıntı yaşatmaz ama konfor olarak corsa clıodan daha iyi

işin içine ekonomi girerse her açıdan clio hepsinden önde

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-3 ü arasında motor açısından seçim yapılacaksa clio,
-donanım olarak seçim yapılacaksa,donanım seviyelerinide yazmna gerekecek!
-dış görüntü ise corsa ile 207 arasında kalırım

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. Pejo 207 yi kafaya koymuş durumda arkadaş. Hayırlısı bakalım.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2011 model 1.5 DCI Clio 3 faz II var. Yol tutuşu tahminden iyi çıktı, yakıtı ort 5.2 lt. Verdiğin seçenekler arasından 2010 model olduğu için Clio derim. Clio alırsanız fiyatı paylaşmanızı rica ederim.

Son düzenleme:

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 207 ibreleri açıkta olan araç değil mi yav :) dayımda vardı şirket arabasıydı 50 kilometre yol yaptım en fazla ilgimi çeken ibrelerin açıkta oluşuydu.üzerinde gölgeliği yoktu :) bi de ibrelerin içindeki beyaz yer 10 kuruşluk a4 beyaz kağıttan yapılmış gibiydi :) aşırı yüksek bir araç minibüs kullanıyormuş havası veriyor 90 km hızda sallanma başlıyor.İçeri çok fazla dizel motor sesi alıyor.
İlgimi çeken 2.şey arka görüşün çok kötü olmasıydı ve konsolun çin işi plastik oyuncaklarla aynı plastikten yapılmış izlenimi vermesiydi.Bir de çok kaba düz ayrıntısız basit bir konsolu vardı.
Açıkçası corsa dan sonra büyük bir şok yaşadım.Ve tekrar corsaya bindiğimde çok şükür dedim.Bu kadar da aralarında bariz fark var.

Clio,207ye göre daha dengeli daha kaliteli bir araç.İç malzemesi daha iyi ama clionun da tasarımı biraz basit ve uyduruk duruyor.Ve tabiki de Opelle aynı kalitede bir araç değil.
Kalite-konfor-güvenlik-tasarım-şıklık-denge arıyorsanız tabiki de OPEL e bakın.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim öceliğim değil bunlar içinden tek seçeneğim olurdu corsa! fransızların arabalarını nedense hiç sevemedim. pejo corsaya göre çok yakar. tekstil olarak opelle kıyaslanamaz bile. pejonun opele tek tercihi hacim olabilir (207 yi bilmiyorum) corsa da dar bi araba değil! model olarak bakmayı ikinci plana atmanızı öneririm. öncelik sağlamlık, motor, donanım olsun derim. hayırlısı neyse o olsun.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca performans olarak bakıldığında pejo torku 133 corsa 170 clio 200
ortlama yakıtta pejo 4,4 corsa 4,6 clio 4,4 lt. çeşitli açılardan bakarak karar vermesi daha doğru olur. ben de burda corsa satıcısı gibi oldum ama =) kusura bakmayın ...

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konfor ve sağlamlık diyorsak Polo da şıklar arasında olmalı evet ama polonun da yakıt tüketimi corsa gibi biraz fazla.Aslında ikisi de düşük ama reanult biraz daha pinti motor yapmayı iyi beceriyor.mesela polo nun üstüne konforlu B segmenti araç görmedim corsa bile hikaye yani polonun konforunun yanında.