Araç tavsiyesi (Max: 17000 TL)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç tavsiyesi (Max: 17000 TL)

albertxx link' Alıntı:
O zaman stilo düşünebilirsiniz güzel arabadır konforludurda hızlıdırda :)

Onu yazmayı unutmuşum, araç güzel ama Hem vallahi, hem billahi 15.000'e verse galeriden olduğu için almam o aracı. Mecbur kalmadıkça galeriden araç almam, galericiye araç satmam (önceki Astra'mı,  sattığım kişi ile aynı parayı veren galericiye satmadım) ևok şükür şuan mecbur değilim ve galericileri umursamıyorum bile.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Marea olması önemli değil. 17bin gibi rakama üst sınıf büyük az km de nispeten modelli sağlam diye dile getirilmiş bir arabaydı. Motordan ziyade ben kasaya daha çok dikkat ediyorum kaç kış kar çamur tuz yemiş diye :)  Ayrıca ciddi olarak fahiş çalışmayan, işini bilen adam hangi markada ise ona yönel. Parçasını bulmak kolay.

Aynı mantıkla, 2007 model 1.5 Dci boyasız-hatasız 110.000 km'de bir Clio bulmuştum , satıcıyı aradım konuştum, gayet ılımlı bir insandı,  Doğan abi arabaya at arabası dedi, beni vazcaydırdı (önceki sayfalarda var), araba ertesi gün satıldı :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıkıntı ilan yelpazesini daraltmamız malatya diye bence 3 4 il seçerek yapın yakında kesin bulursunuz ben sadece marka adı bildiklerimi söledim 2tanede az kmde model yüksek olan:) Bulunmaz diye birşey yok tabi birde 1marka belirleyin en azından model değil :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Aynı mantıkla, 2007 model 1.5 Dci boyasız-hatasız 110.000 km'de bir Clio bulmuştum , satıcıyı aradım konuştum, gayet ılımlı bir insandı,  Doğan abi arabaya at arabası dedi, beni vazcaydırdı (önceki sayfalarda var), araba ertesi gün satıldı :D

Bak bir fikir daha. Tüplü al turbo lu alma. O km de o yaşta turbo gitmişse bir ton laf olur yeni araba aldık sanayiden çıkmadı bir ton para harcattı diye. Hele k.peder e aman aman.  005hihih

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bak bir fikir daha. Tüplü al turbo lu alma. O km de o yaşta turbo gitmişse bir ton laf olur yeni araba aldık sanayiden çıkmadı bir ton para harcattı diye. Hele k.peder e aman aman.  005hihih

Kesinlikle ama kesinlikle dikkat ettiğim ve çok çekindiğim bir husus turbo. Ama arada mevzu dizel olunca turbo gündeme geliyor maalesef. ևok zor iş gerçekten :(

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Sıkıntı ilan yelpazesini daraltmamız malatya diye bence 3 4 il seçerek yapın yakında kesin bulursunuz ben sadece marka adı bildiklerimi söledim 2tanede az kmde model yüksek olan:) Bulunmaz diye birşey yok tabi birde 1marka belirleyin en azından model değil :)

Bakıyorum kardeşim. Bugün Elazığ'a gittim hatta :) Adıyaman - Elazığ - K. Maraş gibi komşu illere bakıyorum ama buralar Batı ya da K.deniz gibi canlı değil maalesef bu konularda.

Bak mesela, koskoca Malatya'da (gerçekten büyük ve gelişmiş bir şehir) Dacia artıyorsun ve şuan itibariyle 1 (Bir) tane var, şaka gibi  005hihih

http://www.sahibinden.com/dacia/malatya

Param var diyorsam Audi aratıyorsun 5 tane var :D

http://www.sahibinden.com/audi/malatya

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Söylediğin rakam öyle bir aralık ki ne adam gibi araba bulabiliyorsun ne de bulduklarına gönlün yatıyor. Serviste kulak misafiri olduğum dci turbo arızası için 2800 lira gibi bir rakam telaffuz ediliyordu. Oldu sana araba 20bin. Bir de Renault servisleri opeli mumla aratır. Zor gerçekten.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Söylediğin rakam öyle bir aralık ki ne adam gibi araba bulabiliyorsun ne de bulduklarına gönlün yatıyor. Serviste kulak misafiri olduğum dci turbo arızası için 2800 lira gibi bir rakam telaffuz ediliyordu. Oldu sana araba 20bin. Bir de Renault servisleri opeli mumla aratır. Zor gerçekten.

He işte abi rakam mevzu...O yüzden yazdım önceki sayfada işin sonu sıfır Dacia'ya varacak diye. Ya hep ya hiç. Ya 17.000 Tl'ye aklıma yatan bir araç bulucağım ya da sıfır Dacia bakacağım... Arada kalan meblağı 2. el araca vermek istemiyorum açıkcası. Benim için 2. el olacaksa 17-18, hadi bilemedin 20 olacak. Onun üzerindeki tutarı 2. el araca vereceğime sıfır alırım diyorum. (Tabii sahibini tanıdğım temiz bir 2. el olursa işler değişir, o zaman 20'nin üzerini verebilirim mesela 2. el araca ama o da yok)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah sabır versin ne diyelim 0ın gelme derdi bitmez 2.elin arama derdi :D