Araca uygulanan ek sistemler kaskoya işletilebilirmi?

CaN DemiR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma 1000 tl lik ses tesisatı 200 tl 8000k xenon taktırdım. ayrıca 1300 tl yede teyp alacam ancak bunlar kaskoya işletilip aracın değerinin arttırılma gibi bir durumu varmı faturaları mevcut.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet işlettirebilirsin.
ben de kendi aracımdaki ses sistemi ve birkaç başka aksesuarı işlettim geçen yıl.yenilenen kasko da aynı şekilde yapıldı.

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işletilebilir ama bu seferde diyelim ki kaskoyu 500 tl ödeyeceksen 650 tl ödüyorsun,ödediğin miktar artıyor

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
extra ödeme yapılıyor tabi.ama çok yüksek değil rakamlar.ben 2000 tl lik aksesuar için 50-60 tl kadar bir arakam ödemiştim.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faturasını kestir işletme. Olası bir hırsızlık durumda faturasını göster bir çok firma ödeme yapıyor. tabi konuyu kaskoyu yaptırdığın yerede danışmayı unutma.

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısletılebılır fazla yuksek rakamlar tutmuyor mesela 100 tl ıcın 3 4 mılyarlık tesısatınızın basına bır ıs gelmesın ben aracımın dısındakı kaplamasını jantlarımı on ve arka tamponumu hatta ve hatta panjurumu bıle ıslettım her kazada parasınıda alıyorum :) allh kazadan beladan korusun tabıkı...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Faturasını kestir işletme. Olası bir hırsızlık durumda faturasını göster bir çok firma ödeme yapıyor. tabi konuyu kaskoyu yaptırdığın yerede danışmayı unutma.
Ödenmeme riski daha fazla. İnsanlar normal hasarlarını alamazken veya almakta zorlanırken bu tür bir risk göze alınmamalı.
Diğer yandan bu tür kuralsız uygulamalar art niyetli olayları artırmaz mı? Git bir tanıdığından yüksek meblağlı teyp faturası al sigorta şirtetine götür parasını ödesinler, bence haksızlık, ilahi adalet denen bir şey var, unutmayalım ki 4 teker üzerinde gidiyoruz :(.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çalınma durumunda ödeme ve fatura konusu işe yarayabilir.
ama kaza ve hasar oluşursa kaskodan para alabilmek için işletmek şart.