Aracı En Kısa Zamanda Servise Götürün Uyarısı !!!

recinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[font=arial, sans-serif]
VEZ7MZ.jpg
[/font]

[font=arial, sans-serif]Arkadaşlar merhaba[/font]
[font=arial, sans-serif]Öncelikle Aracım Astra J 1.4 T 72.000 Km dir. Aracıma Hiçbir zaman LPG Taktırmadım.[/font]
[font=arial, sans-serif]Aracım 1 haftadır servisteydi şikayetim ise aracımın motorunda sarsınsı vardı ve kasayı titretecek kadar titriyordu servis sorunun pistonlardan kaynaklandığını ve garantiden değişeceğini söylediler sonrada oksijen sensörüm arıza verdi onuda değiştirdiler sorun kalmadı dediler cuma günü aracımı alacaktım fakat servisten arayıp uyarı ikazı verdiğini(arıza değil) aracı servise götürün yazdığını söylediler aracımı vermediler bugün cumartesi aradılar ve aracımın hazır olduğunu söylediler aracımı aldım eve geldim sonrada ekranda yukarıda eklediğim resimdeki uyarıyı verdiğini gördüm servisi aradım pazartesi getirin bakalım dediler. Bu cuma günü onları arayıp neden yaptığını sorduğumda hiçbir sorun yok motor gayette iyi toplandı dediler. Konu ile ilgili bilgisi olan başından geçmiş fikir verecek bir arkadaşımız var mı?[/font]

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Aracı En Kısa Zamanda Servise Götürün Uyarısı !!!

Bendede olmustu yeni yazilim yuklediler duzeldi.Bide bende lpg var lpg ayarindad sorun varmis simdi duzeldi.ama bu uyarilar astranin basinin belasi herkeste hunuyati var

recinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inşallah başıma iş açmaz fena korktum kafaya taktım

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, gelişmeleri bildirirseniz sevinirim

erdemefe41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
geçmiş olsun, gelişmeleri bildirirseniz sevinirim

Aynen arkadaşlar bendede 1.4 Turbo Meriva var 2011 servis işiği bende de yandi cok araştırdım ama bulamadım, umarım yazılımla düzelir, herhangi br hata koduda vermiyor, çok uyuz oldum.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önceden bende de oluyordu ama LPG ayarından kaynaklanıyordu. Çok Fakir karışım veya Çok Zengin karışım olduğunda böyle bir uyarı veriyordu. Yazın Klima açıkken hafif bir rampa çıkarken 2500 devir civarında bu uyarıyı nadirende olsa veriyor ama "ok" leyip geçiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaratmıyor ve sürekli olan birşeyde değil. Benzinde hiç vermiyor zaten. Ama sizde LPG yokmuş, acaba hortumlarda veya yakıtta problem olabilir mi? Bu uyarıyı verdiği zaman bilgisayarda hata kodu çıkmıyor diye biliyorum çünkü normal OBD cihazlarında hata kodu gözükmüyor kendi yazılımlarında çıkıyor mu bilmiyorum.

erdemefe41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Daha önceden bende de oluyordu ama LPG ayarından kaynaklanıyordu. Çok Fakir karışım veya Çok Zengin karışım olduğunda böyle bir uyarı veriyordu. Yazın Klima açıkken hafif  bir rampa çıkarken 2500 devir civarında bu uyarıyı nadirende olsa veriyor ama "ok" leyip geçiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaratmıyor ve sürekli olan birşeyde değil. Benzinde hiç vermiyor zaten. Ama sizde LPG yokmuş, acaba hortumlarda veya yakıtta problem olabilir mi? Bu uyarıyı verdiği zaman bilgisayarda hata kodu çıkmıyor diye biliyorum çünkü normal OBD cihazlarında hata kodu gözükmüyor kendi yazılımlarında çıkıyor mu bilmiyorum.

Yakıt konusunda bir sorun oalcağını sanmıyorum sürekli Shell nitro kullanmaktayım. OBD cihazına da bağladım yaklaşık 10 program kurdum yok hiç biri hata göstermedi. Servisten yolları gözüktü gibi duruyor. Bende sürekli yanıyor bu ışık yolda giderken de yani. Yağ göstergesini resetledim yine gitmedi :(

kizilosman21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdemefe41' Alıntı:
Bonexxx' Alıntı:
Daha önceden bende de oluyordu ama LPG ayarından kaynaklanıyordu. Çok Fakir karışım veya Çok Zengin karışım olduğunda böyle bir uyarı veriyordu. Yazın Klima açıkken hafif  bir rampa çıkarken 2500 devir civarında bu uyarıyı nadirende olsa veriyor ama "ok" leyip geçiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaratmıyor ve sürekli olan birşeyde değil. Benzinde hiç vermiyor zaten. Ama sizde LPG yokmuş, acaba hortumlarda veya yakıtta problem olabilir mi? Bu uyarıyı verdiği zaman bilgisayarda hata kodu çıkmıyor diye biliyorum çünkü normal OBD cihazlarında hata kodu gözükmüyor kendi yazılımlarında çıkıyor mu bilmiyorum.

Yakıt konusunda bir sorun oalcağını sanmıyorum sürekli Shell nitro kullanmaktayım. OBD cihazına da bağladım yaklaşık 10 program kurdum yok hiç biri hata göstermedi. Servisten yolları gözüktü gibi duruyor. Bende sürekli yanıyor bu ışık yolda giderken de yani. Yağ göstergesini resetledim yine gitmedi :(

üstadım aynı uyarı bende 1 haftadır var.servise gittim bana bujilerden kaynaklanıyor dediler.2 buji elektronik 2 buji standartmıs.standart olanlar ucuz (30-40 tl kendisi 30 tl işçilikmiş) elektronik olanlar pahalıymış(kendisi 150-200 tl , turbonun altında kaldığı için işçiliği 150 tl ) dediler.
yakında gideceğim tekrar bakalım derdini öğrenince yazarım

recinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorun çözüldü arkadaşlar bilginiz olsun
servisin dediği yağ müşüründe sıkıntı vardı hallettik dediler aracımı alalı 1 hafta oldu çok şükür uyarı vs yok
odak (bayrampaşa) cevizlibağ değil murat bey ilgilenir benim aracımla sürekli. Özellikle sıkıntısı olana çözüm bulamayana şiddetle tavsiyemdir