aracı stop ettikten sonra sinyal kolunu kullanmak

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımızı stop ettikten sonra sinyal koluyla bir kez sellektör yapınca farlar bir süre yanıyor "fallow me home". peki sağa yada sola sinyal verince ne oluyor? ben bugün aracı stop edip içinde otururken tesadüfen öğrendim :) hangi yöne sinyal verirseniz o tarafta gündüz ve arka park lambası yanıyor. bunun bir adı var mı bilmiyorum ama özelikle karanlık yerlerde yol kenarına park ettiğinizde aracınız görülsün istiyorsanız kullanmak üzere yapılmış bir özellik. bir anlamda park uyarı ışıkları denilebilir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracı stop ettikten sonra sinyal kolunu kullanmak

Halil abi Alman araçlarında sağ ya da sol park farı tek olarak yakılabiliyor, Astra J de de dediğin gibi stop ettikten sonra sinyali sağ ya da sol yapınca o tarafın park farı yanıyor ben hep kulanıyorum genelde "abi farın bozulmuş" dense de :D çok işe yarıyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Halil abi Alman araçlarında sağ ya da sol park farı tek olarak yakılabiliyor, Astra J de de dediğin gibi stop ettikten sonra sinyali sağ ya da sol yapınca o tarafın park farı yanıyor ben hep kulanıyorum genelde "abi farın bozulmuş" dense de :D çok işe yarıyor.
ben de mercedesler ve vw larda görmüştüm bizde de varmış yeni fark ettim :p

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O olayı aracı ilk alıp kapıya parkettiğimde görmüştüm.Ne yaptım ne ettim sol taraf sönmüyordu  walll Tam kafayı yiyecekken farkettimki sol sinyal açık kalmış.Tabi epey bi sinir etmişti beni  :D :D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok eski bir gelenek bu alman araçları için. 96 vectrada da, 95 e200 de de vardı. Çok faydalı bir özellik. Karanlıkta yanınızdan geçenler, gerçekten sizden bariz olarak uzak geçiyor diğerlerine göre.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2501.msg51551#msg51551 date=1318875415]
ben de mercedesler ve vw larda görmüştüm bizde de varmış yeni fark ettim :p
[/quote]

Focus da da aynı özellik vardı ama Mercedes gibi far düğmesinden kullanılıyordu, Astra nınkini forumdan öğrenmiştim.

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok daha neler bi yasıma daha girdim yarın deniyorumm !

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben  daha önce opel kullanmadığım için bilmiyordum
taki geçen yaz uzun yolda benzinlikte fark edene kadar
tepkim tabi ki; eşime dönerek araç uzun yol gitti ya beyni karıştı ya da ampulu patladı heralde :D
sonradan öğrendim ki sinyal verince bu şekilde imiş
çoğumuz bilmiyoruz teşekkürler hatırlatma için

qwer001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.battlefieldturk.com

sahinakpul link' Alıntı:
O olayı aracı ilk alıp kapıya parkettiğimde görmüştüm.Ne yaptım ne ettim sol taraf sönmüyordu  walll Tam kafayı yiyecekken farkettimki sol sinyal açık kalmış.Tabi epey bi sinir etmişti beni  :D :D
Aynısı dün gece başıma geldi,park edip eve çıktım , bir iki saat sonra baktığımda sağ stopun yandığını gördüm,birden bi panik oldum,indim kapıları fln açıyorum, aracı çalıştırıyorum, farları açıp kapıyorum , yok değişmiyor :) Sonradan baktımki sinyal açık kalmış, sinyal kolunu düzeltince ışık söndü, park ışığıymış,daha önce kitapçıktan okumuştum deneyip yapamamıştım :)

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qwer001 link' Alıntı:
[quote author=sahinakpul link=topic=2501.msg51563#msg51563 date=1318877832]
Aynısı dün gece başıma geldi,park edip eve çıktım , bir iki saat sonra baktığımda sağ stopun yandığını gördüm,birden bi panik oldum,indim kapıları fln açıyorum, aracı çalıştırıyorum, farları açıp kapıyorum , yok değişmiyor :) Sonradan baktımki sinyal açık kalmış, sinyal kolunu düzeltince ışık söndü, park ışığıymış,daha önce kitapçıktan okumuştum deneyip yapamamıştım :)
[/quote]

005hihih 005hihih 005hihih