Aracım Çokmu Yakıyor ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracım Çokmu Yakıyor ?

GNSpower link' Alıntı:
Benimki Shell'e, Shell kredi kartına, kart bana.. (:)

astra shell e, shell k.kartına, kart sana, sen astra ya, astra shell e .....  Kısırdöngünün alası :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2513.msg51885#msg51885 date=1319029763]

Benimki Shell'e, Shell kredi kartına, kart bana.. (:)

astra shell e, shell k.kartına, kart sana, sen astra ya, astra shell e .....   Kısırdöngünün alası :)
[/quote]

Yalnız hanım arada kaynak yapıyor "bu kadar benzin parası ne kamyon şöförü müsün, hergün hale mal mı taşıyorsun" diye o zaman döngü kısıra, kısır Shell'e, kart bana, sonra hepsi bana oluyor olay. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

011zaa muhabbete bak...

Anlık tüketim ekranına bakarak gaza basmaya çalışın arkadaşlar, bunu yaptığınızda bir süre sonra gaza gereğinden fazla bastığımızı ya da hissedemeyeceğimiz kadar ufak pedal hareketlerinin bile tüketim olarak geri döndüğünü göreceksiniz, ben bu mantıkla uzun yolda 5.0 ş.içinde 6.8 tutturuyorum. (ş.içi boş ve eğim yok Akçay da)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
011zaa muhabbete bak...

Anlık tüketim ekranına bakarak gaza basmaya çalışın arkadaşlar, bunu yaptığınızda bir süre sonra gaza gereğinden fazla bastığımızı ya da hissedemeyeceğimiz kadar ufak pedal hareketlerinin bile tüketim olarak geri döndüğünü göreceksiniz, ben bu mantıkla uzun yolda 5.0 ş.içinde 6.8 tutturuyorum. (ş.içi boş ve eğim yok Akçay da)

O anlık tüketim ekranı kabusum zaten, kalkışlarda 38.9 yazıyor, diyorum kalkış yapıyorumda Astra'yla eve doğru mu kalkıyorum Challenger'la aya doğru mu bu nasıl anlık tüketim, bu nasıl benzin içmek (Indiana Jones hani böyle çölde suyu çenesinden falan akıta akıta içer ya aha o görüntü geliyor hep gözümün önüne) (:)

Ha zannetmeyin ki cayır cayır kalkıyorum, sakin sakin, normal trafik kalkışı bu. :)

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=sahinakpul link=topic=2513.msg51834#msg51834 date=1319009642]
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün ortalama yakıt tüketimim 15lt yi gösterdiğinde yeter dedim ve sıfırladım.Araç durduğu yerde yarım depo benzin var klima kapalı bi kaç sn sonra 8.1-8.5 lt oluverdi ortalama.%100 şehir içi kullanıyorum ve mağlum istanbul trafiğinde sürekli durkalk yapmaktayım.1.4 Turbo AS araca sahibim.Aracı genelde sakin kullanıyorum 2000 deviri geçmemeye çabalıyorum,yer yer ani hızlanmalar olabiliyo oda dipgaz şeklinde değil.Genelde 12-13 lt oluyor ortalama.Aracım 1300km de.Sizce bu durum anormal değilmi ?

kullandığınız trafiğin yol şartlarının durumuna göre 12-13 lt bence normal. Aracı, kırmızı ışıktaki gibi duracağınız zamanlarda çok daha önceden gazı bırakarak kullandınız mı? Fark ediyor tüketim.
[/quote]

Genelde işe gidip gelirken kullanıyorum.Aksaray- Vatan cd trafiğini anlatmama gerek yok herhalde :):).Ayrıca bahsettiğiniz gibi önceden gaz keserek kullanıyorum.

Bu arada kart bana shell bana astra bana peder bana herkes bana  baaltaaa baaltaaa

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
011zaa muhabbete bak...

Anlık tüketim ekranına bakarak gaza basmaya çalışın arkadaşlar,

Buna da peygamber sabrı denen şey lazım Tolga Bey kardeşim. Ben uzun yolda neyse de ş.içinde imkan yok yapamıyorum. Zaten trafik insanı çıldırtıyor bir de yan desteklere aman aman yani... :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben anlık tüketimdeyken 15lt ortalamadaydım hız a aldım 8.5 a indi çünkü adamı kanser eder o biryerden sonra daha kaça çıkıyor bu tüketim diye denemelere başlıyorum  :) 49 lt son olması lazım ekran o kadar kaldırıyor heralde yoksa o 100 falan oluyodur veyron mübarek

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2513.msg51892#msg51892 date=1319030753]
011zaa muhabbete bak...

Anlık tüketim ekranına bakarak gaza basmaya çalışın arkadaşlar,

Buna da peygamber sabrı denen şey lazım Tolga Bey kardeşim. Ben uzun yolda neyse de ş.içinde imkan yok yapamıyorum. Zaten trafik insanı çıldırtıyor bir de yan desteklere aman aman yani... :)

[/quote]

Şüphesiz, sabrın sonu selamet diye boşa dememişler :)

Ama ediğim gibi anlık tüketime göz atın, pedala farkında olmadan bastığınızı göreceksiniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer şekilde %100 İstanbul trafiğinde kullanılan dizel Focus lar da yaklaşık 8-9 litre tüketebiliyorlar bence tüketiminiz normal kullandığınız şartlar her araca fazla yaktırır çünkü.

drizabeyli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beyler, benim araba 86 km'de. Genelde ev iş arası kullanıyorum şimdilik. Ev iş mesafesi 4.5 km. Yakıt ortalaması 15 gibi. Çok değil mi yahu? Bu düşer mi ileride? Umutlanayım mı?