Aracım gaz yemedi

otekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. yeni aldığım 2006 opel astra enjo 1.3 cdti hb aracımı aldığım kişi bana devamlı şelden almamı önerdi. bende ilk olarak şelde aldım. daha sonra yakıt bitince en yakınımda olan totalden aldım. neyse totalden aldığım yakıtı kullanırken birden araba dördüncü viteste iken arabanın devri düşmeye başladı birinci vitese kadar düştüm ve sonra arabayı stop etmemesi için baya bi gayret sarfettim. çektim kenara kontağı kapattım bekledim biraz,sonrasında çalıştırdım fakat başta yine gaz yemedi. bir daha kapattım açtım bu sefer gaz yedi. daha sonra tekrar şel'e gittim nitro diye adlandırdıkları dizel yakıttan aldım ve 150km falan kullandım halen Allahıma Şükür hiç bir sıkıntı yok.

internette okudum forumlarda falan diyer kullanıcı arkadaşlar farklı marka araçlarda tabi. turbodan bahsetmişler, mazot filitresinden, akış metreden, turbo borularının çıkmış olabilieceğinden. turbo selenoid vanadan kaynaklı olabilieceğinden, kimisi beyin sıfırlanmalı demiş, katalizörün boşaltılması gerekli demişler (katalizeör boşaltılıdığında fazla yakmaya başladı diyenler ve gerek yok diyenler var), dpf tıkanmasından ,egre valfi temizletilmeli, partikül filitresi kurum yapması gibi açıklama getiren arkadaşlar var.

bu kadar çözüm sunulmuş ama ben bunların hepsini denemek istemiyorum. böyle bir sorunla karşılana arakadaşlardan yardım talep ediyorum. antalyada yaşıyorum ve antalyadan usta önerebilecek arkadaşlar varmıdır.

sağlıacakla binin