aracım yasak olmayan yerden çekildi

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar...
Arkadaşlar aşağıda iem ne yolladığım mailin bir kopyası var. Durumla ilgili örnek olması açısından yorum tavsiye vs yazarsanız sevinirim...

Selamlar... Bugün saat 12:30 civarı perpanın yanındaki pazara alışveriş için geldim ve aracımı park yerine pazar kurulduğundan 34 DH 6875 plakalı opel corsa aracımı ilhan sokağa kurallara uygun şekilde park ettim. Ekteki fotolarda göreceğiniz gibi sokakta sağ tarafta park yasağı tabelası ve tam altında 34dt4435 plakalı bir araç vardı. Ben yasağa uyarak yasak olmayan sol tarafa aracımı bıraktım. (Bıraktığım kesim zaten Pazar için ayrılmış cep gibi olan yola kavis verilmiş bir kesimdir. Yol burada 3 aracın rahatlıkla geçeceği genişlikte (bkz. foto) ve sokağın çıkışında yol tekrar daralarak tek aracın geçeceği şekildedir. Uydu haritadan ve fotolardan görülebilir) Benimle beraber resimlerde görülen pazarcı kamyonları ve birkaç araç daha vardı. Her ihtimale karşıda aracımın ön camına telefonumu yazıp bıraktım. Pazardan çıkıp aracın başına geldiğimde ise aracım yerinde yoktu. 155 den bir numara alıp aracın Kasımpaşa Kahraman otoparkına çekildiğini öğrendim. Gittiğimde aracı çeken polisle konuştuğumda bana "tek yönlü yolda sola parketmişsin” dedi. Bende böyle bir kural olmadığını (trafik mevzuatı 61.md) (sol şeritte duraklama yapılmaz 60. Maddedir ve parketme değil duraklamayı içerir.Ayrıca parkettiğim kısım yukarda altı çizili olarak belirttiğim şekilde bir cep gibi kavisli bir kesimdir bir şerit değildir) söyleyerek park yasak levhasının altındaki aracı ya da arkamdaki pazar araçlarına neden dokunmadıklarını söylediğimde sağdaki aracın önce orda olmadığını ve sonradan gelmiştir vs sözler söyledi. Fakat 34 dt 4435 plakalı aracın fotosunu (benim aracım ordayken ve benim aracım çekildikten sonrada aracın orda olduğunu ispatlayarak) kendisine gösterince park ve çekici parasını ödeyip gerekirse mahkemeye başvurmamı tavsiye etti. Şimdi ben orda park yasağı ihlal ettim mi etmedim mi. Bu yolun sol tarafında levha olmamasına ve parka müsait olmasına rağmen park ederek kuralları ihlal ettim mi. Levha sağ tarafta olmasına ve altında araç park etmesine rağmen o aracı çekmeyen memur ve E.Alparslan isimli aracı çeken görevli görevini ihmal etmişmidir. (Ayrıca bu tür ceza makbuzlarında memurlar neden ad soyad ve sicil numaralarını açık bir şekilde yazmazlar. Bu yönde bir genelge yayınlayıp memurları uyaramazmısınız) Üstelik camda telefonum yazılıydı. Çaldırması bile 2 dakikada aracın başına gelmeme yeterdi. Bu memur arkadaş "polis vatandaş elele" gibi güzel bir oluşuma ne kadar katkıda bulunmuştur... Ceza 61. maddeden kesilmiş ve fotolar ortada. Ekte fotolar mevcut. Ben ödediğim taksi parasından koşturmadan vazgeçtim ama bu otopark parasını ve çekici parasını ayrıca gelecek trafik cezasını nasıl kurtarabilirim. Trafik kurallarına uyan, geçmiş kayıtlarınıza bakarsanız sizlere defalarca ihbarlarda bulunmuş, dürüst bir vatandaş olarak bunların başıma gelmesi bu tür işgüzar memur arkadaşların sayesinde bu durumların yaratılması modernleşen polis teşkilatımıza yakışmamakta ve bizleride üzmektedir. Dileğim bu mesajımın bir şikayet olarak işleme alınıp gereğinin yapılmasıdır. Saygılarımla...

Ekleme, Bugün aynı yerden tekrar geçtim ve o 34 dt 4435 plakalı araç gene levhanın altında duruyordu. demekki orda aracımı çeken memur arkadaş ona iltimas geçmiş ve hala araç orda durabiliyor... Aracın otopark parası (10tl) ve çekici parası 60 tl ödeyerek aracı aldım fakat ceza daha tebliğ edilmedi. edildiğinde onada itiraz edeceğim.

Bir ekleme daha ilhan sokak tek yön fakat girişinde tek yön levhasıda yok ve bu sokağın alt tarafındaki sokak tek yön ve o sokakta bütün araçlar sol tarafta parketmiş ve gene sağ tarafta parkedilmez levhası var ve ordan tek bir araç bile soldan çekilmiyor. ne kadar ilginç değilmi....
Forumdaki memur arkadaşlardan özellikle olumlu olumsuz yorum bekliyorum. sonuçta onlar bu olayların içinde,

attachment.php

attachment.php

attachment.php

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun birader, geçen sene samsunda banada aynını yaptılar, aracım nevşehir 50 plaka önümdeki ve arkamdaki 55 samsun plakalı araçlar aynen duruyordu geldiğimde, ve araç eşimin adına kayıtlı ancak bende süresiz vekaleti olmasına rağmen emniyet aracımı vermek bile istemedi eşiniz gelsin dediler, anlama güçlüğü çektiği açıktı memurun, çünkü vekalette adıma araç almaya, satmaya diye başlayan her türlü resmi işlemleri yürütmeye v.s. ceza ödemeye, teslim almaya v.s. yazan ve noterden onaylı vekaletnameye bile itiraz edebildi,,, sonuçta arabamı aldım ve cezayıda ödedim,,, itirazlarım havada kaldı... ama POLİS VATANDAŞ ELELE....

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun aynı durum banada olmuştu hemen trafik emniyet müdürlüğüne tel açıp şikayet ettim birde ceza yazmışlardı oda iptal oldu aradabm çekiciyle aynı yerine geldi tekrardan :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda tabela olmamasına rağmen çekicler 3 er 3ver çekiyorlar..