Aracim Yürümüyor

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın çekişinin düşük olduğunu düşünüyordum.Bu yüzden servise gittim.Tech 2'ye bağladılar ve problem yok dendi.Geçen hafta tatilden dönerken vectra c ile kapıştık ve rampa yukarı vectra c 1.6 olduğu halde peşimden ayrılmadı vede geçemedi.Peş peşe 3-4 kilometre böyle gittik ve ben arabada çocuk olduğu için aklım başıma geldi ve ayağımı gazdan kestim.Dün ise lpg'li 2,0 vectra b kullandım ve lpg'de olduğu halde benim benim aracımdan daha iyi yürüyor.Benim araçta lpg yok.Sorun nerde olabilir acaba?

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfi tıkalı olabilir, birde carbon temizleme yapsanız motora eskisinden daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. bu arada, vectra b 2.0 ın şanzımanı uzun olduğu için yüksek viteslerde yokuş yukarı araba bayılır. küçük vites yüksek devirde aracınızın tadını alırsınız :)

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sürü etken oluo en basitinde hava filtresi bile etkiliyo son bakımı ne zaman yapıldı?

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yücel kardeş neden gitmiyo onu bilmem ama iyikide gitmemiş gitseydi ve sende kapışmaya dvm etseydin Çoluk çocuk Allah korusun

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km kac binde aracın baskı balatası kacırıyor olabilir...

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sürü etken oluo en basitinde hava filtresi bile etkiliyo son bakımı ne zaman yapıldı?
Aracımın bakımı tatile çıkmadan yeni yapıldı.Hava ve benzin filtresi ,bujiler ,buji kabloları ,yağ ve yağ filtresi değişti bakımda.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km kac binde aracın baskı balatası kacırıyor olabilir...
Araç 225000 km'de 205000 km'de komple motor yapılmış ve baskı balata değişmiş.aracı tanıdık bi abimizden aldım.Yapılan işlerin faturalarını gösterdi.Ona dayanarak ve ustamın sözüne dayanarak baskı balatam iyi diyebilirim.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöförlük farkı diyecem ama ;Aynı model ve gücteki vectrayı lpg'de olduğu halde kullandım benim araçtan daha canlı.Carbon mu yaptırcaz yoksa?

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş baskı balatan yukarıda kavrıyorsa bitik demektir, anlattığın problemde bitik olduğunu işaret ediyor.