aracımdakı buyuk sorun kaza yapmama sebep oluyordu acıl cözum

tandogan82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model 2.0 opel vectra aracım yolda gıderken motorda sılkelenme basladı panıkledım devır goztergesı 1000 ıle 7000 devır arasında sankı telı kopmuscasına asagı yukarı oynadı ve aracım stop ettı kontrolu zor sagladım tekrar calıştırdım calıştı arıza lambası yaktı,opel servısıne goturdum bı cıhaz bagladılar egzantırık devır sensoru ıle motor devır sensoru arızalı degıstırılmelı dedıler bende durduk yere nasıl oluyorda ıkısı bırden arızalanıyor dedım cevapları elektronık bır parca sebebı bılınmez degısmesı lazım dedıler parca fıyatları toplamı 280 tl bırde ıscılık var dedıler pekı kesın cozummu dedım takıp gormek lazım dedıler yanı benı ıkna edemedıler anlattıgım bu sorunların cozumu parcaları degıstırmekle gıdermı benı bılgılendırırsenız sevınırım suan aracım garajımda henuz bır işlem yaptırmadım sımdıden ılgınız ıcın tesekkur ederım :(

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank devir ve ekzantrik sensörleri yapar bu arızayı,
bence önce soketlerini ve sensörleri spreyleyerek bi deneyin eksantrik sensörü ecotec yazan siyah kapağın altında solda içeriye doğru kablosu girer soketi çıkarıp temizleyin,
forumda arama yaparsanız bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz...

Son düzenleme:

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim anlamakda zorluk cekdigim sey,
ariza kodunu goren tamirciler bildirimdeki bu arizanin olup olmadigina bakmaksizin sensor bozulmustur diye basliyorlar, sensor degisip de sorun cozulmemisse bu sefer de beyin bozuk lafi ortaya cikiyor.

niye kimse en basta uyarisi verilen o arizanin olup olmadigina bakmiyor.

sanirim yeni araclarda beyin, arizalarin sensorun kendisinden mi yoksa motorun kendisinden mi geldigini de bildirmeli...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında sensörler kolay bozulmuyor ortamın tozu vs.den kirleniyor düzenli aralıklarla ulaşabildiğiniz sensörler temizlense bu tarz sensör arızalarının olma ihtimali düşecektir...

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rahat oll;

:)

egzantrik veya krank sensörünün bağlantısı tam temas etmiyordur;

Ki anlattığın egazntrik sensörü:

bunun için kaputu aç ecotec yazısının hemen sol başlangıcından içeri giren bir fiş var (pardon soket) onun içini temizle tak. eğer tekrar yapıyorsa değişmesi gerek

Not1: yansanayii alma;

Not: 280 tl çoook para :) bdaha az tutması gerekir

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim anlamakda zorluk cekdigim sey,
ariza kodunu goren tamirciler bildirimdeki bu arizanin olup olmadigina bakmaksizin sensor bozulmustur diye basliyorlar, sensor degisip de sorun cozulmemisse bu sefer de beyin bozuk lafi ortaya cikiyor.

niye kimse en basta uyarisi verilen o arizanin olup olmadigina bakmiyor.

sanirim yeni araclarda beyin, arizalarin sensorun kendisinden mi yoksa motorun kendisinden mi geldigini de bildirmeli...

soketler yaa. kesinlikle temizlenmeli değiştirilmeden önce... Kış başlarında benim vectra'da debimetre değişecek dediler, değiştirtmedim, kendim soketi temizledim spreyledim, 6aydır sorunsuz. Geçen hafta rolantide dalgalanma ve arada arıza ışığı yanıyordu, rolanti dengeleyicisi ve oksijen sensörü değişecek dediler yaptırmadım, kendim biraz temizlik yaptım soketlerde falan şu an sorunsuz. Arıza gösteren parçayı değiştirmeden önce soketlerini ve kendini USÜLÜNE UYGUN şekilde temizleyin, sonra deneyin.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Demekki arac periyodik bakimlarinda sensor temizligi de olmali...