Aracımı garaja çekeceğim önerilerinizi bekliyorum.

husec20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askerlik görevimden dolayı aracımı 6 ay süreyle garaja çekeçeğim akünün kutup başlarını sökmek dışında neler yapmalıyım???. Saygılar

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sökmeyin akünün başlarını kalsın öylece lastiklerin altına sünger koyabilirsiniz başka yapılcak bişey yok ben de garaja biraktim fakat haftada bir kez 1o dk tur attırıyorum akrabalardan birilerine en mantıklısı bu..Güvenilcek birisi varsa haftada bi kaç tur atsın daha iyi olur..

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kisa mi uzun mu askerlik bunu dersen daha ii olur
kisaysa gerek yok bisey yapmana

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı teskereler diyorum.Aracı yatırmayın güvenilcek birisi varsa haftada bir 10 15dk turlasın motoru ısıtıp tekrar park etsin derim ben .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bende geçen ay aracımı kapalı garaja bırakmak zorunda kaldım. Nisan-mayıs ayına kadar da kalacak. Yaptıklarım; 4 tekeri de kaldırıp yer ile temasını kestim (askılarla besledim), yakıt deposunu 4/3 oranında doldurdum (yakıt deposu metal olduğu için), antrifizini yeniledim, akünün kutup başlarını çıkardım (saat bile aküden enerji alır), ama cam suyuna antrifiz koymayı unuttum (bir ara Ankara'ya gidince onu da hallederim). Aktarma organları ve motorun yağlanması için de bir iki ayda bir aracı çalıştırıp olduğu yerde sanki yolda gidiyormuş gibi (araç askıda olduğu için) çalıştırmakda fayda var.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt deposu metal derken ne demek istedin Savaş abi ?

ayrıca bu askılarla desteklemek nasıl oluyo ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yakıt deposu metal derken ne demek istedin Savaş abi ?

ayrıca bu askılarla desteklemek nasıl oluyo ?
Bazı araçların (özellikle eski model) yakıt depoları metalden üretilirken bazı araçlarınki de sert plastikten üretiliyor. Metal olanlar uzun süreyle az yakıtla bırakılırsa buharlaşma neticesi depoda pas oluşur. Plastik depolarda böyle bir sıkıntı yok. Destekleme askılarını sanayide görmüşsündür, üçgen şekilde, metal malzemeden yapılma, bazıları eşşek diye de tanımlar. İki tane elimde vardı, Koçtaş'dan garaj tipi kriko aldım, iki tane de onun içerisinden çıktı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
a.sehpasi.jpg

husec20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa dönem askerlik yapacagım ben önerileriniz için teşekkurler 1 ay sonra dağıtım iznine geldiğimde calıstırabılırım ancak ondan sonra arac 4 ay hıc calısmayacak lastıklerın altına sunger koymakda mantıklı benım arac 99 astra depo demirdendir muhtemelen depoyuda 4/3 doldururum arac bu sürede bana sıkıntı cıkarmaz tahmınım ben öle ümit ediyorum.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerin altina sünger koysanda daha önce lastiklerin havalarini yükselt baya yükselt uzun süre yatan araclarda sünger üstündede olsa lastik egilmesi olabilir sonra birde lastik yenileme isiyle ugrasma..