Aracımı yaptıramıyorum. Ne yapmalıyım?

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2012 Nisan ayında sıfır olarak aracımı aldım ve ilk günden itibaren aracıma full kaskolu biniyorum. Şuana kadar herhangi bir kasko işlemim olmadı. Ancak Mayıs 2013 de yoğun dolu yağışı yüzünden aracımın kaputunda ve tavanında ufak çaplı göçükler oluştu. Görev icabı Iğdır' da ikamet ediyorum. Burada opelin yetkili servisi yok. AutoKing de maalesef yok. Buradaki Bosch servisi dolu hasarlı araçları yaptırmak için AutoKingin Trabzon ekibini Iğdır'a getirmişti. Bende aracımın onarımı için başvuruda bulundum. Hasar dosyası açıldı. Erzurum' dan eksper geldi aracımı inceledi. Bundan yaklaşık 1 hafta sonrada AutoKing personeli aracımı inceledi ve sıraya aldılar.
Buraya kadar herşey normal gitti. Ancak bu günden sonra 2 aya yakın Bosch servisinden haber gelmeyince kendim gittim ve neden hala çağırılmadığımı sorduğumda, AutoKing bölge müdürü bana eksper ile aralarındaki anlaşmazlıktan ötürü aracınızı yapamıyoruz dediler. Eksperin kendilerine gerekli bilgileri vermediğini, sadece fiyat verdiklerini bundan dolayı da benim aracım dahil yaklaşık 20 aracın onarımının yapılamayacağını söyledi. Ben bu işlerin acemisiyim. Ne nasıl yürütülür bilmediğim için ne yapıcaz peki dedim. O da bana feragat etmemi, burada aracın onarımını yapamayacağını söyledi.
Beni Trabzon'a davet etti. Orada aracınızı yaparız, araç serviste kaldığı sürede de size ikame bi araç veririz. 2-3 gün siz gezersiniz bizde aracı yaparız dedi. bende Trabzon'a yolumun düşme ihtimali az dedim. Bunun üzerine bana herhangi bir AutoKing e gittiğinizde beni arayın ben yardımcı olucam dedi. Bende bu adama inandım ve feragat dilekçesi verdim.
Ancak içim rahat etmedi ve 2 gün sonra Grupamayı aradım. Durumu anlattım. Müşteri temsilcisine özellikle sordum. Benim feragat etmem ileride aracımı yaptırmak istediğimde karşıma engel olarak çıkarmı diye. Kızda bana hayır aracı istediğiniz zaman poliçe süresi içerisinde yaptırabilirsiniz deyince rahatladım. Ayrıca gönderilen eksperden şikayetçi oldum.
Geçenlerde servis bana mesaj attı. tekrar dolu hasar onarımına başladıklarını belirtmişler mesajda. Mutlu oldum ve gidip tekrar başvuru yaptım. Ertesi gün servisten aradılar ve daha önceden feragat ettiğiniz için şimdi kasko onarıma onay vermiyor dediler. Resmen şok oldum. Grupamayı aradım hemen. Karşıma çıkan bayana durumu anlattım. Aldığım cevap ise "evet feragat ettiğiniz için onay alamazsınız" oldu. Bana daha önceden sorun olmayacağı söylenmişti dediğimde ise size yanlış bilgi vermişler diyip kestirip attı. Bende acentemi (erdemir opel) arayıp kaskomu iptal ettirmek istediğimi söyledim. Oradaki vatandaş sağolsun ilgili çıktı. hemen nedenini sordu ve konuyu araştırıp size yardımcı olmaya çalışıcam dedi.
1 hafta geçti henüz ses çıkmadı. Bu tarz durumlarda sonuç ne olur tecrübeli arkadaşlar bi fikir verirse bana çok sevinirim. Sabredip okuyan herkese de çok teşekkürler.

oceans34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımı yaptıramıyorum. Ne yapmalıyım?

valla hocam yanlış anlamayında tabiri caizse keklemişler sizi yani savsaklamışlar ş.sizler.sonuna kadar hakkınızı arayın derim

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

öncelikle geçmiş olsun. Diilekçe yazdığınız için işi baya bir zora sokmuşsunuz gerçekten işiniz zor allah yardım etsin umarım olumlu bir sonuç alırsınız?

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiçbir çözümü yok mu peki bu işin? Arabadan soğuyorum resmen.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her yer şerefsiz dolmuş.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

onur-gul link' Alıntı:
Hiçbir çözümü yok mu peki bu işin? Arabadan soğuyorum resmen.
iki çözüm var birincisi size o dilekçeyi yazdıran şahıstan ve aynı zamanda kaskoyu yaptıgınız şirketten davacı olabilirsiniz. bundan ne zaman sonuç alırsınız yada ne kadar uğraşırsınız bilmiyorum sizi tek şu an haklı çıkaracak yer kaskoyu yaptığınız şirketle yaptıgınız telefon konuşmalarınız bunlar delil niteliğindedir. İkinci seçenek ise güzel yürekli bir insana denk gelirsiniz yani sigorta şirketi sorumlusundan bahsediyorum o sizi anlar işinizi yapar. Başkada yol yok maalesef

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

impartant link' Alıntı:
iki çözüm var birincisi size o dilekçeyi yazdıran şahıstan ve aynı zamanda kaskoyu yaptıgınız şirketten davacı olabilirsiniz. bundan ne zaman sonuç alırsınız yada ne kadar uğraşırsınız bilmiyorum sizi tek şu an haklı çıkaracak yer kaskoyu yaptığınız şirketle yaptıgınız telefon konuşmalarınız bunlar delil niteliğindedir. İkinci seçenek ise güzel yürekli bir insana denk gelirsiniz yani sigorta şirketi sorumlusundan bahsediyorum o sizi anlar işinizi yapar. Başkada yol yok maalesef
Autoking müdürünü aradım adam ayrılmış işten  battle_Teroriste
Dava etsem o adamı ben öyle demedim der sıyrılır işin içinden. O konuşmayla alakalı bir delil yok maalesef elimde. Acenteden umutluyum aslında. Eğer oradan sonuç alamazsam dava açıcam.
Sözde 2 seneye yakındır full kaskolu arabaya biniyorum. Daha tek bir mini onarıma bile gitmedim ama sonuç böyle oldu  çekiççç

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

onur-gul link' Alıntı:
Autoking müdürünü aradım adam ayrılmış işten  battle_Teroriste
Dava etsem o adamı ben öyle demedim der sıyrılır işin içinden. O konuşmayla alakalı bir delil yok maalesef elimde. Acenteden umutluyum aslında. Eğer oradan sonuç alamazsam dava açıcam.
Sözde 2 seneye yakındır full kaskolu arabaya biniyorum. Daha tek bir mini onarıma bile gitmedim ama sonuç böyle oldu  çekiççç
Sizin elinizde o kaydın olup olmaması önemli değil ki dava actıgınız zaman mahkeme bu kayıtları sorumlu şirketten ister. Ve onlarda bu kayıtları bulup mahkemeye sunmak zorundalar. bundan dolayı o işten ayrılan adamda bu işten sıyrılamaz ve size bu bilgiyi veren müşteri temsilciside

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayıtlar Grupamada var. o yönden sıkıntı yok. Ben Autoking bölge müdürü ile yüz yüze görüştüğümden herhangi bir kayıt yok.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anlayamadığım durum feragat dilekçesinin hangi gerekçe ile istendiği.  ::)
Onarım o bölgede yada o şehirde yapılamıyorsa yapılamıyordur, ne gibi bir sebepten ötürü feragat dilekçesi istenir ki?  ::)

Ha dolandırıcılık, ha sizin iyi niyetiniz suistimal edilip feragat dilekçesi yazdırmak. İkisi de aynı kapıya çıkıyor.  madd
şu aşamada verdiğiniz feragat dilekçesinden ötürü yaşamış olduğunuz hasarın onarımı için kaskonuzun en ufak bir sorumluluğu kalmamış durumda.
Bence hiç zaman geçirmeden olayda parmağı olan tüm yetkili yada eski yetkililerden davacı olun.