aracımın alt takımlarında bi sıkıntı var ama çözemedim

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım geçenlerde garanti kapsamında arka kaliperler ve ön iki amartisör değişti. aracım 2013 model ve daha 13000 km de bilmiyorum ben mi abartıyorum ama araç bütün çukurlarda yada bozuk yollarda yolu tamamen yaşatıyor artık hissettirmeden geçtim. editon paket araç ilk zamanlar böylemiydi hiç dikkat etmedim. ama şu iki-üçaydır dikkatimi çekiyor aceba diyorum lastiklerden mi kaynaklı üzerinde hankook ventus var 17" iki defa servise gittim frenlere baktırdım alt  takımlara baktırdım herşey normal diyorlar mesela amartisörler önlerde yeni değişti ama aynı sertlikte hiç fark yok aceba aynı şeyleri sizdemi yaşıyorsunuz bazende araba sanki zorla gidiyor bişey arabayı tutuyormuş gibi bazen oluyor araba su gibi akıyor arabanın ruh halimi değişiyor yoksa benim mi ruh sağlığım iyi değil bilmiyorum

bu tarz düşüncelere kapılanlar oluyormu merak ettim. yada bişeyler yapan örneğin arka taraftan lastiklerden gelen ses ve bozuk yollarda küt küt vurma oluyormu hiç aracınızda hele de edition pakette  thnxx

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracımın alt takımlarında bi sıkıntı var ama çözemedim

Aracım Insignia ama bende de dediğiniz bazı şeyler oluyor. Fakat bunlar için yolun durumu çok etkili. 2 haftadır kaymak asfalt yolda kullanıyorum aracımı çıt ses duymazken, bugün ilçeler arası mıcır asfaltlı yollardan geçtim, aracım dökülüyor zannettim resmen.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Aynı sesten bende muzdaribim hocam. 2013 Astra Edition. Yarın müsait olursam servise gidip garantiden kaliperlerin değişmesini talep edeceğim

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de aynı seslerden şikayetçiyim ve servisler bu seslerin normal OLDUĞUNU söylüyor sinirlerim geriliyo mahalle Arasında paket Taşlı yollarda falan ilk aracım broadwaydi ondan bile bu kadar alt takım sesi gelmiyordu..bende yakın zamanda servise gitmeyi düşünüyorumyalnız ben kalibreden değilde amortisör veya tepe takozlarıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum forumda tepe takozuna ilgili bi konu vardı.. inşallah bi çözüm bulunur yoksa soğudum yani araçtan..sizlerde servise giderseniz Çözümü paylaşalım arkadaşlar..saygılar..

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada 2013 edition benimki de  :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pürüzzsüz yolda evet çok iyi ama malüm Türkiyede hangi şehirde öyle yol çoğunluktaki :)

valla servise gittim ben 2 kez hatta amartisör ve kalipperleri değiştirdim arkadaşlar moralinizi bozmak gibi olmasın ama hiç fark yok sadece yalan olmasın sağ kalipperden güm güm ses geliyordu o gitti. Eğer parasal yönden halledebilirsem arka çamurluklara pütür attıracam 200 tl istiyorlar arka iki çamurluk için önlere atılmıyormuş sordum, arka amartisörleri değiştirecem oda 240 civarı çifti+işcilik birde ön kapının menteşelerinin olduğu yerden ön çamurluklarda açıklık var oraya izole edici mlz koymamış sağolsun opel oraya parça koyduracam onun içinde çamurluğun sökülmesi gerekiyormuş fiyat araştırmadım. son olarakda iyisinden bi silikon sprey alıp gördüğüm yere sıkacam kısacası 650-700  tl yi bulur sanırım niyetim bu valla yoksa arabaya nacakla girişecem  31agryyy

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

yasincan51 link' Alıntı:
pürüzzsüz yolda evet çok iyi ama malüm Türkiyede hangi şehirde öyle yol çoğunluktaki :)

valla servise gittim ben 2 kez hatta amartisör ve kalipperleri değiştirdim arkadaşlar moralinizi bozmak gibi olmasın ama hiç fark yok sadece yalan olmasın sağ kalipperden güm güm ses geliyordu o gitti. Eğer parasal yönden halledebilirsem arka çamurluklara pütür attıracam 200 tl istiyorlar arka iki çamurluk için önlere atılmıyormuş sordum, arka amartisörleri değiştirecem oda 240 civarı çifti+işcilik birde ön kapının menteşelerinin olduğu yerden ön çamurluklarda açıklık var oraya izole edici mlz koymamış sağolsun opel oraya parça koyduracam onun içinde çamurluğun sökülmesi gerekiyormuş fiyat araştırmadım. son olarakda iyisinden bi silikon sprey alıp gördüğüm yere sıkacam kısacası 650-700  tl yi bulur sanırım niyetim bu valla yoksa arabaya nacakla girişecem  31agryyy

Hocam geçmiş olsun. Ama bu kadar masraf ettirecek kadar ses geliyorsa araçtan gelecek en ufak ses sizi dayanılmaz kılacaktır. Bu arada silikon sprey benim de aklıma geldi geçenlerde. :)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında sinirlenmemin sebebi arka tarafın izole düzeyinin sıfır olması 50-60 bişn liraya araba satıyorlar belki 200 tl tutacak masraftan kaçıyorlar ve insanlarıda o kadar para sayıp aldığı arabadan soğutuyorlar. bence arabaya bluetooth koyanakadar izolasyon yapsalar çok daha mantıklı olurdu. (edition bussines)

dediğiniz gibi fazla da para harcamamak lazım ama bilmiyorum şimdilik bende ilk olarak slikon spreyden başlayacam :)

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben lastiklerin havasını 34 psi yaptığımda yolda olup biten herşeyi hissediyordum.. 32psi a geri indirdim sorunum düzeldi...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hankook lar belki de Bridgestone lar gibi serttir ve bu yüzden kullanılmaya başladıktan birkaç km sonra ısınıp daha sessiz ve akıcı bir hal alıyordur..

Yeni de olsa üretimi gereği sesli çalışan amortsörleri değiştirmek yerine kaliperleri yaptırmak, çamurluk içlerini söktürerek üst donanımlardaki izolasyon köpüğünü ekletmek ve yeterli olmuyorsa daha düşük ses düzeyine sahip yumuşak hamurlu lastik almak bir nebze çözüm olabilir..