Aracimin harareti yüksek mi?

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aracın neden ısındığıni çözdüm neredeyse hiç şu kalmamış. Neden bu kadar çok su eksiltmis olabilir? 2 ay önce 1.5 lt su koydum

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk mesajım da suyu kontrol etmenizi söylemiştim.

Sebebi ne olabilir sizce? 2 ayda 1.5 litre su eksiltti ufak bir kaçak olsa bu kadar yüksek miktarda su eksiltir miydi? Araca daha önce hiç antifiriz konulmamıştı ilk kez ben koydum 4 ay önce.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte o antifriz her yeri açtı büyük ihtimal. Sızıntı vardır büyük ihtimal. Bi güzel kontrol ettirin bence.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sebebi ne olabilir sizce? 2 ayda 1.5 litre su eksiltti ufak bir kaçak olsa bu kadar yüksek miktarda su eksiltir miydi? Araca daha önce hiç antifiriz konulmamıştı ilk kez ben koydum 4 ay önce.
Uzun zamandan sonra ilk antfriz sıkıntı büyük söyleyeyim Üst kapak contası yakmaya kadar gider. Pas bi yerleri tıkayacaktır. Tavsiyem bir kaç gün kullanıp suyu tamamen boşaltıp birkaç devirdaimden sonra kanalların iyi temizlendiği kanatine vardıkdan sonra tekrardan kireçsiz su ve antfriz koymak.

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandan sonra ilk antfriz sıkıntı büyük söyleyeyim Üst kapak contası yakmaya kadar gider. Pas bi yerleri tıkayacaktır. Tavsiyem bir kaç gün kullanıp suyu tamamen boşaltıp birkaç devirdaimden sonra kanalların iyi temizlendiği kanatine vardıkdan sonra tekrardan kireçsiz su ve antfriz koymak.
Radayatörde bir yerler de delinmiş olabilir mi peki ? İlçede yaşıyorm burada sanayi fazla yokta sıkıntı yaşıyorm bu yüzden.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her yerden olabilir. Yapılması gereken basit aslında. Aracı liftle kaldırıp altan üstten kaçak kontrolü yapın.

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim benimde ilk aracım bu yüzden çok soru soruyoruyorm. İş çıkışı göstereceğim bugün inş. Araca su koyunca hayat buldu resmen motorun çalışma sesi bile değişti.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 normal değil forumda 87 92 lik tempra termostat takanlar var araştırın bende taktiracagim. Bu araçlar yıllardır bu yüzden sensordur contadir o tarz sorunlar veriyor

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı bugn ustaya götürdüm kontrol etti görünür bir sorun yok dedi yalnız genleşme kabından atmış olabilir dedi kapak sıkı değilse. O bölümün fotoğrafını çektim burdan atmış olma ihtimali var mıdır sizce? teşekkürler.

http://imageshack.com/a/img922/9124/zlEUE0.jpg